Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki azt hangoztatja, hogy...

Aki azt hangoztatja, hogy fiatalon (20 év körül) ideális az első gyereket vállalni, ők hogy gondolja, hogy tudja két tini megteremteni a közös külön életüket és mindent, ami a gyereknek kell?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy 20 évesen már szülni kell, mert "jaj utána már el van késve az ember, meg régen is akkor szültek", hogy gondoljátok?

Miből tudja előteremteni két 20 éves ami kell? Igen, munka. De addigra max egy OKJ-t tudnak letenni.



2015. nov. 4. 14:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem a kérdésemet olvastad, amint az imént írtam ki? :) :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Amúgy még én itt nem nagyon olvastam olyat, hogy 20 évesen kellene szülni, hiszen akkor még javában tanul az ember, semmi munkatapasztalat és anyagi háttér sincsen meg. Persze régen ez működött, mikor már 14 évesen dolgoztak meg gondolom besegítettek a szülők azért anyagilag pl. szülőknél laktak.

2015. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, nem írják sokan! Sőt!!
2015. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%

Semmiből. Anyuci és apuci majd besegítenek. Elenyészően kevés az a huszonegy-két éves, aki legalább saját magát el tudja tartani, és esetleg továbbtanulási tervei is vannak, karrier elképzelése. A legtöbben tengnek-lengnek, bulizgatnak, majd lesz valahogy mentalitással élnek.

Szerintem aki 20 évesen szül úgy gondolja, hogy majd alakul az élet a gyerek mellett, nagyon sokszor hallom azt is, hogy "mindig volt valahogy, majd lesz valahogy most is". Van, akinek enyni elég, és van, aki többre vágyik.

Kivételek vannak, csak ritkák, mint a fehér holló 20 évesen.


(Azt megjegyezném még, hogy az anyagi csak egy dolog, de ha belegondolok, mennyit változott a világképem és személyiségem 20-30 között, akkor még magát a párkapcsolatot sem tartanám stabilnak, nemhogy a családalapítást).

2015. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%
Én nem gondolom, hogy 20 évesen már szülni kell. De nem egy olyat ismerek, aki ilyen fiatalon szült, és gyerek mellett végezte el az egyetemet. Utána kezdett dolgozni, és megteremtette a gyerek(ek)nek, ami kell. Persze kellett hozzá egy támogató apa.
2015. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
1es: a kérdésed ihlette, de előtte is voltak ilyen kérdések, és ott sok válasz volt, hogy bizony 20 évesen kell vállalni, mert addig "jó a méh" (igen, ilyen válasz is volt)
2015. nov. 4. 14:26
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Mi közöd hozzá, ki mikor ès hogy vállal gyereket?
2015. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kedves hatos!


Sok kérdés van arról, hogy ki/mikor/milyen háttér vállalt gyereket. Nos ez arra vonatkozik, aki szerint fiatalon kell szülni, hogy ők hogyan oldanák/oldották meg!


Talán érzékeny pontot érintettem nálad?

2015. nov. 4. 14:28
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

1-es voltam:


Kedves Kérdező, akkor valahogy ráéreztem. :))

2015. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te tévedésben vagy! Nem azt írják, hogy 20 évesen szülni kell, hanem azt, hogy biológiailag 20-25 vagy 30 az ideális. Az anyagi, meg egyéb feltételektől ha eltekintünk, akkor igen, 20 körül a legideálisabb, de manapság ez már kitolódik.
2015. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
41%

Akit ismerek és 20-21 évesen szült (egyetemi csoptársak, tehát nem tanulatlan emberek) azoknak szinte kivétel nélkül vagy a szülők vettek házat/lakást vagy a párjuk idősebb volt jó keresettel.

Ja meg vot egy volt aki anyósnál lakott, folyamatosan szidta, de azért gyereket akart, ami nem jött össze (szerintem a stressz miatt).

Olyat senkit se ismertem aki mondjuk a koliba szült volna, bár egy barátnőm mesélte, hogy náluk az egyetemen volt külön családos szoba a koliban, szóval ez is előfordul.

De ha valaki tudatosan normál körülmények közé vállal ennyi idősen gyereket, akkor nem azért mert 18-20 éves koráig mindent összeszedett a párjával egyedül.

Az ugyanis hihetetlen kategória h pont 18 évesen szerzett egy milliót fizető állást amiből 2 év alatt lakást vett és folyamatosan is dolgozott hogy meglegyen a GYEDre a két év munkaviszony.

2015. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!