Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy bipoláris depressz...

Lehet, hogy bipoláris depresszióm van?

Figyelt kérdés

Unom a munkám, holott pontosan azt csinálom, amiért végig tanultam, a legjobb cégnél ahova itthon kerülhettem, és a legjobb pozícióban, amit ennyi tapasztalattal elérhettem. Még csak bele se kell szakadnom. Fásult vagyok, nem érdekel az egész, legszívesebben egész nap aludnék. Párkapcsolat rendben, tulajdonképpen a világon semmi gondom nincs, sőt azt hiszem az emberiség 90%-a irigyelhetne. Ha épp nem unott vagyok, akkor hisztis és ideges vagyok, nemrég szabályos dührohamom volt.


Amikor jól vagyok, akkor általában rá vagyok pörögve valami témára, vagy melóra, olyankor szünet nélkül dolgozom egész nap, csak arról tudok beszélni ami épp lelkesít, így volt ez a mostani szakmámmal is, míg el nem értem a céljaimat.

Most épp a kutyázáson pörgök, csak akkor érzem jól magam, ha ezzel foglalkozom, az összes többi dolog mérhetetlenül nem érdekel.


Lehet, hogy kéne beszélnem valami szakemberrel?

Vagy ez ilyen normális hisztéria csak a felnőttkor elején? Nem bírok beleszokni a rutinba, a mókuskerékbe?


2011. ápr. 21. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy beteg. Egyszerűen elvesztek a kihívások az életedben. Nem az, hogy nem bírsz beleszokni a mókuskerékbe, hanem egész egyszerűen nem fekszik neked a stagnáló életstílus. Hiányzik az izgalom, a "dráma", a problémák, amiket megoldhatsz, és büszke lehetsz magadra. Vadregényesebb életre vágsz szerintem legbelül.


Ez az én személyes véleményem, nem ismerlek, szóval lehet, hogy tévedek, de az írásod alapján nekem ez jutott eszembe.

2011. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bipoláris tuti nem vagy!! (akkor hirtelen érzelmi változásaid lennének folyamatosan nagyon durván : egyik pillanatban megölelsz valakit mert szereted egy perc múlva meg gyűlölöd és szétvernéd a fejét)


a tüneteid alapján ez szimpla depresszió.


nem kell aggódni, hogyha szeretnéd menj el szakemberhez és írass antidepresszánst de én ezt nem ajánlom. inkább tedd azt ami boldoggá tesz, ha van párod foglalkozz vele többet, kutyázz többet, szánj magadra sok időt, jutalmazd magadat (egy különleges étel, egy séta a naplementében, egy film, bármi ami boldoggá tesz) ez fontos nagyon.

gondolj arra hogy ez a jutalmazás olyan mint amikor falatot dobsz a kutyának mert jó volt és leült ha megkérted rá. ezek apróságok de a világot jelenthetik.

2011. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Sajnos többszöri elolvasás után sem tudtam eldönteni, hogy dicsekszel, vagy panaszkodsz. Betegség tünetet nem írtál. Ez azt jelenti, hogy nem is tudsz ilyenről. Talán valamilyen kihívás kellene neked, amiért megküzdhetnél, aminek az elérése tartós kielégülést jelentene a számodra. Pl. leérettségizhetnél.

2011. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is van h sokat agyalok azon mit kéne csinálni, aztán sose csinálom...

Sokminden lehet... nem lehet, hogy kevés az emberi kapcsolatod? Barátok, stb?

2011. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21:08, az nem a bipolárisra, hanem a borderline-ra jellemző inkább, amit írsz.
2011. ápr. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

22:03, köszi, de már diplomám is van, tehát ez nem játszik.


Igen, lehet, hogy csak a kihívás hiányzik. Teljesen ingadozó a hangulatom. Pont az aggaszt, hogy minden okom meg lenne arra, hogy boldog legyek, mégis sokszor magam alatt vagyok, kedvtelen vagyok, a munkámat elhanyagolom, egyfolytában fáradtnak érzem magam.


És nagyon ingadozik a hangulatom. Van, hogy ok nélkül ugrabugrálok, és madarat lehetne velem fogatni, aztán valami apróságon teljesen kiakadok, és arrogáns, meg ideges leszek.


Barátokat mostanában tényleg hanyagolom, munka, edzés, kutyázás mellett nem sok idpm jut rájuk, lehet, hogy azzal kéne többet foglalkozni.

Úgy érzem, hogy nincs semmi inspirációm, unom az egészet, elegem van, ki akarok törni, valami mást csinálni.


Talán az elsőnek van igaza abban, hogy több dráma, több probléma kellene, mert nem egy ilyen 9-19 dolgozós egyhangú életre vágytam. De ez ellen mit lehet tenni? Kénytelen vagyok beletörődni, hogy én is pénzből élek, azt meg meg kell keresni, és így megy a legjobban. Talán gyáva vagyok a kalandokhoz.


Gyógyszert azért nem szednék, de talán rámférne egy pszihodoki. Ha a körmeimre ránézek, amik tövig le vannak rágva, akkor pláne ezt gondolom.

2011. ápr. 22. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!