Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El tudnátok nekem mondani...

El tudnátok nekem mondani hogy ha most munkanélküli lettem és kapom 90 napig a munkaügyi kp.tol az ellátást utana miket lehet igényelni és hol? És hogy szamoljak ki az egy főre juto csaladi egyseget?

Figyelt kérdés
Igénylet már valamelyikötök ilyeneket és megkapta?
2013. szept. 3. 19:24
 1/6 anonim válasza:
53%
Attól is függ h mióta van munkaviszonyod. De ha nem vagy Kolompár, vagy Dzsenifer ne számít sok jóra...
2013. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért kell ez az állandó szitás nem erre kíváncsi a kérdező.

Itt megtalálod a számítást.

[link]

2013. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

FHT-nál: 1 főre jutó jövedelem nem haladhatja meg a 25650ft-ot.

fogyasztási egység: a családtagoknak a családon belüli fogyasztási szerkezetet kifejező arányszáma, ahol:

- az első nagykorú családtag arányszáma: 1,0 azzal, hogy a gyermekét egyedülállóként nevelő szülő arányszáma 0,2-vel növekszik;

- a házas- vagy élettárs arányszáma 0,9;

- az első és második gyermek arányszáma gyermekenként 0,8;

- minden további gyermek arányszáma gyermekenként 0,7;

- a fogyatékos gyermek arányszáma 1,0

- a kérelmező, ill. házastársa- élettársa arányszáma 0,2-vel növekszik, ha a személy fogyatékossági támogatásban részesül.

vagyon: az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek értéke:

855.000,- Ft (külön-külön számított forgalmi érték esetén), illetve

2.280.000,- Ft (együttes forgalmi érték esetén).

Nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a

mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű.

2013. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A férjem kocsija is számít?? És nem értem ezt az egy egységre utó p énzt tudnátok példát írnia? Férjem jóvedelme 73000 netto ebből hogy kell levezetni?? Nem értem 2 n vagyunk
2013. szept. 4. 11:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Diszlexiás vagyok lehet ezért nem tudom de sokszor nem értek dolgokat főleg ami ilynnszámolás bocs meg a hlyesírásért is de meg vagyok ilyedve mert lajár a 3 hónapunk s munka nincs januárra van gy igeret de az messze van még!!
2013. szept. 4. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen a férjed kocsija is számít, hacsak nem mozgáskorlátozott, amúgy nem lehet 855ezernél nagyobb értékű, mert bukta a segély.

A foglalkozást helyettesítő támogatásnál az 1 főre jutó jövedelem nem lehet 25650ft-nál több, itt te számítasz 1 egésznek, a férjed már 0,9. pl a férjed kap nettó 73ezer ft-ot, akkor azt 1,9-el kell osztani akkor az 1 főre eső jövedelmetek 38421 ft, erre sajnos nem jár semmi. A tb átvállalási határa 34200ft, ott 2 egésznek számítotok, az 1 főre eső jövedelmetek 36500, ami szintén felette van a határnak. Fizetned kell havonta 6660 ft-ot tb-re.

2013. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!