Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, amit...

Mi a véleményetek arról, amit a kormány bevezetett? 3 gyereket kell vállalni 10 éven belül és 10 milliót kapsz, illetve plusz 10 millió ft-ot 3%-os kamatra (nyilván az utóbbi nem közelező)

Figyelt kérdés
Szerintetek ezt kik és mennyien fogják bevállalni?
2015. dec. 27. 10:16
1 2
 11/17 anonim válasza:
11%
Mert csak új lakásra lehet ? használtra nem ??
2015. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Az én környezetemben sokan beszéltek már róla, hogy ők bevállalnák, olyan is van, akinek még nincs gyereke, de olyan is, akinek már van 2 vagy 3. De nekik már mind van saját (hiteles) ingatlanuk, ezt cserélnék nagyobbra, a lakás árából és a 10+10 millióból.

Mivel nem vehetsz akármekkora ingatlant, kell egy minimum nagyság (logikus, hiszen legalább 5 embernek el kell férnie, ez 35 nm-en nem valósítható meg), ez azoknak lesz megfelelő, akik kezdőtőkével rendelkeznek. Véleményem szerint ezzel némiképp a visszafizetés is jobban biztosítva van.

2015. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy hallottam, hogy minimum két éves munkaviszonyhoz fogják kötni. Ha folyamatoshoz, akkor eleve elég kevesen fognak kapni rögtön. Nem hiszem, hogy ez amolyan ingyen osztogatott pénz lesz.
2015. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Én nem szoktam egyetérteni a kormány intézkedéseivel, de ha tényleg azt akarják, hogy jobban merjenek gyereket vállalni az emberek, akkor ez valóban előremozdíthatja a dolgot, főleg azok körében, akik azért nem máról holnapra élnek. Plusz ezzel az építőipart is fel lehet pörgetni, ami a gazdaság szempontjából eléggé fontos lenne.


Mi speciel amúgy is három gyereket terveztünk (most várjuk a másodikat), nekünk ez jól jönne, az eddig kiderült feltételeknek meg is felelünk, és amúgy is úgy terveztük, hogy 2016-ban (lehetőleg még az év első felében) megvesszük az első saját lakásunkat. Csak egy bibi van: vannak ugyan új építésű lakások a városban, de a nagy részük kicsi. Ami meg nem kicsi, az kint van a városszélen, ahol eszünk ágában sincs lakni, főleg úgy, hogy a nagyobbik gyerek már iskolás, és azon a környéken jár suliba, ahol lakunk. Nem szeretnénk minden nap egy órát buszozni reggel is, meg délután is, főleg nem egy pici babával. Ami meg a környéken van... Még jó néhány évvel ezelőtt épült ide két lakópark, az egyikben már nincs eladható lakás, a másikban összesen kettő olyan van, ami megfelelő (90 négyzetméter feletti), ezek 16 millióba kerülnek, viszont nincsenek teljesen készen, festeni kell, fürdőszobát, konyhát csinálni, satöbbi. És gondolom, nem mi vagyunk az egyetlenek, akik ezen a környéken szeretnének lakni, és megpróbálnak élni is ezzel a lehetőséggel, úgyhogy én nem áltatom magam, nagy valószínűséggel ebből használt lakás lesz, úgyhogy pápá tízmillió forint. De nem baj, amúgy is az volt az eredeti tervünk, hogy használt lakást veszünk, és kapunk a kettő meglévő, plusz az egy vállalt gyerekre egymillió kettőt, nekünk így is teljesen oké a dolog. Nyilván jobb lenne egy új lakás, kényelmesebb is, szebb is, de egy valag pénzt kell arra még rákölteni, márpedig ha nem muszáj, nem szeretnénk kapásból tízmilliós kölcsönt. Használt lakást, olyan helyen, ahol mi szeretnénk, kapunk 7 millió körül is, jó állapotban. Nekünk az is megfelel.

2015. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
én ugy tudom hogy már meglévö 3 gyerekre nem lehet ezt igénybe venni.
2015. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nm lesz egyszeru hozzajutni, de en is azt gondolom, hogy ez klassz segitseg azoknak, akik amugyis 3 gyerekre terveztek, amugyis akarnak epitkezni. A lakasvasarlast nem tudom, nekunk van egy pici, de ket gyerekkel nagyon kuzdelmes kislakasban es a negyzetmeter kotottseg meg hogy uj epitesu lakast milyet kapnal pl. a fovarosban ebbol a 20millabol a 3 gyerekre eloirt m2-ben, az hat necces. Ez hazepitesnel eri meg es csak akkor, ha amugyis akartad a 3 gyereket meg az epitkezest is.

Nalunk egyelore csak az nem adott hogy mar van egy kicsi lakasunk a 2 gyerekkel (40m2), koltozni szeretnenk es 3. at is vallalni (nem 2, hanem 10-15 eves a munkaviszonyunk) es azt hallottam, semmid nem lehet, ha igenyled a gyerekek utan (lasd CSOK)

2015. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

Miért lesz nehéz a tehetősebb vagy mondjuk úgy nem annyira szegény rétegnek igénybe venni? Mert van háza és határozattal törölni kell a nevéről ahhoz, hogy a támogatást megigényelhesse. Tehát eladja a házát, meg kell várnia, amíg kifizetik, ezután törlik a nevéről, majd megigenyli a csokot, és elkezd építkezni, vagy megvárja, amíg befejező a kivitelező a lakást. Nah eddig hol fog lakni? Hol talál albérletet két, három gyerekkel? Az elajándekozas családon belül nem jó megoldás, mert a saját gyerekei együtt költöznek vele, így nekik sem lehet ingatlan a nevükön, másnak elajándékozni pedig családon belül már-már a színlelt szerződés fogalmát merítené ki. Eddig egy-egy család még csak-csak eljátszhatta, de tömegesen nem lehet, mert a nav le fog csapni.

Utolsó, a peoblematokrol ezt írtam a hatos valaszomban.

Egyébként bírom, hogy le lettem pontozva olyanok által, akik szerint használt házra, bővítésre, három gyereket vállalva stb is jár a kétszer 10 millió. Igen, jól hangzik, hogy ennyi ingyen pénzt ad az állam, de legalább egy kicsit,pár másodpercig gondolkodjatok el az általam is vázolt problémákon, meg a szakértők véleményén. Többet fog ez ártani, mint használni. Arról nem beszélve, hogy az állam úgy tud adni, ha többet vesz el tőlünk adok, járulékok stb formájában vagy ha valami általa finanszírozott területről von el pénzt, pl egészségügy, oktatás stb, mert azt senki ne gondolja, hogy majd a saját zsebükből osztogatnak.

2015. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!