Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy az...

Normális dolog, hogy az apukák éjjel-nappal dolgoznak, hogy az anyukák minél tovább otthon lehessenek minél több gyerekkel?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen hallom (itt is), hogy anyuka már a sokadik gyerekkel van egyhuzamban több éve otthon, de semmi segítsége, mert apuka reggeltől-estig dolgozik, hétvégén is vagy éppen külföldön van, hogy a családnak könnyebb legyen.

Tudom, mindenki a saját dolgával törődjön, blablabla, de nekik az eszükbe sem jutott, hogy ha kevesebb gyereket vállalnának vagy nem lennének olyan hosszú ideig otthon az anyák a gyerekekkel, akkor talán apuka is kivehetné a részét a családi életből és egyrészről nem csak az anyára hárulna minden otthoni dolog, másrészről a gyerekek is többet lehetnének az apjukkal?

Nálunk az oviban és a suliban is rengeteg olyan anyuka van, aki állandóan mondja, hogy szinte sosem látja szinte a férjét, többnek is külföldön van, de ők maguk nem dolgoznak, csak leadják reggel a gyerekeket és utána beszélgetnek, vásárolgatnak, néhányan edzeni mennek, majd 4-re mennek vissza az oviba-suliba a gyerekekért.

Félreértés ne essék, mert nem irigykedem, sőt én kifejezetten szeretem a munkám, szóval csak ennek a jelenségnek a miértjére lennék kíváncsi.


2015. jún. 21. 18:20
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó előtti bekezdésben 2x írtam, hogy szinte :)
2015. jún. 21. 18:22
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem normális dolog szerintem! Az én környezetemben is van nem egy ilyen család... Meg lesz a három-négy gyerek, aztán elválnak, a három gyerek után meg vonják a szerencsétlen apa fele fizetését, aki így nem igazán tud új életet kezdeni. A lakás persze a nőnél marad, mert ugye a három gyerekkel nem lehet az utcára kitenni.. Manapság meg nehéz eladni egy lakást, házat, hogy mindenki jól járjon. Tehát megy a férfi lakás nélkül, fele fizetését minden hónapban otthagyva.
2015. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Első válaszoló vagyok: az öcsémnek is három gyereke van, még szerencsére nem vált el- de három műszakban dolgozik, anyuka otthon van, mióta ismerik egymást.
2015. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
23%

Nem értem,te miből szűröd ezt le!

Az én párom is rengeteget dolgozik.Szeretne több időt velünk tölteni de nem megy.Olyan állása van ami sok munkával jár,de megfizetik.Kevesebből nem jövünk ki.Valamit valamiért!

Honnan tudod,hogy azok az anyukák miért nem dolgoznak?

2015. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
35%

Én meg arra lennék kíváncsi, hogy neked ehhez mi a franc közöd van.

Anyu nem egyedül vállal gyereket, nyilván megbeszélték, nekik ez így megfelel.

A saját életét mindenki úgy éli, ahogy akarja.

2015. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 4-es! Nem értem az indulatot. A kérdező kérdezett, nem szűrt le semmit, nem következtetett.
2015. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%
Vannak olyan munkahelyek, sőt, olyan szakmák, ahol nem lehet "kevesebbet" dolgozni. Az adott munka azzal jár, hogy folyamatosan csinálni kell, aki kevesebbet akar dolgozni, az keressen más szakmát. Pl. nekem a testvérem szakács. Nincs még gyereke, sőt, felesége sincs, mégis reggel elmegy dolgozni, és este megy haza. Ha megnősül, akkor is így lesz. Gyereket is nyilván csak úgy fognak tudni vállalni, ha a leendő feleségének olyan lesz a munkája, ami mellett tudja a gyerekeket hozni-vinni, mert a tesóm ezt munka mellett nem fogja tudni megcsinálni. De ha mindkettejüknek olyan munkája lesz, ami egésznapos elfoglaltság, akkor vagy nem lesz gyerekük, vagy valamelyik lemond a munkájáról.
2015. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
53%
2-es vagyok- hiába pontoztatok le, sajnos nem egy ilyen eset van a környezetemben...
2015. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%
Ha nekik jó így, akkor igen, normális. Bár ahogy learod, nem jó nekik, mert panaszkodnak. Lehet, apuka részéről imitt-amott a menekülés benne van a dologban. Sokan meg azért szólnak meg engem pl. mert dolgozom és miért nem vagyok otthon nyáron a hatéves lányommal és miért jár nyáron összevont csoportba négy hétig. Hát kinek mi a furcsa, én önálló, dolgozó, független embert akarok nevelni, akinek a munka érték és nem ciki. De ha nekik jó így, én ugyan nem bánom.
2015. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%

Mert sok nőnek ez a kényelmesebb. Igaz, panaszkodnak, hogy az apa nem segít, de a pénzére igényt tartanak. A gyerekeket elkényeztetik, és ezért örökké fáradtak.

Anyáink a gyerekek mellett is dolgoztak, ellátták a háztartást, régen még háztartási gépek sem voltak, még sem panaszkodtak. Tudták, hogy a gyereknevelés plusz munkával jár.

2015. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!