Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek be lehet vállalni...

Szerintetek be lehet vállalni 3 gyereket?

Figyelt kérdés

Kettőnknek összesen olyan 450.000-500.000 ft a nettó bevétele. Van saját lakásunk és saját autónk, hitelünk szerencsére nincsen.


Viszont mindkettőnk családjától messze lakunk, segítségünk (nagyszülők, tesóink, rokonok, stb) egyáltalán nincsen.


Ti be mernétek így vállalni 3 gyereket?



2015. nov. 27. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Kevesebből nevelünk három iskolás gyermeket. Mindenünk megvan. Igen, be lehet vállalni ennyiből.
2015. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ez megint csak az egyéni igények függvénye. Van, aki erre egy fél focicsapatot is vállalna, más meg egyet sem.
2015. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsivel kevesebből 2gyereket nevelünk és a héten derült ki hogy jön a harmadik is. Nagyon vártuk már!
2015. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez teljesen igényfüggő. Én erre kettőt vállalnék maximum, de látod, sokan kevesebbre is vállalnak hármat. Te tudod, hogy nektek elég ennyi pénz vagy sem három gyerekre. A segítség hiánya is visszatartana engem, másnak meg egyáltalán nem fontos, ezt is csak te tudod, hogy neked mennyire van rá szükséged.

Kérdésre is konkrétan válaszolva: Nem vállalnám.

2015. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen feltételekkel max. 2-t tervezünk.
2015. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Anyagiak terén simán. De azt már nem írtad, hogy a segítségre amúgy mennyire lenne szükség. Mert az egy dolog, hogy mindenki távol lakik, de kérdés az, hogy egyáltalán lenne-e szükség a rendszeres segítségre? Mert szerintem ha két gyereket meg tudtok oldani így, akkor hármat is.

Különben meg szerintem nem olyan őrült nagy dolog ez. Nálunk két utcányira lakik az anyukám, mégse tud segíteni, bármennyire is szeretne, mert még bőven messze van a nyugdíjtól, mire nem fog dolgozni, addigra nem is lesz arra szükség, hogy vigyázzon valaki az unokáira, hiszen már nagyobbak lesznek. 45 éves volt, amikor az első született, hát mire anyu nyugdíjas lesz, már a fiam is felnőtt lesz :D Jó, a tesói kisebbek lesznek, de nem annyira, hogy tutujgatni kelljen őket, szóval ennyit a segítségről.

Ne ez határozza meg szerintem a dolgokat, hacsak nincs valami speciális igény, amit itt nem írtál le.

2015. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
500 nettoból szerintem igen anyagilag,de hogy nincs semmi segítség úgy már nem, nekem úgy a max kettő,de azt mondjuk nem írtad,a férjed mennyit lenne otthon
2015. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Anyagilag igen, a segítség hiánya miatt inkább nem.

Több három (vagy több) gyerekes ismerősöm van, nagyon nehéz visszaállni munkába segítség nélkül. Vagy azt választották, hogy az anyuka csak a legkisebb 5-6 éves korában ment vissza dolgozni, vagy bébiszitter van a gyerekekkel szünetben, betegség alatt.


Mondjuk én most veszélyeztetett terhes vagyok, és családi segítség nélkül nem tudnánk megoldani a nagy dolgait. Pont akkor volt bárányhimlős, amikor én kórházban feküdtem, aztán az oviban felújítás volt, "megkérték" a szülőket hogy ne vigyék a gyerekeket pár napig, most sima fosós-hányóssal van anyukámmal. Ez csak eddig 5 hét táppénz/szabadság, 1 szem gyerekkel.

2015. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag be lehet vállalni simán, viszont én idegileg tuti nem bírnék 3 gyereket segítség nélkül. Segítségre számítva pedig sose szülnék, mindig a saját tűrőképességemet nézem. Az meg megáll 2 gyereknél.
2015. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszer már írtam valahova, hogy anyagilag kb 100-150ezer/fővel viszonylag biztonságosan kényelmesen lehet gyerekeket nevelni, szóval nálatok ez a része nem hiszem, hogy akadály lehet.


A segítségről annyit tudok mondani, hogy nekem sincs a távolságok miatt, illetve mostmár egy egy hétvégére elmennek a nagyszülőkhöz, addig a kisebbel tudok többet foglalkozni, a nagyobbal meg maximálisan van foglalkozva. Ovodás korban már napközben lesz program, akkor megint más a helyzet, iskolásokkal megint.


Szerintem a 3 gyerek (és a segítség igény) az csak attól függ, te mennyire vagy rugalmas, könnyen alkalmazkodó, mennyire találod fel magad és tudsz legalább 2-3 fix dolgot tartani a gyerekekkel a napirendben. Legyen ez a fürdés, reggeli kelés, ebéd, napi program bármi, csak fix legyen.

Sok anyukával találkozom mostanában, akik minimum 3 gyerekesek, de lehet csak én figyelek jobban, bevonzom mostanában az 5-6 gyerekeseket is és csodálkozom, de szinte mindenki azt mondja, a gond a nagyokkal van, a tinikkel. Hozzájuk nem nagyszülői segítség kell, hanem határozottság, rugalmasság és rengeteg türelem.


Amúgy meg nem tudom, van e már gyereketek, de már a második is attól szokott függeni, hogy milyen az első. Én ha ilyen lenne, mint a mostaniak, a következő is, 5-öt is vállalnék segítség nélkül is. Elevenek, rombolósak, de annyira szeretnek segíteni és tök jó így minden egyelőre.

2015. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!