Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 370000ft keresetre vállalnál...

370000ft keresetre vállalnál 3 gyereket? Öt ember meg tud ennyiből kényelmesen élni?

Figyelt kérdés
140000 a kiadás... Nyilván nem szeretnénk nyomorogni meg hónapról hónapra élni, jelenleg van két gyermekünk és tervben van a harmadik. 3 és 1 évesek. Kb. 2-3 év múlva tervezzük a 3. babát előbb vissza megyek dolgozni. Ez az összeg gyessel van számolva, nyilván míg gyeden leszek a 3. babával ez még több lenne 40-50-ezerrel.
2015. nov. 30. 20:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%

Én 500ezer alatt nem vállalnék 3. gyereket, de ugye ez csak az én meglátásom. Nekünk szükségünk lenne erre az életszínvonalra.


Ettől függetlenül nem kizárt, hogy másnak a 370ezer is bőven elég és kényelmesen éldegél belőle.

2015. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha a 370.000 netto akkor simán.

Bár ez függ attól, hogy hol laktok (vidék, főváros), milyen az életmódotok. Mennyire kívánjátok meg a "luxust".

2015. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
igen ez a nettó és vidék... Ez a legrosszabb esetben van számolva, ha esetleg a 3 gyerekkel maradnék itthon főállású anyaként.
2015. nov. 30. 20:30
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

Ez esetben ha szeretnél 3. gyereket, akkor nyugodtan vállald be. Jelenleg elég biztos lábakon áll az anyagi helyzeted.


Én egyébként azért nem vállalnék 500 nettó alatt, mert úgy gondolom szükség van a megtakarításra. És emellett tudnánk úgy félretenni, hogy ha valamelyikünk elveszti a munkáját, akkor se okozzon nagyobb problémát.

2015. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
19%
Meddig lesz kereseted? Mi lesz, ha valamelyikőtök elveszíti a munkáját? Mennyi tartalékotok van? Mi lesz, ha valamelyik gyerek beteg lesz, külföldön akar tanulni, egyéb nem várt kiadás jön? Az "enni adok neki" nem elég a gyerekneveléshez, ez nem az a világ. Ezeket is számold bele.
2015. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy 3 gyerekhez kellene a duplája.
2015. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
30%
Nem, 5 főnek ez kevés.
2015. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
23%
Én ugy is bevallaltam az elsot, hogy minden bizonytalan volt... Most is bizonytalan minden, es bevallalom a masodikat. Ha bbizonytalan lesz minden, akkor is bevallalom a harmadikat is, mert en nem attol teszem fuggőve a gyermekvallalast, hogy mennyi a jovedelmünk. Sok szegeny csaladban sokkal boldogabbak a gyermeke, mint azok, akik mindent megkapnak. Éhen nem halt még senki napjainkban...
2015. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

Persze, amennyiben van a széfben még kb 10 milla kápé.


Ha esetleg síbaleset éri az asszonyt, és életmentő műtétre lenne szüksége svájcban.


Komolyabbra fordítva, sosem centizném ki ilyen szinten a megélhetésem.

Inkább legyen ötvenszeresen túlbiztosítva, semhogy ott álljak pénz nélkül és boruljon minden.

2015. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%

Jesszus 8-as erre aztán lehet alapozni, hogy éhen nem halt még senki napjainkban... 3 gyereket bevállalni a bizonytalanra több mint felelőtlenség. Aztán persze lehet vonulni segélyért, támogatásért, kuncsorogni ruháért, pelenkáért. Alapvetően nem az anyagiakon múlik a boldogság az tény. Csak a gyerekek egyszer megnőnek és illene arra is gondolni, hogy valahogy elindítsd őket az életben. És hú de boldog volt a minap látott kislány is aki egy nyomorult mandarint szeretett volna csak a boltban, mire az anyja szabályosan ráordított,hogy fogja már be nem érti, hogy nincs rá pénz??? Kb 30ft-ról beszélünk. Én nem mondom, hogy toronyóra kell lánccal de ez a fajta hozzáállás felháborít.


kérdezőnek: Én erre az összegre két gyerkőcöt vállalnék de ügyesen a 3 is megoldható akár ha nagyon szeretnétek szerintem :)

2015. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!