Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy munkanélkülinek nem kell...

Egy munkanélkülinek nem kell gyt-t fizetnie, ha az állam nem előlegezi azt meg?

Figyelt kérdés
2015. nov. 19. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem kell.
2015. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lazàn kihoznak olyanokat, hogy nem behajthato es viszlàt...
2015. nov. 19. 19:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha nincs vagyona, nincs bevétele, akkor nem behajtható. Attól még a fizetési kötelezettség ugyanúgy áll. A tartozása gyűlik ugyanúgy, csak nincs miből behajtani. A megelőlegezést többek közt az ilyen esetekre találták ki. Onnantól kezdve meg majd nem neked tartozik azzal az összeggel, hanem az államnak. Na, annak a behajtását kicsit komolyabban veszik, akár le is ültethetik miatta, ha nem tudják összeszedni.
2015. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mi esetünkben az állam nem előlegezi meg...


van a gyt-nek elévülési ideje?

teszem azt, ugye csak fél évre visszamenőleg kérhető.

innenstől(igénylés napja) számítvacsak fél év nem fizetés után foglalkoznak csak a dologgal, ami összesen már 1 év..és akkor kezdik meg a végrehajtást, x hónap múlva kijön, hogy nem behajtható, aztán, hogy az állam meg nem előlegez semmit(mi esetünkben nem fog), és akkor már lassan 1,5-2 évnyi nem fizetett gyt-nél tartunk...és hogyan tovább? mert ha új gyt kérelmet ad be az ember, akkor az őj időpontot is jelentene, ami az igénylést ileti...

2015. nov. 19. 22:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés nincs.

A többség itt azt hiszi, hogy az állami megelolegezes mindenkinek jár. Nem így van. Annak adható, akinél van jogerős birosa h i ítélet, minimum 6 havi nem teljesítés, minimum egy nemleges foglalási jegyzék és a megadott összeget nem haladja meg az egy főre juto jövedelme.

Az, hogy a kötelezett munkanélküli, nem érdekes ebből a szempontból.

A tartási meg nem évül el, ha van ítélet és lesz a kötelezettek munkája vagy vagyona, simán raterhelheto

2015. nov. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne új kérelmet adj be, hanem évente kérd a végrehajtást, egyszer csak megunja a tartásra kötelezett, hogy csak feketén tud dolgozni. El nem évül, gyűlik a tartozása addig, amíg a gyerek jogosult a tartásra.

Tudom, hogy ez sok idő, nekünk a fiam apja 8 évnyi gyerektartással lóg, mert papíron sosem volt munkája, semmije. Most azt hittem, hogy végre megfogtam, mert vett egy házat, hát erre kiderült, hogy az sincs a nevén, az új gyerekének a nevére íratta, és még pofán is röhögött, hogy hát azt hittem, hogy erre nem gondolt?

Megtehetném, hogy feljelentem tartás elmulasztása miatt, ez még opció lenne, de ezt meg nem szeretném, mert semmi kedvem áldozatként szerepelni a bűnügyi hírek között.

2015. nov. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
félsz az apától? vagy nem értem az utolsó mondatod
2015. nov. 20. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, mondhatjuk úgy is. Alapvetően nem félek tőle, csak tudom, hogy meddig lenne képes elmenni, és inkább nem kockáztatok.
2015. nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én meg úgy érzem, nekem meg blöffölni kell.

mert hogy az apa jóformán semmire nem kötelezhető, így arra tudok csak játszani, hogy ezt az apa pont nem tudja...komolyan azt hiszi, hogy az összvagyonát is elveszik..pedig nem..sőt, a gyt-t se vennék el..

2015. nov. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!