Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit jelent az, hogy "már csak...

Mit jelent az, hogy "már csak a szülés időpontjában érvényes munkabér alapján számolják" az ellátást (TGYÁS, GYED)? Ezt az új szabályt olvastam valahol.

Figyelt kérdés
Tehát ha majd szülök, akkor nem a megelőző 180 bérezett napomon kapott munkabérem alapján fognak számolni, hanem az éppen aktuális, szerződés szerinti bérem alapján? Tanár vagyok, emelkedett a fizetésem, szóval nem lenne mindegy. Amúgy a második babát várom, 2 év és 2 hónapja leszek itthon a nagyobbikkal, mire a kicsi megszületik. Rám akkor hogy vonatkozik a számítás? Ugyanannyi TGYÁS, GYED-et kapok, mint az elsőnél vagy emelkedik valamit a béremelés miatt?

2014. aug. 27. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Előző évi keresetből számolnak, nem az éppen aktuálisból. A te esetedben ugyanannyit fogsz kapni, nem fog emelkedni sem a tgyásod, sem a gyeded.
2014. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az új szabályozás azt jelenti, ha valaki pl. munkahelyet vált, akkor a régi munkahelyen elért keresetét nem számolják bele, csak az új munkahelyen szerzett jövedelmet.

Neked a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és gyed alapja. Írtál alá új munkaszerződést? Mert ha igen, akkor az új szerződésben szereplő béred lesz az alap. Esetleg a gyed lejárta után vedd ki a felhalmozott szabikat és akkor megkapod visszamenőleg a béremelést, így az új béreddel kell számolniuk.

2014. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerződésmódosítást írtam alá, amin már szerepel a béremelés. Akkor rám mi vonatkozik?
2014. aug. 28. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Az fog rád vonatkozni, ami szüléskor vagy a tgyás igénylésekor érvényben lesz béred.
2014. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!