Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisteso kerdes. Te mit tennel...

Kisteso kerdes. Te mit tennel a helyemben? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Van egy 6 eves lanyom.Most koltozunk vissza Magyaroszagra.Elotte volt egy vetelesem,ami megviselt es a lanyommal valo terhesseg csak aggodalommal volt tele.A szules sem ment egyszeruen.Epiduralissal szerettem volna szulni es 16 oran keresztul azt mondtak nincs mar ra ido!A vegen csak megkaptam mert azt mondtak ha vakummal nem jon akkor csaszar.Szoval sem a terhessegrol sem a szulesrol nem maradtak bennem jo emlekek igazan.Nem ettem sokat megis nagyon sokat szedtem fel ez utana megviselt.Mai napig nem szeretek tukor elott allni.Igaz lefogytam vissza de a fenekem,combom,mellem mind tiszta csik a hasam alja log hiaba edzek hasra.Viszont telt az ido.A parom nagyon szeretne egy fiut(ez termeszetes)a lanyom is abban a korban van hogy szeretne kistesot.De a dontest megis nekem kell meghozni.Regen azert feltem mert nem tudtam mi fog ram varni most meg azert mert pontosan tudom mi fog ram varni!Ne ertsetek felre nem a babarol beszelek hogy "nyug" hanem a terhesseg es a szules.Ha valaki a kezembe adna "keszen" nagyon orulnek.Persze a parom mint ferfi ezt a noi oldalat nem latja.O a lanyomnal sem tudott sokat besegiteni.Tudom itthon mar konyebb lenne mert itt a csalad,lenne aki neha tudna segiteni.Beszeltunk a parommal persze o barmikor kesz a kistesora(neki csak egy jo este:-)) de en "felek" belevagni.Azt mondta majd szoljak ha felkeszultem.De neha ugy erzem sosem leszek felkeszulve!Ugy elrepult ez a 6 ev es annyi ido utan sem lett konyebb a gondololat hogy johet a kisteso.Az egyik oldalam azt mondja vagjak bele "legyunk tul rajta" ,nem leszek mar fiatalabb.......A masik arra gondol mivan ha...milesz ha....es persze a szules....Egyszeruen tanacstalan vagyok mit tegyek.Te mit tennel a helyemben?
2015. nov. 19. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma terhesség és szülés, ettől ne félj. Amellett itthon egy együttműködő orvossal sokkal egyszerűbb minden, nem fogja hagyni, h 16 órát kínlódj.

Viszont van egy másik tényező: a haza költözés és a teherbeesés között várj legalább fél évet, h a lányod szokja a helyzetet, mert a két nagy változás nagyon meg fogja viselni.

Még egy: az, h a lányod körül nem volt segítség ne tartson vissza, itthon havi 30-40 körül már találsz olyan segítséget, aki napi pár órára kimegy hozzád és besegít akár a háztartásba, akár a gyerekek körül.

2015. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod. Ha szeretnél még egy babát/kis tesót akkor vágj bele, muszáj végigcsinálni a terhességet és a szülést, ami valószínűleg teljesen más lesz mint az első volt.

Ha nem szeretnél több gyereket akkor ne vágj bele.

2015. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6 lesz a lányom. Borzasztó rossz emlékkel született, 15 óra alatt lett meg ügyeletesnél. Kértem/kaptam edát, de nem hatott. Téraránytalanság volt, a foki azt mondta, széles a csípőm, meglesz az. 4380 és 54 cm lett, szakadtam vágtak, vákuum ès könyöklés is volt.

Kistesót szerettünk volna. Mondtam, hogy okè, de fogadok dokit. Elmondtam neki az előzményeket, megígérte, hogy semmi ilyen nem lesz. Az uh alapján nem tűnt nagynak a baba, hasam sem volt nagy. Eljött a szülés, 2 újjnyira nyitva mentem be. De fájás nem volt. Kaptam oxycotint, jöttek a fájások, a bekötéstől számolva 2,5 óra alatt kint volt a második csajszi. Nem lett nagy baba, "csak" 4450 gramm és 53 cm. Semmi szakadás, semmi könyöklés. Csak vágtak.

A terhességekben is volt különbség. Elsővel semmi gond, mintha nem is lettem volna terhes, csak egyre nagyobb. A másodikkal a 20 héttől csípő, szeméremcsont meg mindenfèle fájdalom. A végére dúrva lett. Mondjuk nyár végén szültem, és ez elég forró nyár volt. Majdnem

3 hós a kisebbik csajom.

Látod nem minden terhesség és szülés más. Ne az előzőből indulj ki, azt felejtsd el. Nekem is nehezen ment, de megérte:)

2015. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint minden terhesség és szülés más :)
2015. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A parom nagyon szeretne egy fiut(ez termeszetes)a lanyom is abban a korban van hogy szeretne kistesot."


Ha lány lesz ott hagyja a kórházban? A kisteso megy vissza, ha sír?



Ilyen indoklással ne vállalj több gyereket. Nem fiut/lányt tervez az ember és nem kistestvert a már meglevonek, hanem gyereket.

2015. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is teljesen bizonytalan voltam. Az első nehéz szülés volt, sokat vajúdtam, fájt, végül császár lett, ebbe bele akartam betegedni, a lányom meg 1 éves koráig ordított (refluxos volt). Akkor azt mondtam, hogy soha többet nem akarok gyereket!

Aztán eltelt 5 év és úgy éreztem, hogy talán mégis jöhetne még egy baba... Addig aggódtam és féltem, amíg meg nem fogant! Utána nagyon vártam! Nagyon örültem, hogy szerencsém van és lehet még egy kisbabám. A szülés pedig az elsőhöz képest egy leányálom volt. Mindössze 4 óra alatt lezajlott és sokkal szebb élményként maradt meg bennem. A második lányom pedig maga az álombaba. Nyugodt, édes, vigyori manó! :)

Most 7 hónapos, és imádom! Nagyon örülök, hogy jött, és így teljes a családunk. A nagyobbik lányom pedig nagyon szereti, annyira aranyosak együtt. Mikor simogatja, ölelgeti a kistesóját, akkor azt kívánom, hogy az idő álljon meg egy kicsit, hagy csodáljam még őket! :)


Szóval, ha benned van a vágy, akkor az benned is marad!

A félelem meg egy dolog, az nem örök! A gyereked viszont maga a csoda, és sokkal többet tud adni, minthogy félsz a terhességtől meg a szüléstől... az elmúlik. A gyerekeid meg ott lesznek neked egy életen át, és nincs is ennél nagyobb és fontosabb ajándék.


De azért, ha nem fiú lesz, ne dobjátok ki! :D

2015. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok biztato szot!Mindenkepp keresek megbizhato orvost akinek elmondok mindent.A lanyom o mar beilleszkedett az "uj" eletbe.Szeret itthon lenni!O mar azt sem banna ha holnapra lenne kisteso,persze meg nem tudja ez mivel is jar igazabol.De 9 honap alatt neki is lesz ideje felkeszulni ahogy nekem is!Tenleg koszonom a biztatast!A babasoknak jo babazast!:-)
2015. nov. 20. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!