Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélkülinek jár-e tgys,...

Munkanélkülinek jár-e tgys, gyed és gyes, valamint egyéb juttatások?

Figyelt kérdés
Munkanélkülin vagyok, előtte 3 éves folyamatos munkaviszonyom volt, április 22-én lejár a munkanélkülim. Gyermeket szeretnék. Mik a kilátásaim??
2009. márc. 16. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt 3 év folyamatos munkaviszonyom és mikor babát vártam pont munkanélkülin voltam. Kaptam utána 168 nap TGYS-t és most 2 évig kapom a gyedet.Egyikbe sem számították bele a munkanélküliséget, hanem az átlagkeresetem 70%-át kapom. 2 év után egy évet leszek még GYES-en.

2009. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Jelenlegi jogszabályok szerint a munkanélkülieknek csak a GYES jár. Régen persze máshogy volt, eztán meg még rosszabb lesz:(


Ha még nem vagy terhes, csak szeretnétek a babát, akkor menj el valahova dolgozni. Most még megteheted, de jövő májustól annyi ideig leszel jogosult gyeden lenni, mint amennyit szülés előtt dolgoztál.

2009. márc. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!