Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? CSOK kérdés.

Most mit csináljak? CSOK kérdés.

Figyelt kérdés
Sajnos az a helyzet, hogy pont a kormány bejelentése előtt adtuk be a CSOK kérelmet használt házra 4 gyerekre plusz 9,5 millios hitelt is igényeltünk. Eléggé le van pusztulva, legalább 3 milliót rá kéne költeni de nincs már semennyink. Es most a kormány bejelentette a 10+10 milliós támogatást, néztem arra is simán jogosultak vagyunk, 6 eve folyamatos munkaviszonyunk van. Most nem tudom mit csináljak mert inkabb vadiúj fullos házba koltozom a gyerekekkel mint egy felújítandóba. Ráadásul a 9,5 milliora 58 ezer lenne a törlesztő, az állami 10 milliós kölcsönre csak 47 ezer ft. A rezsiről nem is beszélve, hogy az új mennyivel kevesebb kiadást jelentene... Nekem erkölcsi dilemmám van, hogy az eladók nagyon rendesek voltak, foglalót sem kértek, nem tudom mit csináljak most? Azért foglalkozom vele karácsonykor is mert elbírálás alatt van a dolog és nem tudom visszavonjam-e és inkább az újra adjam be. Szerintetek?
2015. dec. 24. 11:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

aki 2011 után igényelt csokot/szocpolt, az visszamenőleg megkapja állítólag, legalábbis ez az egyik pont amit nagyon hangoztatnak.

mindenesetre azért elgondolkodtató, hogy ha a havi 58E részlet már húzós nektek, akkor hogy akarsz egy új újépítésű lakást, ami ugye min. 90nm-el számolva is 30-40 milliónál kezdődik, tehát hiába kapnál több támogatást, ha még több hitelt kell felvenni.

én ebben nem látom a nagy dilemmát, de persze a mézesmadzagról szól, csak hát számolgatni is kéne, nem csak a 20 milliót nézni...

2015. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%
Ez még csak sóhintés, majd sokan jelentkeznek rá, és véletlenül módosulnak bizonyos feltételek.. Én erre nem alapoznék. Az meg már tényleg csak hab a tortán, amit az első írt.
2015. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A használt ház is vidéken lenne. Néztem 110 m²-es új házat Szigetszentmiklóson, kulcsrakészen 17 millió körül. Nem okoz gondot de ez is az új felé húz hogy olcsóbb a törlesztő. A használton nagyon sok újítani való lenne, azt már nem bírná a költségvetésünk. Mondom nekem az egyetlen bajom hogy hogy mondjam meg h mégsem vesszük meg vagy mi legyen..
2015. dec. 24. 12:31
 4/26 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy nem futja felújításra, nem sok értelme van a kérdésnek.
2015. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege, hogy belemenjünk-e egy rosszabb megoldásba a becsület miatt, vagy inkább mondjuk vissza.
2015. dec. 24. 13:30
 6/26 anonim ***** válasza:
47%
linkeld már be az a 17 milliós kulcsrakész házat szsztmiklóson :D
2015. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom az elso hol el.. 30-40 millio 90 negyzetmeterert?? Kulcsrakeszen 20bol megvan sok mesterhazas epitettonel plusz telek. Csak a legpucosabb helyeken 10 millio egy telek es akkor is csak harmincnal jarunk.
2015. dec. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
31%

első vagyok, mi Buda külkerületén élünk, itt 10millióért nem kapsz semmit, nehogy telket! 40-50 milliónál kezdődnek, de nem innen indultam ki, hanem kevésbé felkapott kerületre írtam a 30M-t.

nyilván mucsaröcsögén lehet 20M-ért is telekkel együtt kulcsrakész házat kapni, pesten kizárt. vagy ha mégis van, akkor legyetek szívesek linkelni, esküszöm beismerem a tévedésemet ha tudtok mutatni ilyet

2015. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
2015. dec. 24. 14:19
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez a 10+10 milliós támogatás csak tervezet. De annyit már most is tudni, hogy ház esetén gyerek X 30 nm a minimum. Tehát 4 gyerekkel 120 nm alatt ne nézz házat.


Nekem mindig azt mondták " a biztosat a bizonytalanért ne hagyd ott". Szóval ha megkapjátok a mostani igénylést, akkor ne mondd vissza, Nehogy 2 szék közül a pad alá essetek.


Bár azt sem értem, miért vesztek felújítandót úgy, hogy semmi pénzetek nem marad felújítani...

2015. dec. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!