Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfakasztót hogy szokás tartani?

Tejfakasztót hogy szokás tartani?

Figyelt kérdés
Megszületik a gyerek és gondoltam másnap szólok mindenkinek aki olyan. De nekem kell mindent fizetni vagy mi a szokás és hogyan?
2016. jan. 2. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a szokás hogy minden meghívott fizet egy kört. Ha otthon tartod akkor természetesen készülnöd kell. De általában a vendégek nem szoktak üres kézzel menni. De te ismered a barátaidat.
2016. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk AZ a szokas hogy AZ unnepeltet itatjak minde alkalomnal a baratai (szulinap/ nevnap/ legenybucsu/lanybucsu e ilyen a tejfakaszto is)

Szerintem ahany tarsasag annyi szokas.

Nalunk nem itthon tartjak mert csak 6 orat van Jo esetben AZ anyuka korhazban es nem celszeru lerombolni a hazat amore hazaer a babaval.

2016. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nem otthon csinálta tejfakasztót. Az ennivalót,innivalót ő állta,de senki nem jött üres kézzel. Mi is kaptunk ajándékot. De ez baráti társaság kérdése.
2016. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kora este megszültem és miután hazament a párom a kórházból, átugrott hozzá az egyik legjobb barátja és koccintottak, beszélgettek, majd 2 nappal később tartott egy szélesebb körűt, de azt már egy vadászházban. Párom bevásárolt rá (ha jól emlékszem bográcsoztak is), de senki nem érkezett üres kézzel, szóval maradt egy halom pia.
2016. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy nem értem ezt se teljesen:

1 változat: Aznap pl megszületik este felé akkor logikus nem tudok össze szedni mindenkit így buli kilove másnap bemegyek és utána buli de akkor hogyan hozom haza 3.nap

2 változat: aznap pl délutánig megvan akkor mondjuk este már buli de akkor másnap jussak be ami hát... és okés 3. nap haza hozom

3 változat: Amikor haza engedik utána de az érdekes lenne kibirni

2016. jan. 2. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Nálunk úgy működik, hogy természetes szülés esetén a 4. napon, császár esetén az 5. napon engedik haza az anyukát és babáját (maga a szülés a 0. napnak számít), így sok minden belefér. Egyébként az én páromék is hajnalig ünnepeltek, ennek ellenére másnap jött látogatni minket...

2016. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én program császáros voltam, szerdán műtöttek. Apa péntek esete tartotta a bulit. Itthon nálunk. Ő vett meg minden piát, kaját (pörköltet főztek). Nyilván hoztak a vendégek is inni, de a bulit a férjem fizette.

Nálunk így jól jött ki, mert ugye szombaton engedtek haza, de már pénteken szóltak,hogy délnél hamarabb ne is számítsunk hazamenetelre, mert egy ügyeletes doki lesz és lassú az ügyintézés ilyenkor.

Na nem is itták hányásig magukat, abból már kinőttek.

De egy másik barátnál meg úgy jött ki,hogy hétvégére már haza is engedték a kiscsaládot, és mivel hétközben sem apukának, sem a barátoknak nem volt jó a buli, így ő két héttel később tartotta meg.

2016. jan. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy nálunk hajnalba vége lesz pont ezért nem mindegy mikor ugorjunk neki 😊😊
2016. jan. 3. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!