Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kéretlen ajándék, megoldhatatl...

Kéretlen ajándék, megoldhatatlan probléma?

Figyelt kérdés
Ötéves a lányom. Mai szemmel kevés játéka van, persze még így is több, mint a mi gyerekkorunkban. Az a "kevés" viszont tartós, jó minőségű, és sokszor olyan, amire régóta vágyott. Most karácsonyra több hónapig gyűjtöttem neki egy öltöztetős babára. Van már 4-5 babája, de nem öltözős. Erre borzasztósan vágyik, tudom, hogy imádni fogja. És itt jön a gond. Egy kedves, aranyos ovis csoptárs anyukája szólt, hogy ő vett karácsonyra a lányomnak egy apróságot, egy 3000 forintos babát. És egyrészt én ezt nem szeretném, hogy legyen ilyenünk, másrészt ugye viszonozni illik. Namost, én kb 3000-t mondjuk a férjem ajándékára költök, nem jut több, a december meg ugye amúgy is húzós hónap. Nem nélkülözünk, nem éhezünk stb, de nekünk ez sok pénz. Abba már belegondolni sem merek, hogy esetleg én és az egyéves gyerekünk is kap ajándékot (ott is hasonló korú a kicsi, időnként elmegyünk egymáshoz, vagy sétálni). Ráadásul még ha nem lenne gond a pénz, akkor se tudnék nekik mit venni, abszolúte mindenük megvan több példányban. De bakker gond a pénz, meg én nem akarok itthonra olyan babát! Hogy lehet ebből jól kijönni? Nem akarom megbántani az anyukát, annyira kedves meg aranyos mindig, és ez a gesztus is mint gesztus jólesik.
2015. nov. 28. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

haazért vette mert jólesik adnia és tudja milyen helyzetben vagytok, szerintem akkor nem is vár viszonzást.

egyszerűen csak szeretne adni valamit a kislányodnak és ezért nem is értem hogy jön ide hogy te nem karsz olyan babát, nem is neked lenne és a kislányodtól vonnád meg.


szerintem tisztázd az anyukával a helyzeted hogy is gondolja

2015. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
vagy max sütsz egy tálca sütit nekik cserébe
2015. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tobb dolgot tehetsz:

Ha ilyen jóban vagytok, nem kene megbántani azzal hogy visszautasítod az ajándékot.

Vagy pont az ellenkezőjét, megmondani neki, hogy nektek nincs pénzetek az ilyesmi baráti ajándékozásra, örültök ha családon belül jut rá pénz.

Vagy viszonzásul veszel a gyerekének egy tábla csokit, mert részletekről csak ennyire jutja.

Szóval most mondtam ezt is-azt is, a lényeg akkor is az, ha jóban vagytok, akkor meg lehet beszélni ezt a dolgot és biztos megérti majd bármelyiket is választod. Csak fontos hogy megbeszéljetek.

2015. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
A helyedben a kislányommal együtt készítenék neki valami karácsonyi díszt cserébe, és azzal viszonoznám. Azt meg végképp nem értem, mi baj a babával.
2015. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

3000Forintos babája nem lehet a lányodnak, csak méregdrága, miközben a 2. gyerekednek nem veszel semmit karácsonyra? ez milyen képmutatás!

mond meg neki, hogy te csak méregdrága drága ajándékot fogadnál el, de nem telik viszonzásra...

2015. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
légy vele őszinte. többet ér mint bármilyen ajándék. Mondd el neki hogy szivesen viszonoznad de nem alltok ugy anyagilag. A babàt fogadd el mert a lányod kapja nem pedig Te. Azert mert neked nem teszik, ne foszd meg tőle.
2015. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nagyobb problémát csinálsz ebből, mint amilyen az valójában. Én is szoktam adni néha egy ismerős anyukának babaruhát, játékot, vagy ami éppen eszembe jut, és úgy gondolom, hogy szükségük lehet rá, de meg sem fordul a fejemben, hogy bármiféle "ellenszolgáltatást" várjak érte. Könnyen elképzelhető, hogy ez az anyuka is így gondolja.

Csak a magam nevében tudok beszélni, de én biztos nem sértődnék meg, ha őszintén elmondanád, hogy anyagi okok miatt sajnos nem tudod viszonozni az ajándékot - mivel nem is azért adnám, hogy viszonzást várjak. A fentebb említett, saját kézzel készített karácsonyfadísznek nagyon örülnék, számomra az ilyesmik sokkal értékesebbek, mint a vásárolt dolgok. Azért gondolom, hogy ez az anyuka is hasonlóan gondolkodhat, mint én, mert mint írtad, mindenük megvan több példányban, szóval nem hiszem, hogy bármilyen ajándékot szeretne cserébe.

Ha emellett még az is probléma, hogy tényleg nem szeretnél otthonra olyan babát, akkor felvetheted, hogy vigyétek be az oviba, így mindkét kislány játszhat vele közösen.


(Egyébként nem akarlak megbántani, de ha ennyire ki van számolva fillérre minden pénz, akkor miért vesztek egymásnak ajándékot a férjeddel? Mi már kb. 10 éve nem veszünk egymásnak semmit - holott megtehetnénk -, sőt családon belül sem ajándékozunk a felnőtteknek, hiszen úgyis megveszi magának év közben mindenki azt, amire szüksége van.)

2015. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

A saját kislányom jut eszembe, aki hat vagy hét éves korában teljes komolysággal közölte velünk, mondjuk meg a rokonoknak, neki már ne ajándékozzanak több babát. Itt van Heni baba és Mézike a bébiszittere (ez egy mackó volt, a baba bébiszittere), ő már többről nem tud gondoskodni. Elég neki őket minden nap etetni, öltöztetni... Tényleg lelkiismeretesen gondoskodott róluk, minden utazásnál külön kisbőröndbe pakolta a babaruhát, edényt, játékot.

Szóval a túl sok baba gondot is jelenthet egy kislánynak.

2015. nov. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás, csak az ember erre gondol utoljára, nehogy megbántsa a másikat. Ezt így, ahogy leírtad, mondd el neki őszintén, és kérd meg, hogy adja a babát másnak, pl. jótékonyságba. Amúgy köszönetképp ilyen helyzetben én is sütit vinnék. Ha nem tisztázod most, később is fel fog merülni ez a probléma.


Mi a barátnőimmel sokáig ajándékoztunk egymásnak, aztán csak gyűltek a fölösleges cuccok. Én megmondtam, hogy nekem max. csak ehetőt vegyenek. Rokonoktól szoktunk kapni ajándékokat, most is kaptunk, hogy jön a baba olyat, ami nem kell, ezek mennek olyan helyre, ahol tényleg használni tudják. Van, akitől érdemes csak úgy elfogadni, de ahol úgy érzed, hogy viszonoznod is illene, ott jobb, ha megmondod őszintén. Ő valószínűleg bele sem gondolt abba, hogy téged ez kellemetlenül érinthet.


Itt is volt már lyen kérdés, csak ott az anyuka volt az ajándékozó, és egy sokkal drágább babát vett, és nem értette, hogy az miért került vissza a barátnője gyerekén keresztül hozzájuk. Ott gond volt, hogy a másik anyuka nem mondta el ezeket őszintén, hanem a gyereken keresztül intézte.

2015. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem most kéne ezt tisztázni, mert nem ez az utolsó ünnep, alkalom, ami előttetek van, mi nem ajándékozunk a barátainkkal egymás gyerekeinek.
2015. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!