Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érdemes egy fiatal,...

Miért nem érdemes egy fiatal, magyar nőnek gyereket vállalnia?

Figyelt kérdés

2015. dec. 17. 23:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
48%

érdemes csak sok lemondással jár, meg munkával, megteremteni neki a körülményeket, meg persze férjhez is kellene menni, merni felelősséget vállalni, hogy ne egyedülállóként kelljen eltartani, aztán meg kitartani a férj mellett (és vica versa), hogy ne válással végződjön, és ez sok mindenkinek már nem tetszik, inkább bebújnak amögé, hogy szar az ország és nincs pénz.


Az élet döntések sorozata...az ember dönt, mindig.

2015. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%

a környezetemben egyébként van jó sok válás, meg van nagyon sok jó házasság, példaértékű házasság (és nem mondom hogy makulátlan házasság, de talán pont attól példaértékű, hogy a gondokat együtt dolgozza fel két fél és megoldja nem pedig elfut előle).


megfigyelhető hogy milyen típusú emberek válnak el, és milyen típusúak maradnak együtt - utóbbi persze főként keresztény, hívő emberek, de emellett is lényegesen nagyobb kitartással, akaraterővel bírnak az élet minden területén, és sokkal tiszteletre méltóbb gondolkodásmóddal mint akik elválnak.

2015. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
46%

azzal együtt teljesen értetlenül állok az előtt, hogy pl egy black friday alkalmával simán elszór egy család 70-80 ezer forintokat tvre xboxra tudom is én mire, közben meg azon siránkoznak hogy nincs pénz az országban...

miközben huszonéveseket látok olyan autókban ülni...de nem kell messzire menni...a szüleim idejében szóba sem jött olyan hogy valakinek huszonévesen önálló családi háza legyen...vagy lakáskasszára panel vagy több generáció egy házban...esetleg felépítette apuka a családnak vidéken kétkezi munkával mint apósom.


most meg itt vagyok huszonévesen saját házban saját autóval, persze hitellel de lényegesen kevesebbel mint a szüleim...

jobban él ez az ország mint az elmúlt 100 évben bármikor is. A gyerekvállaláshoz soha eddig Magyarországon nem voltak olyan kedvező feltételek mint ma...nem mondom, nem megyek a falnak a 70% gyeddel, de azért megtehetem hogy 2 évig itthon vagyok, nem beszélve a gyed extráról, ami azért valljuk be igen csak kedvező annak akinek esetleg ki van számolva a pénze.


Csak szerintem a 30-40 év közötti halogatóknak fogalmuk sincs róla, milyen ellátások járnak annak aki gyereket vállal. nem látnak tovább annál, mint hogy úristen elviszi a pelenka a whisky cola árát, és egyébként is hogy fogok péntek este bulizni akkor szingli sorstársnőimmel.

nem beszélve arról aki szépen ki akarja hagyni a lépcsőfokokat, és tapasztalat, szakma nélkül érzi úgy, hogy neki 22 évesen már milliókat illene keresnie, és de szar az ország mert nem így van...


el lehet itt boldogulni, csak tenni kell érte. Merni kockáztatni, merni tanulni, merni dolgozni.

Én értékesítőként dolgoztam. Tanultam is persze szakmát, de inkább bevállaltam hogy pár hónapig nem keresek, egy magas jutalék reményében. Kidolgoztam az ügyfélköröm. 25 évesen havi 400-500 ezres jövedelmem volt. Semmi sem kellett hozzá. Csak kurázsi.

A férjemnek is van szakmája. Ő IT szektorban dolgozik. Elhelyezkedett egy kis cégnél. Jól dolgozott, feljebb került. Még jobban dolgozott, még feljebb került. Képezte magát, tanult közben, nem állt le, így 32 éves korunkra meg tudtuk teremteni ami szükséges egy gyereknek (ő 32 én 27).


És még jó pár embert fel tudnék mutatni a környezetemben, akik keményen dolgoztak, és ha nem is 21, de 27-30 éves korukra összetudtak szedni egy lakásra valót, és mertek utána összeházasodni és gyereket vállalni.


És ismerek persze sok olyan szingli nőt és pasit, akik 30-35 évesen ott laknak a szüleiknél (nem azért mert nem spóroltak össze 10 év meló után annyit hogy el tudjanak költözni) hanem mert baromi kényelmes nekik anyuka szoknyáján ülni a házasság helyett...és ismerek olyat is, aki nem spórolt össze még 10 év alatt sem annyit amennyi egy lakásra kell...pedig lett volna kerete rá, csak fontosabb volt minden hónapban új telefont venni.


És ismerek persze olyat is aki minimálbérért dolgozik mert semmi esze nem volt hogy bármit is kezdjen az életben. Na annak valóban nem érdemes gyereket vállalni.

2015. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%
ja és aki meg azzal jön hogy tanult ő csak nem fizetik meg...itt jön az hogy van aki élelmes és van aki nem: találjuk már meg azt a piaci rést ahol el lehet boldogulni..
2015. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
96%
Egyèni döntès. Te alakìtod az èletet,senki màs de ha azzal foglalkozol mint mond a tömeg sose leszel boldog. Kapcsolatok tönkremehetnek 30-40èvesen is nem ìgy kell hozzààllni. Okosan àtgondolva csinàld amit szeretnèl,fiatalon is lehet az ember sikeres,remek szülő,ahogy 35 felett is lehet elvàlt csak tengődő ember. Ne màsok befolyàsoljanak mondjàk meg mit hogy csinàlsz plàne a magyarok az egyik legpesszimistàbb legrosszindulatùbb àllandòan panaszkodò nèp,nekik semmi sem jò. Tisztelet a kivètelnek.
2015. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
37%

OFF:Szépen lassan eljutottunk oda, hogy mindenki összezavarodott.A nők félig meddig férfiak lettek és nem értik miért nem kellenek a kutyának sem, a férfiak ugyanígy...És mindenki boldogtalan, mert nem tudja, hogy mit is kéne kezdenie magával, mert annyi a lehetőség.Sajnálom azt aki benyelte, hogy ez a fene nagy liberalizmus milyen jó.Ákos meg Kövér véleménye meg...Akinek nem inge ne vegye magára.Amúgy szerintem a nők csak égetik magukat ezzel az emanci hisztivel...Nem akarsz babát szülni??Ne tedd, kit érdekel??!!De ne tapétázd ki vele a főutcát, hogy provokálhass.Már amelyik..

ON:Érdemes gyermeket vállalnia.

2015. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%
igen, sajnos napjainkban kicsit túltolták a polkorrektséget.
2015. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
66%

27 vagyok, a férjem 26, 5,5 hónapos babánk van. 6 éve vagyunk együtt, ebből 2 éve vagyunk házasok. Szerintünk érdemes volt vállalni, minden szempontból. Sokkal boldogabbak vagyunk, mióta van a kislányunk, bár egyébként előtte is nagyon boldognak éreztük magunkat. Nem keresünk fél millát fejenként, de jól és kényelmesen élünk, mindent meg tudunk venni magunknak és a kislányunknak, nem számolgatjuk hó végén az aprót. Amúgy nem érettségi után dolgoztunk pár évet, diplomások vagyunk, csak nem nyaraltunk a bölcsészkaron 10 évig, szülők nyakán, ennyi a titka. Nem volt büdös sosem a munka (itthonról dolgozom a gyerek mellett is), és igen, buliztunk sokat a babázás előtt, fesztiválokra jártunk, stb., de nem ez tette ki az életünket, ésszel éltünk, nem csesztük el az összes pénzt.

Ezek alapján nem tudom, miért ne érné meg. Nekem abszolút megérte.

2015. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Rengeteg példát fel lehet hozni arra miért nem érdemes és miért érdemes.


Nem érdemes annak gyereket vállalni, aki


-nem akar, csak társadalmi nyomásra tenné. Ezt pl sose értettem. Ki az a hülye aki azért vállal gyereket mert a környezete cseszegeti? Miközben ő valójában nem akar...

-anyagilag nagyon megterhelő

-a nőknek nagyon nehéz visszailleszkedni a munkás életbe

-rengeteg lemondással jár, úgy mint a szabadság elvesztése, a szülők eltávolodása (szülés utáni időszak), ilyenek.

-nagy a kockázata, hogy a nő egyedül marad a gyerekkel. Legalábbis az én környezetemben több szakítás válás is volt 1 éven belül az után hogy bevállalták az első gyereket. Pedig előtte évekig együtt voltak. Merő véletlen?

- alapból nehéz szerintem megfelelő társat találni. Ezzel is sok év eltelik. Aztán megvárni amíg az a kapcsolat elég stabil lesz egy gyermek vállalásához. Ez személyenként változó, szerintem minimum 5 év házasságban eltöltött év, de ha több az sem baj. Avagy élettársi kapcsolat, akinek nincs igénye összeházasodni. És ugye akik előbb hivatalossá kívánják tenni a kapcsolatot házassággal, azoknál eljegyzés, esküvő is képbe kerül még a gyerek előtt. (vagy után)

-vannak akik ugyan szeretnének gyermeket, de nem lehet nekik.

-Vagy mondjuk nincs pénzük gyógyszeres, egyéb kezelésekre, és még akkor sem biztos ugye a dolog, mert a gyermekáldást senki nem tudja garantálni. Egy lehetséges gyermekre pedig nem tudnak több 100 ezreket kiadni. És itt még csak a megfoganásáról beszélünk, nem a további költségekről.


Érdemes ha

-ha valaki szívből szeretne anya/apa lenni

-tud rá pénzt szánni akkor is ha már a teherbe esés is költségekkel jár, de nem biztos hogy elsőre sikeres lesz

-biztos a kapcsolatában

-egy normális anyagi hátteret tud biztosítani (nem 2-3-4 gyerek nyomorog 1 szobában zsíros kenyeret majszolva, híradóban adományért könyörögve)

-úgy érzi elég türelmes a gyermek felneveléséhez, nem válik belőle olyan szülő aki pl kékre-zöldre veri a gyerekét

2015. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
6%

érdemes ha

- szeretnéd tovább adni valakinek amit elértél az életben

- szeretnél valakinek életet ajándékozni

- szeretnéd, ha valaki tovább erősítené a család egységét

- szeretnél unokákat

2015. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!