Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cica a baba mellett? - légyszi...

Cica a baba mellett? - légyszives csak olyan írjon akit érint.

Figyelt kérdés

Tehát adott a cicánk, aki már 2 éve él velünk, és felelős gazdi lévén természetesen a baba érkezésével sem szerettünk volna megválni töle (az mellett persze, hogy alap, hogy a babára is maximálisan vigyázunk)...Az összeszokással nem is volt gond, hanem két dolog zavaró: az egyik, hogy furcsa szokásokat vett fel a cica pl. asztalra eddig legalább addig nem ment az amig a helységben voltunk, most lazán ott üldögél, ha az asztalon hagyunk egy poharat és van benne folyadék, akkor abból iszik, ha nincs benne akkor is beledugja a fejét, felboritja, a mosogatóba mászik, ha van benn mosatlan pohár (és ez most pár hezes baa mellett elég gyakori eset) azokbol is lefetyel, hiába szolunk rá. Probálok vele járszani, de egyszerűen annyira lefoglal a kisasszony - vagy a kevés pihenöidöben az ügyes-bajos dolgok rendezése - hogy amig a párom nem ér haza, épp hogy kaját tudok adni neki, meg max. 5-10 perc játék...elötte ez mérdöldekkel több volt, én vagyok a fö gondozoja.

A másik a rengeteg macskaször...ennyit még sosem hullatott, vagy lehet csak magunk miatt nem zavart ennyire, de mindenhol az van,nem gyözöm a babáról is leszedegetni. Minden nap takarítani meg hosszú távon nem tudom hogy fogom bírni (babánk elég kevés pihenöidöt hagy).

A kérdésem az, hogy tapasztaltatok e hasonlot és hogyan oldottátok meg?

Légyszi tényleg csak olyanok válaszoljanak, akik nem biráskodni, vagy kötözködni szándékoznak, hanem tanácsot tudnak adni. (Sajnos vannak már rossz tapasztalataim erröl az oldalrol). Köszönöm.


2016. jan. 4. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A mienk a baba (mára gyerekek) előtt is feljárt az asztalra. Akkor szokott le, amikor megöregedett, illetve semmi érdekes nem volt ott neki. Erre nem tudok megoldást

A szőrhullatást viszont nagyon lecsökkentette a furminátor.

Anno a vaterán vettem kb. 3 ezer volt, az sem érdekel, ha nem "eredeti", de 1-2 hetente kikeféltem és szinte sehol nem volt szőr utána.

A miénknek ilyen gyapjas tapadós vékony szőre volt, puha, nyuszis, az ikeás ragacshenger szösztelenítő szedte csak le, de a furminátor után nem hullott annyira neki.

2016. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a babáról meg a ruháinkról is ezzel szedtem le:

[link]


ja és a szárítógép. az kifújta a ruhákból, ágyneműből a nagyrészét a cicaszőrnek szárításkor.

2016. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Juj ezek de jók, ki is probálom, köszönöm! A furminátort csak netröl lehet beszerezni?
2016. jan. 6. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen állatboltokban is találsz, mint a fressnapf, de gondolom drágábbak.

Amikor én vettem, akkor 7000-ért láttam boltban, fele ennyi volt neten.

Ha találsz, akkor olyat nézz szerintem, aminek kb. 4-5 centis a feje, mert van ezer méretben, de a kicsivel nem lehet haladni, a nagyobb meg kutyusra való.

Amúgy én az elhúzott tusolóban használtam, mert iszonyú sok szőrt kiszed. Ennél még többet is az enyémnél: [link]

2016. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez nagyon durva O.o hát, megpróbáljuk mi is akkor a kádban, köszi a tanácsot ^^

Amit én néztem most a neten az is olyan 4000 körül volt. A hosszát nem irták, csak hosszu vagy rövid szörü macskára valo változatot jelöltek. Remélem nekünk is beválik, mert a sima kefét nem igazán szereti, csak párom fésüli, ö határozottabban tudja fogni, szoval meglogás kizárva :D

2016. jan. 7. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg fogja szokni:) Az enyém kb. ultimátumot kapott, hajlandó elviselni, vagy megnyírom. Pár alkalom után egész jól megszokta. Remélem, hogy nálatok is beválik! Majd írd meg azért az eredményt.
2016. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!