Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bipoláris depresszióm van.1-2...

Bipoláris depresszióm van.1-2 éven beül szernénk gyereket?

Figyelt kérdés
Bipoláris depresszióm van. 1-2 éven beül szernénk gyereket. béranyára gondoltam,-persze ha addigra legális lesz- vagy egy családtagra, aki megtenné ezt- mert a gyógyszerek abbahagyása kockázatos, viszont terhesség alatt nem szedném, a magzat károsodása miatti esélyek miatt. Én nagyon szerném kihordani, ilyenkor hormon ingadozás nélkül azt gondolom csodálatos dolog a terhesség, viszont tudom, hogy csak a hangulat javító és stabilizáló tart így, nélkülük nem tudom hogy érezném magam terhesen. Nem merem bevallani,hiszen extra hormonok nélkül is szuicid hajlamom volt. De ez a betegség nem tesz alkalmassá rá, volt/van valaki hasonló helyzetben? Imádom a gyerekeket, jól kijövök velük, ők is velem, csak a terhesség, hormonok.. Ettől félek
2015. nov. 22. 03:06
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem lenne felelős döntés, még "béranyával" sem.

Teljesen ép elmét is simán megboríthat nem csak a terhesség, hanem az első pár év.


Ha nem látsz esélyt hogy teljesen meggyógyulj, mondj le erről!

2015. nov. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van mentális betegségem és SOHA nem vállalnék gyereket!


A gyerekneveléshez nem elég szeretni a gyereket,hanem bírni kell a velük járó terhet is.

Nem tudom hány éves vagy,de ezek a betegségek sajnos az idősödéssel egyre rosszabbak szoktak lenni.


Lehet most még bírnád.De mi lesz 10 év múlva?

Szerintem elég nagy felelőtlenség.

A gyerek nem fogja megérteni,hogy anyu miért akart engem,ha beteg.


Persze nem tudom nálad mennyire súlyos,de én már gyerekkoromban tudtam,hogy nekem soha nem lesz gyerekem,mert nekem a túlélés is nehéz lesz.

2015. nov. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Arra ne varj, hogy majd legalis lesz a beranyasag...

En nem mernek vallalni gyereket. Mi van ha a szuicid hajlam a gyerek fele fordul nem magad fele?

2015. nov. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

Előbb gyógyulj meg, aztán legyen gyereked!

De ahogy olvasom te bele törődtel h ilyen vagy es kész.

2015. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom, nem sokan vannak, akiknek van bármi REÁLIS képük a bipoláris depresszióról, na de sebaj.


Kérdező, az tuti, hogy sajnos Magyarországon belátható időn belül nem lesz kivitelezhető a béranyaság. Ha ezt szeretnéd, külföldön kell véghez vinni a dolgot. Van is ilyen ismerősöm, ő szervi okok miatt nem tudott már babát kihordani, béranya segítségével lett, de a beültetés külföldön történt. Ott le is papírozták a dolgot, az ottani szabályok szerint, de nyilván erről itthon mélyen hallgattak. A baba Magyarországon született, és szabályosan, nyílt örökbefogadással került a vér szerint szülők családjába a baba. Szerették volna máshogy megoldani, de csak így tudták. Bár ez így rohadt költséges, szóval nem adatik meg mindenkinek ez a lehetőség. De ha saját gyereket akarsz, viszont nem kivitelezhető a terhesség, akkor nem nagyon marad más választásod.

Mondjuk én elgondolkodnék az örökbefogadáson is. Persze teljesen megértem, ha te mindenképpen sajátot szeretnél, hiszen az sem lenne normális helyzet, ha csak kényszerből, mert jobb nem adódik alapon választaná valaki az örökbefogadást.

2015. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom! Már azért sem, mert a bipoláris depressziónak nagyon magas az öröklési rátája! Egy érintett szülő esetén is több, mint 30%, két érintett szülőnél 70(!)%


Tehát jó eséllyel az utódod is beteg lesz. Emellett a gyermeknevelés rengeteg krízishelyzettel és nehézséggel jár, ami boríthatja az egyensúlyi állapotot.

2015. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!