Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érdemes egy fiatal,...

Miért nem érdemes egy fiatal, magyar nőnek gyereket vállalnia?

Figyelt kérdés

2015. dec. 17. 23:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
59%
Miért? nem érdemes?
2015. dec. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
21%

Most én mondjam meg mi legyen a baloldali propaganda?


Szépen eljutottunk odáig, ami ellen tulajdonéppen Áki beszélt. Szép volt feminácik :). Szép volt liberók.

Pedig magas labda volt.

2015. dec. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mit jelent a "nem érdemes". Anyagi téren nyilván nem éri meg gyereket vállalni. (Bár ugye vannak embercsoportok, akik azért megélnek belőlük. De most tőlük tekintsünk el.)

Szóval a gyerek anyagilag sok kiadással jár, és más téren rengeteg lemondással. De hát nem is azért akar az ember gyereket, hogy megérje.

Szerintem, aki az érveket keresi, miért érdemes és miért nem érdemes, az még nem jutott el oda, hogy gyereket vállaljon. Ha eljutott, akkor úgyis akarni fogja, más kérdés, megenhedheti-e magának. Ha nem, akkor, ha felelősségteljes, tesz érte, hogy a körülményei lehetővé tegyék. (Ha nem, csak megszüli, úgymond a "semmire") Szerintem, a nehéz boldogulás miatt a magyar nők előbb jutnak el a gyerek utáni vágyig, minthogy lehetőségük volna rá. Aztán mire valóban próbálkoznak vele, már túl nagy a nyomás, persze nem is akar könnyen jönni emiatt. Magamon legalábbis ezt érzem, és a környezetemben úgy látom, nem vagyok ezzel egyedül. Pedig én még fiatalnak is számítok köztük (27 leszek).

2015. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
12%

"vagy ha arra gondolsz, hogy középsuli után dolgozott 4 évet pultosként vagy vmi és utána szült annak sincs sok értelme."


Én vendéglátós végzettséggel 12 évet dolgoztam, mielőtt szültem.

Pont egy sörözőben voltam pultos (3 éve dolgoztam ott), amikor teherbe estem. És képzeld, nem rúgtak ki. Mert ez is egy olyan munkakör, amit nem tud mindenki elvégezni, csak azt hiszi. És egy normális főnök vigyáz a jó alkalmazottra. Gyed után valóban nem mentem vissza, de ez a munkaidő miatt van, meg közben el lett adva az üzlet...



Ha adottak a feltételek, lakhatás, jövedelem, stabil párkapcsolat, akkor bármikor érdemes szülni. Ez nem kor függvénye.

2015. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem a kérdést. Most az a cél, hogy összeszedjünk egy csomó ellenérvet, mert mindenki hülye, aki harminc alatt gyereket szül, vagy mi? Mert ez szerintem így önmagában baromság. Nem lehet egy általános sémát mindenkire ráhúzni, teljesen egyéni dolog, hogy kinek érdemes, kinek nem. Nekem pl. érdemes volt, tíz év távlatából is azt mondom, és nem csinálnám máshogy. De persze van olyan, aki meg azt mondja, hogy jobb lett volna, ha vár még pár évet. De azt is rengetegszer hallom, hogy de jó lett volna, ha korábban vállal gyereket.

Nem értem, miért akkora élvezet mások életén csámcsogni amúgy? Mi a jó ebben? Nem elég az, ha a sajátját mindenki úgy tervezi meg, úgy irányítja, ahogy neki tetszik?

2015. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, hát már értem, szóval ez az Ákosmákos, meg a Kövérlaca-féle agymenésre egy reakció lenne? A jó ég áldjon már meg benneteket, komolyan leálltok, akár csak elméleti síkon, két ilyen degenerált kreténnel vitatkozni? Totál felesleges a gyerekszülés ellen érveket gyártani, mert nem ezzel van a probléma. Hanem azzal, ahogy fentebb is írtam, hogy rohadtul a saját életével foglalkozzon mindenki, és ne akarja két hímtag megmondani, hogy egy nőnek mit kell, vagy nem kell csinálnia. Azt, hogy mikor szülök gyereket, majd én eldöntöm, és nem azért fogok szülni, vagy nem azért nem fogok szülni, mert ezek ketten beleböfögtek valamit éppen a köztudatba. Aki nem akar gyereket, vagy nem akar gyereket MÉG, az tegyen a saját belátása szerint, az ég világon senkinek nem tartozik miatta magyarázattal. Mint ahogy az sem, aki meg úgy dönt, hogy vállal gyereket, vagy hogy fiatalon vállal gyereket. Magánügye. Alapvetően nem azzal van a gond, hogy a tisztelt urak szerint mi lenne a helyénvaló, hanem eleve az, hogy ezt ők szeretnék megszabni.
2015. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%

érdemes vállalni, párkapcsolatban vagy házasságban (egy fizetésre nyilván nem), miért ne lenne érdemes? :)


27 évesen szülő anyuka

(vagy a 27 már nem fiatal?? :))

2015. dec. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
41%

Ákos sem akarta senkinek megmondani, hogyan éljen, csak a média torzít - szokás szerint. Én direkt megnéztem az interjút az objektív véleményformálás miatt. KÉRDÉSRE elmondta, neki milyen az értékrendje. Nem követendő példának javasolta, vagy követelte, így kell élni. Könnyű egy-két mondatot kiragadni 40 akárhány perc beszélgetésből. Tisztelettel beszélt a nőkről. A "nem kell többet keresnie a nőknek"-et pedig elmagyarázta, miként érti: sok nő akkor érzi magát egyenlőnek, ha ugyanannyit tesz a kasszába, mint a férfi. Pedig akkor is egyenlő fél, ha nem keres annyit, vagy ha semmit sem keres, mert "csak" a gyerekeinek él, mint főállású anya. Nyilván sok nőt valóban azért néz le a párja, mert nem keeres ugyanannyit, de arról nem Ákos tehet. Hanem maga a nő, aki beéri egy büdös bunkóval, aki ezt felhánytorgatja neki. Ákos azt hangsúlyozta, nem helyes, hogy a mai világban a gyereknevelés mellett még azt is elvárnák a nőtől, hogy a családfenntartás terhe is az ő vállát nyomja. Ugye, ez már nem hangzik nőgyűlöletnek?


Amúgy meg nem állok senki oldalán, a politika hidegen hagy, szavazni sem mentem el soha, és mivel jelenleg is csak a végleteket képviseli az összes párt, még félig-meddig sem tudok egyikkel sem kiegyezni. (Mielőtt bárki lemocskosfideszez)

2015. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
38%

Egyáltalán mi számít fiatalnak még?

DE az biztos, hogy sok mindennek össze kell jönnie ahhoz, hogy be merjen vállalni valaki egy gyereket.

A saját példám:

főiskola után, 23 évesen kezdtem a munkahelyemen... akkori 4 éves párkapcsolatomnak vége lett, mert az illető nem akarta komolyabbra fordítani a kapcsolatunkat.

Viszonylag hamar "beleugrottam" egy új kapcsolatba.

Felső vezető lettem a munka helyemen, otthon laktam, mert lakásra nem volt még pénzem.

5 év távkapcs után, bevállaltuk a babát....

se lakás, se közös életre :S

DE tudtam, hogy képes leszek egyedül is eltartani a gyerekemet bármikor!

Mamám lakásást megörököltem...de milliókat kellett volna rákölteni, hogy lakható, komfortos legyen....

így maradt a szülőknél lakás és a távkapcs.

Mire a költözés, és az egyedülállóvá válás elérkezett, új kapcsolatom lett.

Most Vele élünk hármasban.


Ha ideálisan akartam volna csinálni, tán most 37 évesen jött volna el az idő a gyerekvállalásra....sajnos:(


Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy ritka ha jó munkahely(és biztos) mellé saját lakás, és félretett pénz, na meg stabil párkapcsolat is társul fiatal korban!

2015. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
41%

Mert mára más lett a morál, társadalmi norma, elvárás, stb.


Én nem a nem érdemes szót használnám, hanem a nem szeretne szót. "Miért nem szeretne egy fiatal, magyar nő gyereket vállalni?"


Hidd el, nem a pénz miatt. Hanem mert nem ez ma a módi, mint anno, hogy 20-as évek elején megszültek a nők. Ma bölcsész kar van, utazgatás, partizgatás, karrier építés, barátnőzés. Így nehéz gyereket vállalni. De szerintem jobb is, mert sok fiatal nő igazából még egy kislány, aki elvan a saját világában. Tisztelet a kivételnek. A 30-as korosztály nekem meg már nem a fiatal nő kategória gyerekvállalás terén. Úgy tudom 37 éves kortól (?) a genetikai vizsgálat már benne van a vérvételben, ezen felül is javasolhat az orvos plusz vizsgálatot. Nem véletlenül gondolom.


Csak mára már fontosabb az, hogy egy nőnek legyen egzisztenciája, elismert legyen, felnézzenek rá, mintsem megállapodjon valakivel, és gyereket szüljön. Majd ráérnek erre 30 után, mondják nem is kevesen. Csak sokan 30 után kezdenek el férjet keresni maguknak a 0-ról, aztán egyszer csak azt veszik észre, hogy 35 évesek, és még mindig sehol a férfi.


Szóval itt nem az anyagiakkal van a probléma, hanem a fejekben kéne rendet rakni.

2015. dec. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!