Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz esetén hogy számolják...

Táppénz esetén hogy számolják az ellátást?

Figyelt kérdés

Október 09.-től vagyok 9-es kóddal táppênzen.

6 órában dolgoztam 67 eft-al vagyok bejelentve.

Eddig 3 hete kaptam 20 eft-ot.

2 hetente küldöm a táppénzes papirt a Szabolcs megyei kormányhivatalba.

Kevésnek találom az összeget és már december van. Miért nen kapok azóta?

És miért nem kapok semmi határozatot vagy levelet tőlük?



2015. dec. 4. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A 20ezer a cég által adott betegszabi lehet.

Táppénzt is kapsz majd de az első 1 hüapot is késhet.

Én szept 28 óta vok táppénzen és csak nov közepén/végén kaptam táppénzt.

2015. dec. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 1 hónap minimum az átfutás onnantól hogy a közegészség átveszi a táppénzt. De lehet több...szomszédom is fel volt háborodva hogy én miért kapom az elejétöl havonta neki meg várnia kellett 2 hónapot...nem értette meg h a munkahelyem kifizetőhely is így eleve odaküldtem a papírt...szóval lehetséges ez az időkiesés.
2015. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a cég fizeti az első 15 napot mert veszélyeztetettterhes vagyok, egyböl táppénz, az sms-ben is az összeget a Szabolcsi tb küldte.
2015. dec. 4. 09:39
 4/8 anonim ***** válasza:
gondolom nem volt 2 év folyamatos munkaviszonyod, ezért alapból csak 50%-ot kapsz. az 33 500 Ft. Ebből még lejön a 16% szja, marad 28 140 Ft. de mivel nem egész hónapra kaptál októberben, gondolom arányosítottak és emiatt kaptál 20.000 Ft...
2015. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyébként a táppénzt is hónap 10-ig szokták küldeni, vélhetően ezért nem kaptam még meg a novemberit habár valóban december van..
2015. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*kaptad
2015. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En is veszélyeztetettel vagyok táppénzen a kezdetektől, de nekem a cég fizette ugyanúgy.
2015. dec. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megvan a 2 èvem. De sikerült velük beszélni telefonon...meg van a ludas. Én a könyvelőnek postázom a szelvényt...ő nem sietett vele ugyebár a tb-hez. Az is kiderült, 78 eft-al vagyok bejelentve, 60%-ra vagyok jogosult. Mivel okt.9 péntek volt, így 12.-e a köv munkanap, tp hétvégére nem jár, így csak félhavit kaptam kb. Nagyon kedves volt a telefonos hölgy, megbeszéltük hogy innen már neki postázom.

Köszönöm a válaszokat.

2015. dec. 4. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!