Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki kisgyerek mellett tanul...

Aki kisgyerek mellett tanul hogy oldja meg a napi dolgokat és hogy fel is tudjon készülni?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kisfiam, igazi kis örökmozgó. Nekem viszont lesz egy hét múlva egy nagyon kemény vizsgám, amire nagyon nehezen készülök. A szüleimmel egy házban élünk, vigyáznak rá míg én elvonulok tanulni, de ez csak 1-2 óra, ami nagyon kevés. Férjem elég sokáig dolgozik, másik nagyszülők nagyon messze laknak. Próbáltam már éjszaka is tanulni,de akkor nappal nem vagyok magamnál. Tétje is van a vizsgának, és nagyon félek tőle. Hogy oldjam meg??
2010. márc. 21. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Más megoldás nincs, minthogy szüleidet megkéred, ne csak 1-2 órát vigyázzanak rá, hanem többet.
2010. márc. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Vigyáznának rá csak anyum csúnyán eltörte a vállát és most gyógytornára jár, ami nem a közelben van.Ezért nem tudnak rá sokkal többet vigyázni.
2010. márc. 21. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyetemre járok, és két éves fiam van. Vizsgaidőszakban zombi voltam rendesen. Igaz, nekem már bölcsis a fiam, így amikor vizsgák voltak, napközben tudtam tanulni, de hát közben itthon is volt dolgom elég, utána kellett este is rendesen tanulnom. Plusz közben Karácsony volt, a bölcsi sem volt nyitva. Ebben az időszakban úgy oldottam meg, hogy amikor délután aludt, akkor tanultam, plusz éjjel is, meg anyukámat megkértem alkalmanként, hogy vigyázzon rá egy fél napot. Ilyenkor leültem, és beseggeltem amit meg kellett tanulni. Volt olyan, hogy amíg a fiam fürdött, én ültem törökülésben a vécé tetején, és mondtam fel a tételeket. Nekem eléggé ráállt az agyam arra, hogy fél órákat tanulok, amikor éppen a csemete elfoglalja magát.

Igaz, ez idő alatt nem éltem éppen egészséges életet, olyan dózisban vittem be a koffeint, ami már nem teljesen normális. De sikeresen túlestem rajta, mostmár megint visszatértünk a normál kerékvágásba.

Én megszoktam az éjszaka tanulást, de az az igazság, hogy ha nem kell tanulni, én akkor sem fekszem le éjfél előtt sose, sőt, ahogy jön a tavasz, a nyár, még később fekszem. Ezért engem nem visel meg, ha csak 6 órát alszom egy nap.

Ha a szüleid nem tudnak többet segíteni, akkor esetleg egy barátnőd nem tudna délután kicsit sétálni vele, játszóterezni? Nekem sokat segített a fiacskám keresztanyuja is.

2010. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden percet kihasználok, pl. alvás. Ilyenkor azonnal rohanok tanulni és nem érdekel hány mosatlanom van...
2010. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 18 hónapos gyermekemet rászoktattam,hogy már 8 kor alvás! Szombaton járok be előadásokra ,szerdától kezdek tanulni 9-10 körül nekiállok és 3 órát tanulok!Ha vizsga van akkor képes vagyok hajnalban is felkelni 4 kor és amíg fel nem kel a gyermek tanulok!Nekem csak apa segít csak ha suliba megyek akkor vigyáz a bébyre! Én mindig alszom a lányzóval ebéd után ,máshogy nem lenne semmi energiám!
2010. márc. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!