Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnek de felek...

Gyereket szeretnek de felek az anyagi oldalatol. Kinel mennyi plussz jelentkezet?

Figyelt kérdés
2015. dec. 12. 00:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Átlag havi 50-70 között. Semmit sem katunk.
2015. dec. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Hirtelen amikor megvettunk mindent es a fogadott orvos kb 300-350 ezer, miutan megszuletett havi 50 ezer kb.
2015. dec. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

a kezdo alap felszerelest szerintem hasznaltan 100-120 ezerbol ki lehet hozni....mi a szulesert fizettunk a tehesgondotassal egyutt 150 ezret.

a pelus havi 8000 korul, az elso 6 honapba szoptattam ugyhogy havi 10-12 ezerbol meg volt a gyerek - oltasokkal popsikremmel. most 1,5 eves, mar hozzataplalt igy kb havi 20-30 000 ftba kerul.

gondolom ahogy no tobbet eszik, de lekerul a pelus tehat tetelezzuk fel hogy ha iskolaztatast ruhat nem veszel akkor havi 30. ruhara iskolaztatasra atlagosan nyugodtan raszamolhatsz mégegyszer ennyit. trhat kb 3 eves koratol 14 eves koraig meglesz a havi 60-70, aztan mikor nagyobb jonnek a tobb napos osztalykirandulasok, zsebpenz stb. :)

2015. dec. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

60-70ezer??? Egy hónapban? Én ezt elég soknak érzem.

Lányom 3.osztályba jár.

A kaját az iskolában ingyen kapja. Nem számolom, hogy otthon mennyit eszik. Sajnos elég rossz evő, szóval nem nagy tétel havonta.

Edzés havonta 5600ft, rövidebb hónapban (pl a mostani) kevesebb. Kézműves szakkör heti 1000. 2 újságot minden hónapban kér (Tudorka és Monster High) kb 1500ft.

Ruhát és cipőt akkor veszünk, ha tönkre megy/kinövi, illetve évszakváltásnál amire szüksége van. Ennek az összege változó (sose számoltam talán évente 70-80ezer), igyekszem jó minőséget venni a lehető legolcsóbban. (Deichmann, CCC, F&F, Decathlon, H&M és piacon/börzéken is szétnézek, cipő csak új)

Iskoláztatás: Tankönyv eddig minden évben ingyen volt. (3.osztályig alanyi jogon jár. Nem tudom változik-e.) Idén a tanszerek talán 25ezer volt. Pedig új táskát os vettünk. A 9ezres volt lekciózva 5re. Előtte egy budmill táskája volt amit az outletben vettünk 4000ért. Itt is törekszem a jó minőségre. A süni és ico márka jó, de mégse horrorárban vannak.

Osztálypénz egy évre nálunk 8000ft. Versenyek vagy kisebb programok talán havi 1 van. 1000-2000között szokott lenni. Ők még nem mentek ottalvós osztálykirándulásra. Csak olyanra, hogy 3napig mindig máshova mentek kirándulni. Ez kb 5-6000 volt. A megmaradt osztálypénzt is erre használták.

Tavaly az edzőtábor 18ezer volt 1hétre. Tavaly előtt uszótábor, az is hasonló összeg.

Bérletre nem költünk. A sulihoz az ingyenes budaörsi helyijárat megy.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Én egy nagyobb gyerekes esetet írtam le. Egy baba már nem emlékszem "mennyibe kerül". Bár a 10évvel ezelötti összegek nem is lennének mérvadók. Nekem szerencsém volt a lányommal. Az olcsóbb pelenka(Happy márkájú azt hiszem) vált be neki, nem volt hasfájós, nem volt beteges. Sajnos 2hónapos korától tábszeres volt, de speciális tápszer se kellett neki.

Remélem a februárban érkező kicsilánnyal is szerencsém lesz.

A saját igényiteket csak te ismered. Lehet, hogy nekem elég a használt baba kocsi 45ezerét (110ezer újonnan), miközbe te egy új Stokke babakocsira vágysz minden tartozékkal ami kb 600ezer ft. Én vettem használtan babaágyat és új matracot összesen 15000ért, de lehet neked csak a ringatható kombiágy felel meg 75ezerért+ a matrac. Én nem vettem se pihenőszéket, se babahintát. Azokból is a legdrágábbak közel 100ezer.

De felhozhatnám példának a babaruhákat is. Én egy részét kaptam, egy részét használtan vettem és csak pár darabot újonnan. Itt is el lehet szállni a költségekkel.

Ha alapvetően jól éltek és legalább egy kis összeget félre tudtok tenni havonta, akkor nyugodtam vállalhattok babát. SZERINTEM!

2015. dec. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Hú hát ez azért nyilván tudod,hogy változó. Függ rengeteg mindentől. Kinek mi az igény szintje, mennyire beteges mondjuk a gyerek.

A kezdő csomag nálunk (babaszobástól, babakocsistól mindennel együtt) az első gyereknél kb. 600 ezerből jött ki. Utána havonta kb. 40-50 ezerbe került. Bár ő tápszeres lett, ami kb. 15 ezer havonta. Nyilván nem mindenki lesz az, de fel kell rá készülni.

Most a második gyerek már valamivel kevesebből jött ki, de terhesgondozás, meg szülés kb. 250 ezer volt. Most a kicsi két hónapos, és eddig kb. 70 ezerbe "van". Tápszeres ő is sajnos, hasfájós így több tápszert is ki kellett próbálni, de nyilván mindent nem itta meg, így azokat tul.képpen "feleslegesen" vettük meg, a különböző cseppekre kb. 10-12 ezre költöttük stb.

De úgy nagy átlagban az mondanám,hogy 50 ezerrel több a kiadás, ha gyerek is van.

2015. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Egyszer összeszámolom, de rengeteg, pedig mindenből az olcsóbbat vettük, ha az nem jelentett jelentős minőségi megalkuvást.

Például megtette a 9900 Ft-os fenyő kiságy is 3 ezres szivacsmatraccal, nem vettünk pelenkázót, elég volt az íróasztalra tett merev pelenkázólap (5 e)...

Sok mindent el tudtunk számolni egészségpénztárra: légzésfigyelő, mérleg (kellett, mert nem gyarapodott), mellszívó, cumik, matracvédő...

Kocsiból középkategóriásat kapott. Kendőt nem tűrte.

Rokonoktól semmit nem kaptunk. Ruhákat a tesco, aldi, lidl (meg egy kicsi h&m, c&a) vonalon szereztük be (2-3 havonta új garnitúra kell az elején, mert úgy nő). Turiba bementem, és kifordultam. A használt lyukas márkás body drágább volt, mint az új F&F 100 % pamut.


A havi költségekre talán tényleg jó közelítés az 50-60 már az elején is (bár szerintem ennél többet költöttünk).


Azt mondják, ha szoptatsz olcsóbb, nálunk nem így volt.

Reflux miatt (nem öröklődő, nem lehetett előre látni), ha nem kapott anyatejsűrítőt, akkor sugárban hányta le a mellem. Az AR tápszer ~5 ezer lett volna egy hónapra támogatással. Az anyatejsűrítő pedig 10. Emellett csak úgy volt tejem, ha zabáltam, mint a disznó, literszámra ittam a teát, karamalzt. Simán megdobta vagy 15-tel a büdzsét, pedig a malátaitalt ajándékul hozták.


Pelenkából simán elment havi 200 db. Hiába hirdet 10 óra szárazságot a reklám, ha a baba minden étkezésnél összerottyantja magát, nem hagyod úgy. :)

Ez kuponokkal okosan véve is 8000-12000 mérettől függően, plusz popsitörlő 1 csomag/hét, 1200-1800/hó.


Hasfájásra is sokat költöttünk (és ez nem is valódi betegség, hanem életkori sajátosság, 10-ből 8 babát érint - diétáztam, mégis fájt neki), végigpróbáltunk mindent. Ami bevált, az 4000,- volt 10 napra (havi 12000).


Oltás ugyan opcionális, de csak a rota 35 ezer.


Szóval nem kevés. :)

2015. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Nekunk is sok mar az elejen. Pelenka kb 8-10 ezer korul van, tapszer 10 ezer korul, espumisan 1700 egy uveg de azt nem tudom mennyi ideig eleg egy, talan 4-5 kell egy honapban. Ruhakat gyorsan kinovi. Jatekok meg eppen ami aktualis, mikor mennyi az is, a ruhakkal egyutt. Es meg csak 3 honapos, szerintem ettol csak tobb lehet a hozzataplalassal, ovi-suli meg meg tobb, gondolom.
2015. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Már a terhesség is megdöbbentő költségekkel jár, de mi szerencsétlen csillagzat alatt születtünk szerintem. Amniocentézisem volt, nem jók rám a nadrágjaim, szoknyáim a hasam növekedésével, a vetélésem miatt nagyon sok vizsgálatot kellett önköltségen megcsináltatni.


Én ennél jobbra (kevesebbre) számítok, ha majd lesz baba.:)


27hkm

2015. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Utsó, nálam is ez volt a helyzet, ez lesz a kiadás összege is kb a baba születése után.
2015. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8-as,

csak akkor nem lesz több, ha mindent kaptok!

2015. dec. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!