Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a mami nem...

Mit tennétek, ha a mami nem látogatja unokáját?

Figyelt kérdés
A kislányunk 3 hónapos és anyósom még csak 1x látta. Állandóan a kifogás, vagy nincs pénze buszra, vagy beteg, vagy a családban más beteg és nem akarja elhozni a bacit, vagy beázik a házuk. Mindent megmagyaráz, könyörgöm oké,hogy beáztak,de ott ül mellette és minden cseppet itat felfele szivaccsal.Ő munkanélküli, az én anyukám dolgozik mégis minden másnap jön, amikor beteg volt vett gyógyszertárban maszkot és jött ugyanúgy. A sógornőm 6hós gyereke a minden. Mikor mi nem mentünk babanézőbe sógornőmhöz 34hetes terhesen 40fokba felhívott és lelkünkre parancsolt,hogy menjünk,mert milyen rosszul esik szegény sógornőmnek,hogy nem megyünk és sírt is. Lehet túl reagálom, csak sajnálnám,ha 1 mamája lenne a kislányomnak. Ti mondanátok vagy csinálnátok valamit?

2015. dec. 1. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Én azt javaslom neked, hogy vedd be a leszarom tablettát. Nekem is azt kellett volna 3 éve hasonló szituációban. Én sajnos nagyon a lelkemre vettem, még gyógyszert is szedek azóta.
2015. dec. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

ha nem akar akkor nem megy, ezzel nem igen lehet mit tenni. abban viszont anyósodnak adok igazat, hogy betegen ne menjen senki egy 3 hónaposhoz! nagyon rendes anyukád, hogy vett maszkot, de inkább maradt volna otthon mint megrizikózza, hogy egy kis csöppség elkapja, azért ez meg már erősen a másik véglet!

ha munkanélküli, és mondja is, hogy drága neki az utazás, akkor menjetek ti. vagy erre is van kifogás?

én mindig kivittem anyósomhoz a gyerekemet mert neki is megterhelő volt az utazás, nekem meg 25 perc volt autóval és szerettem menni hozzá :)

összesen 2x járt nálunk anyósom 5 év alatt...

2015. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Tök igaza van anyósodnak. Jó, hogy nem megy betegen. 3 hónap nem sok.

Majd biztosan megy, ha nagyobb lesz, ha már nem félti annyira, ha már jobban tud vele, mit kezdeni.

Az is érthető, ha nincs pénze.

2015. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megmondom az őszintét,hogy azt nem is próbáltuk,hogy mi menjünk,mert párom messze dolgozik szombat este jön, hétfőn hajnalban megy, akkor pihen meg készítem vissza a következő hétre. Na meg náluk lakik a sógornőm a gyerekével és egy forintot nem kér tőlük a rezsibe, és annak az unokájának vásárol is. Mikor azzal az indokkal hívott fel,hogy nincs pénze jönni, 2nap múlva facebookon megjelölték képen,hogy másik városban szórakozni voltak. Ez nekem annyira furcsa,hogy nem kíváncsi az unokájára. Az én családomban ez elképzelhetetlen,hogy valaki az egyik unokájával jobban törődjön,mint a másikkal...
2015. dec. 1. 20:19
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Érezhetően nem szimpatikus számodra az anyósod. Ebben az esetben minek erőltetni a látogatását?

Édesanyád helyében mondjuk betegen nem mentem volna látogatni...

2015. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván egyszerűbb azzal az unokájával törődni, akivel egy városban, egy házban lakik.

Anyukád gondolom, veletek egy városban lakik.

Én nem tartom olyan ritkának a 3 hónap alatti 1x találkozást.

Egyébként milyen messze lakik?

Valóban ti is mehetnétek.

2015. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, anyukám velünk egy városban lakik,de a város másik végében, így neki is 45percet vesz igénybe az út,mert nincs is közvetlen járat. És dolgozik is anyósommal ellentétben. Nem vagyok elfogult,meg nem is haragudtam senkire sem idáig. De az én anyukám munka után mikor hazaesik akkor kezd el főzni, ebédszünetében vásárol. Ha akarja úgy is meg tudná oldani,hogy jöjjön, mondjuk azt mondja a lányának,hogy kislányom itt potyázol hónapok óta, most vedd meg te a pelenkát, én meg elmegyek meglátogatni a másik unokámat. Anyukámékat sem veti szét a pénz, de majd 10ezerért bérletet vesz minden hónapban,hogy tudjon jönni. Anyósom szimpatikus volt nekem mindaddig, ameddig azt mondta,hogy nincs pénze rá 2 napra meg másik városba szórakozni voltak. Nagyon sok mindent benyelek,de azt ki nem állom,ha hülyének néznek.
2015. dec. 1. 20:39
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

bennem felmerült, hogy ha anyósod munkanélküli, akkor miből fizeti a sógornőd rezsijét és az unokája pelenkáját? és miért mondaná, hogy nincs pénze utazásra, ha közben bankot rabol hobbiból? nem lehet, hogy a sógornőd böki a csőröd?

és az nem lehet, hogy fordítva van, a sógornőd segíti anyósodat vagy esetleg ő vitte el a másik városba kikapcsolódni hálából amiért ilyen nehéz helyzetben is segíti?

de én tényleg azt tanácsolom, hogy látogassátok meg ti anyósodat? nekem is sokat dolgozik a férjem, így mikor itthon voltam, hétköznap mentünk a rokonokhoz, anyóshoz is, hétvégén meg hármasban voltunk :)

2015. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a férje dolgozik és ő tartja az egész családot. Sógornőm mikor másfél hónapos volt a gyereke, ott hagyta a férjét. Vele szoktunk néha beszélni, nem jön ki a pénzből tápszer stb. meg még most válnak a férjével jövőhéten lesz az első tárgyalás az apuka még nem fizetett neki egy forintot sem. minden hónapban a gyes van neki meg a csp.
2015. dec. 1. 21:02
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is ilyen anyosom van. Raadasul o együgyü is. Három unokàja van , akiket leszar magasról. Én is leszarom őt. Eddig megálltam, hogy mindent szó nélkül hagyok. Most jelezni fogom neki, hogy csirkefejbol es labbol nem tudok levest csinálni. Ezt hozza ugyanis ajandekba ha evente 3-4 alkalommal jon. Szomszed kutya fogja megkapni a csirkelbait meg a fejet...

Szoval szarjad le. Orulj a bsbadnak es csak vele foglalkozz.

2015. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!