Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy szöcske szerűséget szeretn...

Subcrew kérdése:

Egy szöcske szerűséget szeretnénk építeni! Egy 2 személyes kissé hosszú bukó keretes gokartra gondoltunk. Nem akarunk nagyot, csak két ember elférjen kényelmesen de nem tudjuk milyen motort rakjunk bele? Ha lehet minnél egyszerűbb konstrukció legyen.

Figyelt kérdés

2015. aug. 15. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Farmotoros gépekbol lehet a lehegyszerubben szocskét csinálni. Bogár, régi 120-as skoda pl.
2015. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek között esetleg érdemes lehet nézelődni: [link]


Nyilvánvalóan a motor mellé kell valamiféle erőátviteli rendszer is, hogy legalább kuplungolni lehessen. A szükséges teljesítmény illetve nyomaték a felépítmény tömegétől függ, tehát arra nem merek mondani semmi biztosat láttatlanban, de szerintem egy 8-10 lóerő elég lehet közepes sebességű haladáshoz. Egy átlag gokartmotor (amikkel a nyilvános gokartpályákon mennek) kb. 8-10 lóerő körül van, ezzel lehet kalkulálni.

2015. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 ez semmire sem elég egy 2személyes szocskében. Szánalmasan gyenge lenne, de legalább jó drága.
2015. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szerintem is kevés lenne a 10 LE ..trabi motorba gondolkodunk de sajnos semmi tapasztalatunk és azt komplikáltabb is lenne megcsinálni szerintem.
2015. aug. 16. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!