Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 honapos a lanyom es mindenk...

20 honapos a lanyom es mindenki azzal nyuz mikor jon mar a kisteso? De en nem akarok! Normalis ez? Bovebben lent!

Figyelt kérdés

A lanyom elott volt egy vetelesem es igy vegig aggodtam a terhesseget.Nagyon megviselt lelkileg.Amugy a terhesseg soran nem volt semmi gond.A szulsem sem volt konnyu!16 ora és mivel beakadt ezert kaptam epiduralist amit szerettem volna amugy is de ha nem akad be akkor nem adnak(ha nme kapok akkor tuti nem is valanek masik babat).Nagyon feltem a szulestol.Szules utan elojott valami terhessegi herpesz vagy mi.Vakaroztam mindenhol nagyon nehezen mult el.4 het utan elfogyott a tejem is.Es nagyon csikor lettem mindenhol.Mostanra nagyjabol visszafogytam de lelkiekben nagyon megviselt a hizas,terhesseg,szules,csikpk stb. es ezert gondolom ugy hogy megegyszer nem tudok vegig menni mindezeken!Mai napig nem szeretek egesz tukor elott alli ahol latom mindenem!Nagyon rossz hogy jon majd a nyar es takargassam magam megint!Es akkor jon mindenki hogy mikor jon a kisteso?A gond az hogy a parom is szeretne de mivel o nem ment at ezen kozvetlenul nem erti meg miert nehez nekem!Megcsinalni konnyu a gyereket!:-)Es a lanyom amugy is feléli minden energiam!Nagyon szeretem de okormozgo es 24 oras figyelmet igenyel:-)

Ugye normalisan erzek?Nem vagyok ezert rossz ember?Hogyan ertessem meg a csaladdal es a parommal hogy mit erzek?Mar mondatm a paromnak de valahogy elengedte a fule mellett!


2011. jan. 28. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi gond, én megértem az indokaidat. Azért nem mindenkinek rózsaszín felhőcskés időszak a terhesség és a szülés, hát még ami utána következik...

Ha nem szeretnél többet, akkor nem lesz. Ettől nem feltétlenül lesz elkapatott egyke a kislányod.

Férjednél valahogy úgy közelítsd meg, hogy ha ő nem szeretne másodikat, akkor Te sem kényszerítenéd rá az akaratodat.

2011. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális.

Én ezektől tudtam kiakadni:

első gyerek előtt: Na mikor lesz már gyerek?

első után: Na mikor lesz testvére?

második után: nem akartok harmadikat?


Amikor fiam 20 hós volt (szintén örökmozgó), a hátam közepére kívántam, mág csak gondolatát is, hogy legyen még egy gyerekem.

Ez miatt és más okok miatt is 9 év lett a korkülönbsé, lehet ez egy kicsit sokan, de 6-7 év alá semmiképpen nem mentem volna.

2011. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A parom o szeretne masikat en nem .Per pillanat.Lehet evek mulva mas lesz de most semmiert nem kezdenem elorol az egeszet.Talan ha tudnam elore hogy nyugis baba lesz es konnyu gyors szules epiduralissal akkor talan 1-2 ev mulva elgondolkoznek de igy meg a gondolattol is kiakadok!Koszi hogy irtatok!
2011. jan. 28. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondd azt mindenkinek, hogy még nem érzed úgy, hogy készen állsz a második terhességre, szülésre, és hogy a kislányodnak akarod most minden figyelmedet szentelni. Majd ha úgy érzed, hogy elég erős vagy hozzá fizikailag és lelkileg, akkor vállalsz új babát. Ezt a párod is meg fogja érteni, kérd meg, hogy ne sürgessen, majd szólsz, ha úgy érzed, itt az ideje. Ezzel nyerhetsz pár évet, aztán majd meglátod, de ne zárd ki a lehetőséget.
2011. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

második

nekem kicsi 2 éves lesz márciusban, sokszor olvasom, hogy ekkora korú gyrek mellet már van még egy, vagy éppen útban, ilyenkor mindig azt gondolom úristen.

2011. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy neked jóval több idő kell ahhoz,hogy majd egyszer valamikor meggondold magad. Ilyenkor szokták mindenkitől megkérdezni,mert általában ilyenkor vállalják a második babát,akik kettőt terveznek. Vigasztaljon,hogy én 8 kg-ot fogytam a terhességem elején,mert annyit hánytam és semmit nem ettem. Csalánkiütéses lettem és hetekig vakaróztam a szülésig. Nehéz és hosszú szülésem volt a végén én is kaptam EDA-t. Nagyon csúnya kötényhasam lett hatalmas csíkokkal amik lassan halványodtak. Most mégis a 17.hetet taposom a tesóval,lányom 22 hónapos. De mi nagyon így akartuk,mert férjem is és én is egykék vagyunk és bizony nem jó annak lenni. Jobb ha az embernek legalább egy testvére van.
2011. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mindenki különbözőképpen éli meg, mindenki maga tudja mi a jó, a ti dolgotok egyedül. Nekem 2 év a korkülönbség, a legjobb barátnőmnek azt tanácsoltam, két éves a lányuk, hogy nehogy belevágjanak a következőbe! Szerintem az nem jó senkinek. Nagyon nehéz, el sem lehet mondani. Főleg,ha munkahelyi nehézségek sürgetnek. Ideálisan 4-5 év kellene, én már úgy csinálnám ha mégegyszer dönthetnék erről. Persze hogy vannak hátrányai annak is, és annyi minden befolyásolja. lehet, nem is esnéál teherbe épp akkor. Szerintem is természetes, hogy így érzel, nem vagy azért rossz anya. De ne zárd ki, a férjednek is mondhatod, hogy később, ajd szólsz, ha készen állsz rá.
2012. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!