Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bogyó és Babóca függőséggel...

Bogyó és Babóca függőséggel kapcsolatban mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves. Pár hete teljesen Bogyó és babóca függő lett, szó szerint. Egész nap azt nézné, ha engedném neki. Ha nem nézheti, sír, hisztizik. Csak a laptopon van, a telefonomon direkt nem, így ha elmegyünk itthonról jó, de ahogy megérkezünk, keresi a laptopot, hiába dugom el előle. Kezdődött egy-két mesével, amikor utaztunk a kocsiban, hogy lefoglalja, de most már elfajult a helyzet teljesen! Semmi más nem érdekli. Másik mese, más játék... Kétségbe vagyok esve...

2015. dec. 2. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

A drasztikus megoldás: mostantól nincs több Bogyó és Babóca (elköltöztek, meghaltak, akármi). Egy darabig hiszti lesz, de csak nem tart örökké.


A kevésbé drasztikus: nézesd vele ugyanazt a pár részt, újabbak nélkül, úgyis megunja őket előbb-utóbb.

2015. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

Sztem nincs vele semmi baj ha szeret mesezni nagyon.


"bar vannak a szuper anyak akik tiltaj a tv Max Naponta 1orarq engedélyezett vagy epp az édességelbis ugy vannak.. Ezt csak azert irtam le higy ne lepődj meg ha jönnek es kiosztanak dehogy hát ..ez nagy hiaba ne enged stb!

Had neze nyugodtan az ő korosztályának megfelelő.

Ugyanazt mint ha lenne egy kedvenc játéka es csak azzal jatszana. Most o a tv vab igy hidd el megnézi ugyanazt a sorozatot es mar amikor kívülről mondja a meset akkor megunja es nem fogja érdekelni.

Ketesztlanyom 5evesen volt ilyen es o is megunta magától

Es nem lett butabb semmi problema nem volt ez miatt.

2015. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi! megpróbálom a kevésbé drasztikusat, aztán (az idegeim állapotától függően) lehet rendezek egy temetést nekik :)))
2015. dec. 2. 15:16
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi második is!
2015. dec. 2. 15:16
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Én elcsesztem, és már bánom, most javítgatom.

4 éves a fiam, és én is úgy voltam vele,hogy "jaj, nem lesz annak baja,ha mesézik, meg jobban kezeli a tabletet 2 évesen,mint én stb."

Sőt, most ahogy terhes voltam a kistesóval még kényelmesebb is volt, hogy bölcsi után nem kellett egészen estig lefogalnom, valamit mindig játszani, csak engedtem,hogy mesézzen. Mert valljuk be, legalább is én már be merem vallani, sokkal kényelmesebb olykor bámultatni vele a mesét, mint mondjuk gyúrmázni.

Igen ám, csak,hogy most 4 évesen, az oviban megkérdezték,hogy mivel szeret játszani itthon, mert ott nem sok minden köti le. Egyszerre szégyelltem el magam, és sajnáltam meg a gyereket. Mert rájöttem,hogy nem töltök-töltöttem vele minőségi időt. Pedig van itthon rengeteg játék, csak a mese mindig érdekesebb volt, én meg addig meg tudtam csinálni a dolgaimat,vagy már terhesen egy kicsit fel tudtam tenni a lábam. És ez akárki, akármit is mond, nem jó. Nem, nem lettem szuperanyu, nézhet mesét, de most már én mondom meg,hogy mikor és mennyit. Megbeszéltem az óvónővel,hogy bent mivel szeret játszani leginkább, és vettem olyan játékokat. Most ott tartunk,hogy minden nap ovi után jövünk haza, és hol apa, hol én legalább egy-másfél órát játszunk vele. Legyen ez akár puzzle, vagy gyúrma, vagy kirakós játék stb. Mindegy, bármi, amit szeretne, a lényeg,hogy ne üljön a mese előtt lefekvésig. Aztán amikor elmegyünk fürdetni a kistesót, meg csinálom a vacsit, akkor nézhet mesét. Addig apa is leteszi, kifújja magát. Ez kb egy óra. Utána vacsi, fürdés és meseolvasás (nem nézheti telefonon az esti mesét) és alvás.

És ami a legdurvább, egy hét alatt rájöttünk,hogy imád bizonyos mesekönyveket. Most már ő kéri,hogy meséljünk lefekvés előtt. Eszébe sem jut a telefon. Én pedig remélem,hogy helyre tudom hozni, amit elrontottam.

2015. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kap könyvet? Azt nézegethetné ameddig akarja, nem? A télapó hozhatna neki egyet:)

Ja és szerintem se mutass neki új részeket. Az enyém másfél hónapig nézte minden nap ugyanazokat a részeket és a végén már nem kérte (mondjuk ő már nagyobb volt, 2 évesen kapott rá.)

2015. dec. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van könyve rengeteg! Szereti is őket, pl a Böngészőket, de Bogyós könyvet nem is lehet neki mutatni, mert akkor keresni kezdi a laptopot... Ez kb két hete megy nálunk, nagyon remélem, hogy nem tart sokáig... eddig játszott minden mással.
2015. dec. 2. 15:32
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

Mi a fészkes fenének kell egy másfél évesnek laptopos mese???! Egyáltalán nem korának megfelelő, sőt kifejezetten káros is! Tessék szépen sarkadra állni és elrakni a gépet, a tv-t lekapcsolni. Helyette szépen lefoglalni a gyermeket értelmes, korának megfelelő játékokkal! Foglalkozni vele és nem magára hagyni. Majd szép lassan megtanítani az önálló játékot is.

Ne a gyerek irányítson téged kedves anyuka, hanem fordítva! A hisztit meg el kell viselni, mert ha a hisztinek engedsz, nagyon komoly negatív következményekkel számolhatsz.

2015. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

A megoldas egy szó: Nem!


Nincs itt mit túlragozni. 1.5 éves. A függőségéért kizárólag a szülők a felelősek. Ebben nincs fokozatosság. Nem és kész. Eleve nem is kellett volna bekapcsolni. Főleg nem egy ilyen értékrenddel nem rendelkező, alacsony színvonalú butaságot.

2015. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

tanulmányozd Vida Ágnes békés dackorszak CD-jét, azonbelül is a "kisíró hisztit".

NEM.

2015. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!