Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek közül melyik legyen a...

Ezek közül melyik legyen a lányunk neve?

Figyelt kérdés

3 név tetszik, még nem tudtunk dönteni közülük. Nektek melyik tetszik legjobban?


Kornélia

Nelli

Elena


2015. dec. 30. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezek közül a Nelli tetszik a legjobban, de a hasonló hangzásúak közül a Lénát szeretem.
2015. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kornélia, ez Magyar gyereknek is jó.
2015. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kornélia. A Nelli becenév, az Élen meg nem tetszik
2015. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nelli az elefánt itt van újra, lába közt a dzsungel,

vígan reng a bőrdudája, töf töf töf


Bocs.

Erre asszociálok a névről.


Az Elena szép név, csak olyan idegenen cseng, nem ismerek senkit ezzel a környezetemben.


Kornélia gyakoribb, de nem a kedvencem.

2015. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem is a kornelia tetszik. Attol meg lehet Nelli is. De felnőttként sztem komolyabb es praktikusabb. Az Elenarol Ceaucescu felesége jut eszembe o meg nem eppen követendő példa..
2015. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A Kornélia a Nelli egyik beceneve. Ismerek egy anya-lánya párost, mind a kettő Kornélia, és Nellinek szólítják, csak van a "kisNelli", meg a "nagyNelli". Amúgy Nelliként nem rossz, de a Kornélia számomra túl komor, de becenevet nem adnék a gyerekemnek anyakönyvileg. Az Elena nevet szépnek találom. Szóval, hogyha a Nelli mellett döntenétek, szerintem akkor legyen Kornélia. Amúgy én nekem az Elena olyan külföldies, furcsa, hogy pont ezt a két nevet néztétek. Persze Mo-n is tökéletesen megállja a helyét, csak nem tudom, nekem ez ilyen menősködős név picit, hogy "direkt külföldit akarunk", persze amúgy nem, csak Mo-n külföldi nevet adni fura, és szerintem ez nem tipikusan hagyományos magyar név. Fúha, hát, nem tudom. Amúgy az Elena név meg szép, tele van energiával, csak úgy csillog-ragyog, van benne élet, a Kornélia név nekem meg kicsit ilyen fáradtnak tűnik, Elenáról megcsillanó napfény jut az eszembe, Kornéliáról meg régi öreg bútorok, asztal főleg, meg régi sötétzöld terítő pl:) Ja amúgy én azt gondolom, hogy az Elena mögött nem feltétlen, sőt, jelen esetünkben nincsen direkt menőzni akarás, de nem tom, kicsit úgy tűnhet, a Kornélia nevet meg nem találom szépnek; becenevet adni meg hát anyakönyvileg olyan, mintha a szülő nem venné komolyan a saját gyerekét, és nem számítaná teljes értékű embernek, csak valami aranyos kis izének, szóval az úgy picit komolytalan nekem, meg mintha a szülőnek nem is számítana a gyereke. Juj!! Egy valakit tudok, akinek tutira nagyon jól áll a Kornélia név, a W.I.T.C.H. sorozatban az egyik csaj Cornelia, na, neki azt hiszem pl jól áll, pedig ilyen 13 évesek a sorozatban a karakterek; de mondom, hogyha meg Nellit akartok, akkor legyen Kornélia szerintem, szóval itt most a kérdésben alapvetően két név közül kell választani. Mindkettő vállalható teljesen, úgyhogy okés. Most nem tudom, mennyire lettél előbbre a válaszommal, de legalább a segítő szándék az megvolt:$ ^ ^
2015. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
*Mégegy információ, amit kihagytam: a Nellinél nem is érződik ki annyira, hogy eredetileg becenév, szóval talán mégsem lenne brutál úgy anyakönyveztetni. Végülis tetszik így, csak nem írtam ide; mert ha ott van a teljes neve, a teljes alakja... De ez még az a név, aminél pont nem komolytalan. Meg a Molly jutott az eszembe, hogy akkor ahhoz tudnám még hasonlítani. Szóval ez mégsem a "megütközős" -fajta név; meg már pl annyi Panni van, hogy elfér, ráadásul nem is annyira becenév-hatású, mint a Panni meg a Panna. Szóval tudok úgy ránézni, hogy az olyan Molly-szerű:) Szóval lehet rá teljes értékű névként tekinteni, szóval ezt még nem érezném kitolásnak, végülis szépnév, meg elmegy így anyakönyveztve is.
2015. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A Nelli esetleg más névnek a becézése is? Tudtok nég olyat?
2015. dec. 30. 15:26
 9/17 anonim ***** válasza:

Elena nekem az egyik kedvencem, nekünk is benne van a listában :) én ismerek is egy nőt ezzel a névvel, igaz orosz a csaj, de nagy tündéri csaj, Lénának hívom, illik hozzá :)

Nelli nekem túl becenév, de nem tudom milyen név lehetett az eredeti, google megmondja :)

Kornélia meg pont azért nem tetszik nekem, mert egyrészt több Kornélt ismerek, nekem így túl férfias név, másrészt nem nagyon lehet becézni, viszont hosszú, csak kéne...

2015. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kornélia! De én alapból is ezt adnám a lányomnak, ha a férjemnek is tetszene:)
2015. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!