Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szulinapra mennyire szokas a...

Szulinapra mennyire szokas a meghivott gyerek testveret is elvinni?

Figyelt kérdés

Szombaton tartjuk a fiam szulinapjat es fogalmam sincs hany fovel szamoljak.Eddig minden even mas volt,volt olyan,hogy a meghivott gyerekek egesz csaladja eljott,de olyan is,hogy csak elhoztak a gyereket,majd kesobb jottek erte.

Iden etteremben fogjuk tartani a szulinapjat,de a meghivott gyerekek felet csak latasbol ismerem.Persze minden meghivora rairtam,hogy legyenek szivesek jelezni,hogy jonnek vagy sem,de tudom,hogy nem mindenki veszi a faradsagot erre,vagy lehet,hogy csak az utolso napon szolnak.

A gondom csak az,hogy nagy letszambeli elteresek lehetnek.10 gyerkoc lett meghivva,tehat gyerek+1 szulo aki hozza az 20 fo,gyerek + az egesz csalad viszont kb 40 fo lenne.

A masik dolog,hogy az etterem 25 km-re van a varostol,igy egyaltalan nem biztos,hogy mindenki eljon, nekem viszont a kaja miatt pontositanom kellene a letszamot.

Ti hany fovel szamolnatok?Vinnetek a testvereket is,vagy csak a meghivott gyerek menne az egyik szulovel?



2014. ápr. 7. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alap, ha nincs ráírva, hogy a testvért is hívod, akkor nem megy, hanem max egy szülő kíséri el. Mi játszóházban tartottuk, és teljesen természetes volt, hogy csak a meghívott gyerekek jöttek testvér nélkül illetve max. 1-2 szülő. Lehet rá kellett volna írnod, hogy meddig kérsz visszajelzést, így lehet, sokan tényleg az uccsó nap szólnak majd.
2014. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Hányadik szülinapot tartjátok ilyen nagy felhajtással? Nem akarlak megbántani, de én el se vinném a gyerekemet egy ilyenre.
2014. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idös a gyereked? Mert nem mindegy, hogy 5 éves, vagy 18!


Normál esetben csak a meghívott gyereknek szokás ott lenni, a rokonságának nem.

Viszont ha 25 km-re lévö másik városban, éttermben akarsz ünnepelni, akkor - föként kisebb gyerekek esetében - természetes, hogy a szülö is jön, meg adott esetben a kisebb testvérek is, akiket nem tud a szülö máshová tenni.


A meghívottak szüleit hivd fel és kérdezz rá, hogy tud-e a gyerek jönni.

2014. ápr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor itthon tartottuk, jöttek a tesók is, szülők is. Mióta Mekiben, játszóházban tartjuk, csak a meghívottak.


25 km-re étteremben? Tényleg fura. Nálunk van, aki biciklivel vagy éppen gyalog közlekedik, kétlem, hogy eljöttek volna a szülinapra.

2014. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Testvéreket nem szokás elvinni. Sőt, ha mondjuk kisiskolás gyerekekről van szó, akkor a szülőknek sem hiszem, hogy feltétlenül ott kéne maradnia. A gyerekek felügyeletét osszátok meg "házon belül. Nem kell mindenkit megetetni, hisz nem "Pistike és kedves csalàdja" van a meghívóban, hanem csak "Pistike".
2014. ápr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez az első kérdésem hány éves gyermek szülinapjáról van szó? Meghívott gyermekek felét tehát 5 gyermeket csak látásból ismersz, hát akkor annyira kicsi csak nem lehetnek. Hívd fel a szülőket jönnek vagy sem,(ha kicsi gyermek akkor valamilyen szinten csak ismered a gyerekek szüleit, vagy látod az óviban, vagy az óvis zsákjukban hagyj üzenetet) aki nem jelez nem jön, ennyi. Szólj a fiadnak, hogy kérdezze meg a barátait jönnek vagy sem (ha nagy képes már ere). Én lehet el sem vinném a gyereket ugyan is nincs kocsink, a másik, hogy egy ilyen éttermes nagy banzájba el is várják a nagy ajándékot és hát arra se sok pénz van. Egyedül nem engedném, mert hát ha te nem ismersz engem (csak látásból ismered a gyerekeket) akkor én sem ismerlek téged, tehát nem bízom rád a gyereket. Rajta van a telefonszámod a meghívón, eltudnak érni téged?
2014. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.8 eves a fiam.Azert tartjuk ott a szulinapjat,mert a fonokom 2-3 hetre elutazik,es nekem kell helyettesitenem,igy nem lesz szabadnapom, sot folyamatosan tulorazni fogok.Az csak veletlen,hogy a fiam szulinapja pont ekkorra esik.

A fonokomnek van egy etterme is,igy szabadnap helyett felajanlotta,hogy tarthatjuk ott a fiam szulinapjat.Raadasul az etterem a munkahelyem mellett van,igy nekem is konnyebb kivitelezni az egeszet.Nekem a tortan kivul szinte semmibe nem kerul az egesz,es az etterem is csak a meghivottaknak lesz nyitva.

2014. ápr. 7. 08:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor legyen tálak és mindenki eszik ami van. Legyen 20 főnyi kaja egy 8 éves nem eszik annyit mint egy felnőtt. Amíg van a tálon kaja annyi van, szolgálják ki magukat. Bár én továbbra is azt mondom, hogy vedd fel a szülőkkel a kapcsolatot, illetve a fiad kérdezze meg a barátait, mert már elég nagy hozzá. Jönnek vagy sem.
2014. ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eszembe nem jutna elvinni a testvért es szulokent se maradnék ott, csak ha elore jelezte es kifejezetten kérte az ünnepelt szülője.
2014. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En ugy tartom korrektnek, hogy etterembe-jatszohazba eszembe se jutna vinni testvert es en magam se maradnek (mindenki tudja hogy az költség), illetve esetetekben nem tudhatják hogy nem az..de épp ezért tisztázni kellene mielőbb..mert a távolság miatt szülőnek is kényelmesebb lehet hogy ott megvárja..és saját költségen fogyaszt. De érdemes összeszervezni h 2-3szülő marad aki tud menni kocsival és viszi a többi gyereket.
2014. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!