Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ma mennyi pénzből tud Magyaror...

Ma mennyi pénzből tud Magyarországon egy ember kényelmesen megélni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igényektől függ.

Én amikor 80ezret kerestem akkor is kényelmesen megéltem (a kaja rovására ment persze, párizsi, meg hasonló szemetek), amikor 180-at kerestem akkor is kényelmesen megéltem (jobb kaják, félrerakás, több lehetőség), és most, hogy mégtöbbet keresek így is kényelmesen megélek.


Nagyon sok mindentől függ, hogy mi a kényelmes. Albérlet? Saját lakás? Mik a kajaigények? Mik a szórakozási igények? Ruházkodás? stb stb...

2015. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erdélyből költöznék Magyarországra,találtam egy munkahelyet ahol 130 nettót keresnék,lenne olcsó szállás amit a cég biztosítana havi 10 ezer forintért,de nehezen szánom rá magam,mert nem vagyok biztos hogy jobban élnék ,mint most itt Romániában.
2015. szept. 9. 08:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, honnan indul és mit jelent számára a kényelem. Továbbá attól, hogy a saját lehetőségeit milyen hatékonysággal tudja kihasználni.

Ettől függetlenül úgy gondolom, akinek van saját (nem túlságosan lepusztult) lakása, értelmesen éli az életét, amennyiben havonta 45-50 ezret költ kajára, 40 ezer körül mindenféle rezsire, és igénytől függően 40-70 ezret minden egyéb kiadásra, úgy elég kényelmesen (kevés gonddal) meg tud élni. Aki párban él, összességében kevesebből is kijöhet, mert a rezsi lakásonként értendő (ez a legkisebb egység ebből a szempontból). Ezen felül jelentkezhetnek nagyobb időszakonként karbantartási és egyéb kiadások.

De rögtön hozzá kell tenni, a költségek a helyzettől nálunk nagyon nagymértékben változhatnak.

2015. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak nem az Ibidenbe akarsz jönni?
2015. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha szállón laksz ennyi kényelmesen elég.
2015. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Igényedtől függ,én nekem ez olyan havi 500.000 nettó minimum ami kényelmes,de 1millió ami már tényleg.

Mik az igényeid ezen múlik.

2015. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!