Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED a munkanélkülinek is jár?

GYED a munkanélkülinek is jár?

Figyelt kérdés

Van itt valaki, aki hasonló cipőben jár(t), mint én?

Regisztrált munkanélküli vagyok, nem kapok semmilyen támogatást (munkanélküli segély, álláskeresési támogatás, szoc.segély, stb), a TBmet fizetem magam után. A 180 nap megvan.

Ilyen esetben igényelhetem majd a GYEDet vagy csak a GYESt fogom kapni a szülés után?


2009. jan. 24. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. A GYED folyósításának két feltétele van: a megelőző két évben legalább 180 nap munkaviszony, illetve biztosítotti jogviszony. TGYÁS-ra lehetsz esetleg jogosult akkor ha a munkaviszony megszűnése után 42 napon belül szülsz. Minden egyéb esetben csak gyes jár.
2009. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szió!


Sajnos így csak Gyes. Akkor kapnál Gyedet, ha egy vállalkozásba fiktíven be tudnád magad jelenteni, legalább arra az időre, amíg megszülsz. Akkor járna Tgyás, meg Gyed is.

2009. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!