Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy pici gyerek mellett...

Egy pici gyerek mellett enyhülni fog a depresszióm?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos terhes vagyok. A kutyáimat imádom, és annyira vágyakoznak utánam, de menekülök mindenbe: gépezésbe, olvasásba, szegény kutyákat nem vittem el sétálni, pedig beterveztem. Van ugyan nagy kert, de akkor is annyira vágynak rá. Olyan vagyok, mint egy tinédzser, aki átélte élete első nagy szerelmi csalódását és nem találom a helyem a világban. Úgy érzem a férjem cserbenhagyott, megcsal vagy csak szégyenli a terhes feleségét, mindegy mert el szeretnék válni, de tudom hogy most nem lehet, mert nélküle begyújtani se tudok, megfagynék a hideg lakásban. Csak kerülgetjük egymást a házban, én nem szólok hozzá, ő nem szól hozzám. Megfőzök, ő begyújt. Tudom, néhány hét után túl leszek rajta olyan szinten, hogy újra el tudom látni a napi feladatokat, majd a munka is kizökkent. De ha megszületik a baba, itthon kell lennem egész nap és ráadásul valószínűleg el leszek szeparálódva a kutyáktól is, épp azoktól, akik miatt szeretek élni. Nem nagyon engedhet meg magának egy kisgyerekes anya ilyen semmittevős, depis napokat, de mi lesz, ha nem tudok elég vidám lenni ahhoz, hogy boldoggá tegyem? Vagy automatikusan megtalálom majd azt az örömöt, amire szüksége lesz szegénykének? Gyógyszert nem fogok szedni. Nem gondolom, hogy betegesen reagálnék a férjem viselkedésére, csak attól félek, ennek a gyerek issza meg a levét, mert jelenleg nem tudnék ellátni egy kisgyereket úgy, hogy boldog legyen.
2013. nov. 3. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi történt közted és a férjed között, de érdemes lenne szakemberhez menni, aki "kikezel". (Akár együtt is.)

A babának biztosan örülni fogsz, szeretni fogod, úgyhogy nem hiszem, hogy ő szenvedne. Meg hát nem is nagyon lesz időd semmittevéssel foglalkozni.

Miért lennél elszeparálódva a kutyáktól? Baba mellett si lehet a kutyákkal lenni. :)

2013. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért nem kérsz segítséget pszichológustól? A kérdésedből ítélve magad is tisztában vagy vele, hogy segítségre van szükséged. Szerintem kisgyermek mellett sok öröm éri az embert, de az iszonyatos fáradtság, az, hogy nincs időd magadra, a hatalmas felelősség ami rád szakad, hisz egy ember élete múlik rajtad, bezártság, amúgy is jön a rossz idő )ború, eső, sötétség) mind mind a depressziód felé fognak húzni. Háziorvosnak vagy védőnőnek beszélj a problémádról és ők fognak neked ajánlani megfelelő orvost. És ha szükséges igen is próbálj ki gyógyszert, vagy teákat vagy homeos bogyókat.
2013. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy gyermekágyi depressziót lesz. Keres orvost.
2013. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mernék erről orvossal vagy védőnővel beszélni, nehogy kitalálják, hogy nem vagyok alkalmas anyának.
2013. nov. 3. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Jobb nem lesz csak rosszabb,nekem nem volt depim a terhesség alatt de 16 éves koromtól többször is,és bizony szülés után mély szülés utáni depresszióba voltam amiből csak a párom segítségével tudtam kimászni.Egy kapcsolatban nem lehet olyan,hogy nem szóltok egymáshoz,meg kerülgetitek egymást,meg kell beszélni a problémákat nem viselkedhettek úgy,mint 2 dacos gyerek, gyereketek lesz aki kettőtök felelőssége.Tudom milyen a depresszió hidd el,fiam születése óta minden évbe előjön,pedig 19-21 éves korom között végre felhőtlen boldog voltam,végre túl lettem rajta.Itt a gyerekem,itt a párom bármennyire is nehéz túl kell verekednem magam ha előjön,és neked is így kell tenned, szedjél valamit pl a Dmben van az a Nervenpflege tabletta, nagyon jó,és nem gyógyszer szedjed.lehet,hogy csak 24 éves vagyok,de én azt mondom nem szabad,hogy így hagyjátok tönkre menni a kapcsolatotokat,pláne,hogy lassan szülők lesztek.
2013. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ennyi miatt nem nyilvánítanak alkalmatlannak, ahhoz tényleg valami komoly dili kell. Viszont ha nem mondod el senkinek, akkor lehetséges, hogy előbb-utóbb valóban alkalmatlan leszel... Ha a védőnővel, orvossal nem akarsz beszélni, akkor menj rögtön pszichológushoz.

2013. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De konkrétan mi a bajod? Tudod a baj okát?
2013. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden rendben de a baba születése után én két hónapig nagyon depis voltam, nagyon nehéz volt. Ha te már most ennyire odavagy lelkileg akkor szerintem nagyon nehéz lesz. Segítséget nem tudsz kérni? Anyukád, ismerős, tesó? Amúgy szerintem a kutyáktól nem leszel elválasztva mert úgyis kell a babával sétálni minden nap.
2013. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kérsz orvosi segítséget, valóban a gyermeked fogja bánni az egészet. Ő miatta fordulj orvoshoz, mert nem teheted tönkre az életét. Nem szégyen segítséget kérni, számtalan ember küzd ilyen problémával. Jobb lenne még szülés előtt orvoshoz fordulni, mert akkor szülésig kikezelnek, és talán a férjeddel is rendeződnének a dolgok. Amúgy szülés után valószínű úgy is küldenek hozzád egy pszichológust. Ettől nem fogják a babádat elvenni ne félj! Viszont most még benned van így sehogy sem tudják elvenni, és mire kint lesz meg is gyógyulsz ha már most segítséget kérsz.
2013. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A baba semmit nem old meg, csak rosszabb lesz.

Tapasztalat :((

2014. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!