Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyámügy kötelezheti az apát...

A gyámügy kötelezheti az apát a költözésre?

Figyelt kérdés

A gyerekeim apjával már fél éve szakítottunk, mert alkoholista lett, nem dolgozik, agresszív. Volt feljelentés, mert megütötte a gyereket, de nem kaptunk távoltartásit, mert ez kevés ahhoz. Csak úgy nem rakhatom ki, mert be van jelentve. A ház az enyém, előbb vettem, mint hogy megismertem volna. A rendőrség jelentette a gyámügynél. Ők kirakhatják valahogy? Van erre megoldás?

Már nem hagyom, hogy egyen a mi ételünkből, állandóan veszekszem vele, hátha elmenekül. Nem hergelem, csak annyit mondok, nem ehetsz, vegyél magadnak. Nem kapsz nasit, vegyél magadnak.

Pl 2 hete nem fürdött, bűzlik, főleg a piától. Nem tudom, honnan volt pénze, de 2 napja 100 ezer ftot ivott el a kocsmában. A csapos jó barátom, innen tudom. A rezsihez, gyerekneveléshez nem járul hozzá.

Szerintetek ez már kimeríti azt, ahol a gyámügy közbelép? Már beszéltem a védőnővel, azt mondta, mivel én nem iszom, mindent megadok nekik, elvenni nem fogják a gyerekeket, de apuka megüti a bokáját. De hogyan?

Mit gondoltok, tudtok erről?


2015. dec. 5. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy költözzön el. Szólítsd fel rá. Mondd meg hogy a te házad és menjen el. Ha magától nem teszi, tedd ki a cuccait és cseréld le a zárat. Attól hogy be van jelentve, miert ne rakhatnád ki? Jelentse ki magát és kész.
2015. dec. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatnál érdeklődtél, nem lehet valahogy kijelentetni? Ha sikerülne, akkor elég a zárcsere és a cuccait az ajtó elé rakni.
2015. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
1-es: ha be van oda jelentve, akkor rendőrt hívhat ha a kérdező nem engedi be:(
2015. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én megérdeklődném az okmányirodánál, hiszen ha a Te tulajdonodban van az ingatlan, akkor a hozzájárulásod nélkül nem jelentkezhetett be oda, így kérdés, hogy azt visszavonhatod-e. Ha igen, akkor azonnal zárcsere és cuccai az utcára.
2015. dec. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az önkormányzatnál azt mondták, csak a kényszerkijelentés van, de azt csak akkor lehet, ha már kiköltözött. És raktam már ki a cuccait, rendőrt hívott, be kellett engednem. Az okmányiroda is az önkormányzat épületében van, ott se mondtak mást. Szerintetek keressek egy ügyvédet?

Vagy létezik ilyen esetben is olyasmi, mint a válás? Amikor pl vagyonközösség megosztás van, meg van, hogy kié a lakás. Létezik ilyen csak élettársi kapcsolatnál is?

2015. dec. 5. 23:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha lehetne kérni távolságtartásit akkor értelemszerűen ugye nem lakna ott egy ideig és akkor meglehetne a kényszerkijelentés (olyankor szomszédoktól kell tanúvallomás h tényleg nem lakik ott.)

Ügyvédtől kérj tanácsot, ez jó bonyolult, de kell megoldásnak lennie.

Esetleg feljelenteni kiskorú veszélyeztetéséért, ha van rendőr tanú, nyert ügy.

2015. dec. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kiskorú bántalmazásáért lett feljelentve, de ez is kevés volt a távoltartáshoz. Provokálni nem akarom, ki tudja, mi lenne belőle. De így nem lehet élni. Régen minden rendben volt, minden percben együtt voltunk, de most...gyűlölöm. A gyerekek félnek tőle.
2015. dec. 5. 23:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Férfi ismerősöd nincs esetleg, aki oda tudna költözni egy időre? Te pedig a gyerekekkel addig el kellene menned máshová, hogy ne legyen részük a balhéban.
2015. dec. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

add el a házat, vegyél másikat.

haszonélvezete csak nincs rajta..

2015. dec. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolso! Hazeladas? Az eveket is igenybe vehet...

Hm...sajnalom. nem letezik hogy nincs erre legalis Lehetoseg?

En megkerdeznek mindenkepp egy ugyvedet!

Off: hogy lehet elinni ket nap alatt egy kocsmaban 100 ezret???

2015. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!