CSOK,10+10 millió?

Figyelt kérdés
Arról sokat lehet hallani, hogy kinek jár, mennyi jár, hogy... stb., viszont arról nem találok infót, hogy ha egyszer igénybe vettem, mikor adhatom el a lakást / házat, meddig köt a szerződés. Ha korábban adom el, akkor hogy lehet átvinni egy másik ingatlanra, stb.

2016. jan. 4. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
10 év. Az csak tipp,hogy átvihető lesz ez is
2016. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt majd nem lehet àtvinni,mert ott kell lakni 10 évig,a gyerekeknek meg amìg felnőnek(tehàt nem 30 éves korukig pl.). Ez két komoly megkötés szóval nem hiszem hogy engednek belőle.
2016. jan. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem várni kellene 1-2 hónapot, mert addig még sok - sok részlet derül ki erről. Először csalógató ajánlat, olyan, mint a legutóbbi választás előtt, hogy aki gyereket vállal, egyszeri 2-300.000 ft juttatást kap, és abból sem lett semmi. Én ezzel a kérdéssel kapcsolatban nagyon óvatos lennék, és várnék, hogy milyen fontos részlet derül ki, mert aztán ha idő közben, akkor az gáz.
2016. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, én is úgy gondolom, hogy lesznek itt rejtett dolgok... Mi elvileg megfelelünk minden kritériumnak, de nem igazán szeretnék röghöz kötött lenni X évig... Pedig nincs saját ingatlan, és van három gyerek. Illetve amire elég lehet a 10MFt, az kb. a régebbi szocpol esetén épített minimál ház, lepukkant környéken, kistelepülésen, ahol a telek kb. 2-300 EFt.

2016. jan. 4. 10:27
 5/7 anonim ***** válasza:
"256/2011. (XII. 6.) Korm. rendelet a lakásépítési támogatásról" ebben minden infót megtalálsz. Átviheted másik ingatlanra, de az nem lehet kisebb értékű mint a támogatás összege, ha kevesebb, akkor a különbözetet vissza kell fizetned. Szóval nem vagy röghöz kötve.
2016. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Majd meglesem. :)
2016. jan. 4. 11:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Most hallottam a rádióban, hogy csak 2019 - ig lesz elérhető...
2016. jan. 4. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!