Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyámügyi eset, elhanyagolt...

Gyámügyi eset, elhanyagolt kislány, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Apukámék szoktak vigyázni egy 5 éves kislányra. Az anyja egyedül "neveli", és néha rásózza apuékra, család-barát alapon. Nem sokat foglalkozik vele. Szeretik is a kislányt apuék, a lányka is őket, de rémítő dolgokat mesél apuéknak, hogy bánik vele az anyja. Először azt hittük, hogy kitalálja, de nem! Az anya k*va, egy szobás lakásban él a kislánnyal, aki sokszor esténként úgy tesz, mintha aludna, míg az anyja a kuncsaftokkal foglalkozik. Mindent lát és hall! Már ettől megállt bennünk az ütő, de a múltkoe is úgy mesélte apunak, hogy fáj a feje, mert az anyja földhözvágta, amiért nem engedelmeskedett! Számonkérték apuék az anyját, és kiderült, tényleg igaz minden! Az lány apja nem hiszi el, hogy ezeket műveli a kislánnyal, magához venné, de az anyja nem engedi(családi és a gyerektartás miatt). Apuék szólni akartak a gyámügynek, de a csaj megfenyegette őket, hogy meg lesznek veretve. Ilyenkor mit lehet tenni? Ha névtelenül szólnak a gyámügynek, akkor is egyértelművé válik, hogy kik tehették, mert csak apuék tudnak ezekről a dolgokról! Mielőtt bárki azt hinné, hogy kitalált történet, sajnos nagyon is valódi! :(
2010. márc. 22. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szólnék a gyámügynek, és egyúttal a rendőrségnek is, legalább tudni fognak róla. AZ ilyen nőknek a szájuk nagy, majd meghunyászkodnak. Keressetek valami nagyméretű havert, és kérjétek meg, hogy néha legyen ott, amikor viszi a gyereket, majd nem lesz olyan nagyszájú.

Ha apudék félnek, akkor szóljanak a gyerek apjának, intézkedjen, és mondják meg a csajnak, hogy behívták őket tanúskodni, és nem hazudhattak.

Valamit viszont mindenképpen lépni kellene, szerencsétlen gyerek, már így is túl sokat volt az anyjával, már most nagyon sérült lehet a kis lelke.

Szegényke.

2010. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szóltam volna az anyukának,hanem(ezek szerint ismeritek a lány apját)Vele beszéltem volna(vagy inkább vele sem,hanem egyből a gyámüggyel).És van megoldás.Gondolom jár óvodába a kicsi.Menjetek be,mondjátok el az óvónéninek,hogy ez és ez a történet,és beszélgessen a kicsivel(akár azt is lehetne,hogy fájlalta a fejét a kicsi,elkezdtek vele beszélgetni,és akkor ő sok mindent mesélt).Ne hagyjátok annyiba a dolgot!
2010. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ismerjük a kislány apukáját is, csak az a baj, hogy ő nem feltételezi ezt az exéről, nem hiszi el, hogy így bánik a gyerekkel! Persze, nem akarjuk annyiban hagyni a dolgokat, mert okos, értelmes, szép kislány, nem szertenénk, ha lelkileg tönkretenné a dolog, és az apja nagyon szereti, így mindenképp jobb lenne nála!
2010. márc. 22. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kislány az óvodában nem meséli el ezeket a dolgokat?, mert az óvónő is feltudja venni a kapcsolatot a gyermekjóléti szolgálattal, illetve lépéseket tud tenni a védőnő, gyermekorvos is.
2010. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok.Én úgy értelmeztem,hogy a kicsi nagypapáját ismeritek(úgy írtad,hogy a lány apukáját).Akkor fogjatok össze,és ő kérje a gyermekelhelyezés megváltoztatását,a fent említett okokból.SŐT!Amit tehet:amikor Nála van a kicsi vigye el igazságügyi gyermekpszichológushoz,akitől kérheti a gyermek vizsgálatát.Azt nem igazán szokta a bíróság megvétózni.
2010. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint a szakértői véleményt!
2010. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha az apuka valóban annyira szereti a kislányt, akkor miért nem hiszi el, amit állít? Vagy neki nem mondja el a kislány? Próbáljatok hatni rá, ennyire nem lehet vak egy felnőtt férfi, gondoljon már bele, miken megy keresztül szegény kislány....

Nem lehet, hogy azért vonakodik, mert neki nagyon is kényelmes vasárnapi apukának lenni?

2010. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!