Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egy gyereket vállaltak,...

Akik egy gyereket vállaltak, megbánták ezt a későbbiek során, vagy meggondolták magukat?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg. Anyagi megfontolásból döntöttünk 1 gyerek mellett, kettővel már szűkösen éltünk volna, nekünk meg az az elvünk, hogy inkább kevesebb legyen, de annak mindent meg tudjunk adni. A fiam már 17 éves, nem raktunk a feneke alá házat, kocsit, de sosem kellett semmire azt mondanunk, hogy erre most nem telik, legyen az tanulás, sport, hobbi, utazás. Maximálisan tudjuk támogatni a céljai elérésében. Két gyerekkel már kompromisszumokra lett volna szükség.
2015. nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ő nem panaszkodott soha,hogy nincs testvére? el volt a barátaival?
2015. nov. 27. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Soha nem panaszkodott. Teljesen kiegyensúlyozott, jó gyerek volt mindig is, nem volt gond a szociális készségeivel sem. Sok barátja van, már barátnője is.
2015. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem bàntam meg.
2015. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mi is hasonlóképpen gondolkozunk,csak ott az a meg ne bánjuk utólag,de jó ezt olvasni,hogy ő is elvolt,meg ti se bánjátok :-)
2015. nov. 27. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló gondolatokkal "küszködtem", de aztán a párom azt mondta, hogy azért fölösleges kistestvért csinálni, hogy a nagynak legyen kivel játszania.
2015. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen,ez igaz mondjuk
2015. nov. 27. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam megszületett, úgy voltam vele, hogy nem lesz több. A szülés sem volt könnyű menet, és a terhesség alatt az apjával is megromlott a viszonyom, nem is voltunk már együtt, évekig egyedül neveltem a fiamat. Nem akartam többet, úgy voltam vele, hogy nekem ő tökéletesen elég, és amikor a mostani férjemet megismertem, akkor is mondtam neki, hogy annak tudatában kezdjünk bele ebbe a kapcsolatba, hogy nem valószínű, hogy én még egyszer gyereket vállaljak. Aztán mégis meggondoltam magam :) Hatéves volt a fiam, amikor elkezdtem mondogatni, hogy talán esetleg mégis jó lenne még egy gyerek, egy évre rá pedig el is döntöttük, hogy itt az ideje, jöhet a kistestvér. Na mondjuk kellett több, mint egy év ahhoz, hogy sikerüljön is, de a tél végén már közöttünk lesz a kisöcsi :) Sőt, ha minden jól megy, valószínűleg harmadik is lesz.
2015. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!