Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akkora baj, hogy gyereke...

Miért akkora baj, hogy gyerekesként mégsem szeretném kiadni a lakásunkat gyerekesnek?

Figyelt kérdés

Nekem támadt egy anyuka ismerős,hogy az ilyenek miatt mint én,nem találnak rendes albérletet.

Szép, nem szép volt már gondom (nem is kicsi) belőle, mert ugye gyerekkel nagyon nehéz kirakni valakit.

A lakást lelakták, a bérleti díjat nem fizették és alig bírtam kirakni a saját lakásomból.

Tudom,hogy nem mindenki ilyen, de ezek után ki kockáztatna?


2015. nov. 20. 13:15
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
95%

Nehéz, mert valóban nem könnyű gyerekkel albérletet találni, viszont valóban nem lehet gyerekkel csak úgy kirakni senkit, és ha nem fizetnek, akkor te szívsz...

Mi is kiadtuk a lakásunkat, viszont közjegyzővel és ügyvéddel írt szerződéssel...

Páran emiatt nem is akarták kivenni a lakást, mert "nehogy már kirakhassam őket csak úgy, ha nem fizetnek". De aki kivette, simán aláírta a szerződést, és lám-lám évek óra szépen fizet, talán egyszer késett a fizetéssel. Amiatt meg nem fogom kirakni. De velem senki ne játsszon olyat, hogy pl. 3 hónapig nem fizet semmit, majd eltűnik, vagy pedig be sem enged a lakásba, és még neki áll feljebb. A törvények ne csak az albérlőt védjék már, könyörgöm.

Na, de a lényeg: olyan szerződés kell, ami ellen nincs mit tennie annak, aki nem hajlandó fizetni!

2015. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
15%
Honnan tudja az ismerős, hogy te lakást adsz ki és azt, hogy milyen feltételekkel?
2015. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
9%
Némi emberség kéne hozzá. Gondolj bele, ha neked nem lenne hol laknod, nem lenne lakásod, és senki nem adná ki az albérletét, merthogy neked gyereked van. Te biztosan megértenéd, és mosolyogva költöznél be az egyik bokorba a gyerekeiddel, ugye?
2015. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Köszi!

Onnan tudta az ismerős, hogy egy beültünk egy kávézóba a barátnőmmel, akivel erről beszélgettünk, ő meg meghallotta, mert ő is ott volt. Ennyi!


Első! Köszi! És ilyen szerződéssel akkor is elküldhetem, ha gond van, ha van gyerek?

2015. nov. 20. 13:25
 5/52 anonim ***** válasza:
93%

Ha a szerződésben minden benne van, akkor nem lesz gond.

Keress fel egy ügyvédet, el fogja tudni mondani, hogy mi a teendő.

Nekem sem szívem kitenni senkit az utcára, de sajnos emberségből még nem tudok eltartani két családot.

Ha pedig van egy olyan szerződésed, amiben minden le van tisztázva, akkor feltehetően egy olyan család fogja kivenni a lakást, aki megbízható. Egy megbízható családdal pedig máris könnyebb a helyzeted, feltehetően el sem juttok odáig, hogy ki kelljen őket tenni.

2015. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as. Abba meg te gondolj bele,hogy valaki lelakná a lakásod, csinálna több százezres közüzemi számlát meg kárt és nem tehetsz semmi. De! Utána nekem kell a kárt rendbehozni, amire a pénzt én is a családomtól veszem el. Mert az egy havi kaució sz.rra sem elég.

És mindezt röhögve teszi, mert ott a gyerek és nem tehetek semmit.

Illetve én nem igazán kerülnék ilyen helyzetbe, mert dolgozom, próbálok félretenni, és nem várnám el egy idegentől,hogy azért mert nekem nincs pénzem kvázi eltartson. Mert ha nekem kell utána fizetni a számlákat, akkor részben én tartom el. Itt nem egy havi késésről volt szó, gondolhatod.

2015. nov. 20. 13:29
 7/52 anonim ***** válasza:
63%

Sokan nem tudják, hogy a kisgyerekeseket nem lehet kitenni, akkor sem ha nem fizetnek. Ha szerződés van, az nagyon jó, eleve szűri a jelentkezőket.

De ha nem fizetnek, akkor bíróságra kell járni, ami nem pár nap. És a törvény a szerződés felett áll, tehát mondjuk télen akkor sem lehet kitenni a kisgyerekeseket, ha nem fizetnek és van rendes szerződés.


Nálunk most gyerekes család lakik, ismerősön keresztül. Nincs velük gond, aláírták a szerződést, fizetik a lakbért. De "idegennek" nem adnám ki kisgyerekkel, ez van.

2015. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
84%

Találni azért sok albérletet ,ahol lehet gyerek. Van egy 1 éves lányom és egy Amstaff kutyám,nekünk a párommal a kutya miatt volt nehezzebb.

En megértem ha valaki nem adja ki gyerekeseknek,kutyásoknak a lakását,fölleg ha volt rossz tapasztalata.

Tesóm is ata ki 2szer gyerekeseknek a lakásá, ( nem egy városba lakunk ) ,elsőket őis alig tudta kirakni,pedig adott nekik elég időt és még másik albérletet is keresett nekik. Rá 3 évre kiadta gyerekeseknek és letépkedték a tapétát ,ősszefirkálták a falakat,stb...!

Jó nyilván nem minden gyerekes ilyem!

2015. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
81%

teljesen egyetértek veled. én sem adom ki a lakàsomat gyerekeseknek.. àltalàban a hirdetésbe beleirom, hogy egyedulàllo fiatal noknek adom ki..eddig még nem volt

probléma.

mellesleg, ha olyan feltételekhez lehetne kotni a lakàsok kiadàsàt, mint itt ahol élunk (Franciaorszàg-svàjci hatàr)..szerintem senki nem venné ki a lakàsokat.

ugyanis!

1, fizetési papirokat kell bemutatni

2, munkàltatoi igazolàst, illetve munkaszerzodést (olyan szerzodéssel, amiben az van, hogy 1 évre vagyok szerzodtetve, nem lehet lakàst kivenni)

3, papirt arrol, hogy nincs adotartozàsom és hogy adozom

4, a szàmlàkat rendesen fizetem (3 havi szàmla

visszamenoleg,- viz, villany)

5, a fizetés max. 1/3-àért lehet lakàst kivenni (nincs kivétel..ha valaki 150 ezret keres, a lakàs àra max. 50 ezer lehet -rezsi koltségekkel egyutt)

6, 2 havi kaucio elore - plusz egy havi kaucio àra az ugynokségnek, mint kozvetitoi dij (kotelezo..àltalàban 700-800 euro)

7, a lakàsokat befotozzàk, minden egyes sarkot, plafont, butorokat,- ha bàrmin is karcolàs, sérulés..vagy csak egy lecsapott szunyog maradvànya marad a falon, ugrik a kaucio(ja, és ezt is a leendo bérlo fizeti, szintén kotelezo ez kb. 100 euro)

8, 3 honappal elotte szolni kell, hogy az illeto ki akar koltozni,- ha az a valaki elobb talàl lakàst, szoval o màr egy honapon belul koltozne, akkoris ki kell fizetni a 3honapot.


igy van a lakàs kiadàs a "fejlett" nyugaton... nagyon- nagyon nehéz lakàst kivenni..a legfobb probléma, hogy a kereset 1200-1300 euro, egy 30 nm lakàs bérlése pedig 600 euro...


egyébként ilyen feltételekkel én is kiadnàm a lakàsomat, bàrkinek..de ez sose fog igy munkodni Magyarorszàgon (nem a pénz miatt, hanem mert mindenki ott simi-sumizik, ahol tud) igy marad az, hogy én szabom meg a feltételeket

2015. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
20%

Nekünk 2 gyerekünk van és egyszerűen nem találunk albérletet. Egy 150.000-es városban lakunk pedig.

Jelenleg olyan albérletben lakunk, ahol potyog a fal, a víz nem folyik a fürdőszobában, az udvarra kimenni veszélyes. Ez volt az egyetlen, amit kiadtak úgy, hogy gyerekkel vagyunk! Pedig kb 450.000 a havi bevételünk, normálisan öltözünk, a gyerekek is nyugisak (3 éves, 1 éves), még semmiben nem tettek kárt a játékaikon kívül, nem dübörögnek egész nap, szóval nincs velük semmi baj. De mindenhol az van írva, h párnak, egyetemistának, egyedülállónak, 14 év feletti gyerek mehet max. Ha felhívunk egy hirdetést, akkor rögtön jaaaaaa hát ekkora gyerekkel NEM. Szóval itt szívunk, néha kicsit pánikban vagyok, nehogy ránk robbanjon a ház. Szóval "remek"... Van egy lakásunk az ország másik felén, de most a munka ide köt minket.

Szóval lehet h neked nem baj, de aki ilyen helyzetben van, mint mi, annak igenis baj, h nem élhetünk egy szép, nyugodt helyen, csak egy putriban az olyanok miatt, mint te is.

Ha meg az a kockázat, hogy összefirkálják a falat, lefestem. Vagy ott a kaució. Saját bútorunk is van. És "ki is lehetne rakni " minket.

Vannak rossz és jó emberek is, azt ne felejtsd el. De hogy 2 pici gyerek egy kb veszélyes romba lakjon a fajtád miatt... Ilyenkor megvan a véleményem.

Én amúgy kiadtam a lakásomat (igen, nekem is van és a páromnak is) és semmi fenntartásom nem volt hogy van gyerekük a bérlőknek. Megbízható, normális embernek tűntek és azok is. Illetve a szerződés is jól meg van írva.

2015. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!