Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az ha valakit burokban...

Milyen az ha valakit burokban nevelnek és mi lesz a következménye mire az ember felnő?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 10:06
 1/4 anonim válasza:
Sajnos nem próbál ki bizonyos dolgokat....Az hogy milyen ember lesz belőle,attol függ hogy enged-e ennek az elzárkózott helyzetnek,pl.:A legjobb barátnőm ugyan így járt,és konkrétam fél mindent kipróbálni(pár korty sörön kívűl nemmivott alkoholt)A barátom meg nem engedett,és pl.:kipróbálta az ejtőernyőzést,és ugy gondolja hogy ez segített neki felszabadulni...Tehát az csak az embertől függ...
2015. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valakit burokban nevelnek, nagyon féltenek a szülei, akkor abból felnőtt korára szerintem egy nagyon önállótlan ember lesz, lehet picit életképtelen is, mivel a szülők mindentől óvják, mindent elvégeznek helyette stb

Szóval én nem látom semmi pozitív hatását a későbbiekre nézne, ha valakit így nevelnek a szülei. Persze az ember félti a gyerekét, de nem kell szerintem túlzásokba sem esni. :) Szerintem fontos, hogy ráneveljük az életre, hogy önálló, talpraesett felnőtt váljon belőle. A mai világban ez nagyon fontos, hogy meg tudja a későbbiekben állni a helyét az élet bármely területén.

2015. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem lehet mindent a nevelésre fogni. Ha valaki felnő és érzi magán, hogy burokban nevelték és önállótlan, az tud tenni ellene. A felismerés pillanatától a jövője a kezében van, a felelősség az övé. Ha változni akar valaki, akármikor megteheti. Félelmetes? Az. Nem kényelmes? Nem. De a változást csak ez hozza meg. Anyuciék szidása nem visz előre.
2015. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem lesz önálló, nem mer majd kezdeményezni, nem lesz ambiciózus, nem lesz kezdeményező, konstruktív.

nem fog normális munkahelyet találni, nehezen ismerkedik majd, nehezen fogja feltalálni magát ha olyan helyzetbe kerül, ami nehézséget okoz számára.

akit a szülei nem tesznek le a földre, nehogy koszos legyen, nem engednek mozogni, futni, nehogy kiizzadjon és megfázzon, nem engednek a tanuláson kívül mással foglalkozni, nem adnak neki édességet, nem engedik tvzni stb az tipikusan ilyen lesz...van az ismerettségi körömbe pár ilyen, akiről tudom/láttam hogy így nőtt fel, és jelenlegi énje engem igazol.

2015. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!