Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyi ultimátum: ha nem...

Munkahelyi ultimátum: ha nem megyek vissza dolgozni legalább 4 órára a 16 hós lányom mellett, akkor később nem vesznek vissza. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Értsd: ki fognak azonnal rúgni a kifizetett szabi után. Van már egy 4 éves ovis lányom. A két gyerek között 2 napos terhesen mentem visszadolgozni, amit nagyon rossz néven vettek.

Jó otthon babázni a kicsivel, boldog-nyugis-hancúrozós.

A férjem el tud tartani minket, viszont építkezünk. A munkahely nagyon stresszes, viszont közel van.

Vagy szivassam meg őket, menjek vissza, és jöhet a harmadik baba? Szeretnék harmadikat is:-)



2015. nov. 11. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Hány éves vagy, 15?
2015. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Biztos, hogy nem lenne szerencsés mostanaban szülni az építkezés miatt.

Beszéld meg a ferjeddel, visszamenj-e.

2015. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Én nem taktikáznék. Ha megteheted és jól is érzed magad otthon, maradj otthon! Ráadásul ha szerencséd van a maradék 20 hónap alatt összejöhet a harmadik baba, és akkor majdnem még négy évig védett vagy, sőt három gyereknél ha jól tudom hosszabban lehetsz gyeden.

Aztán ha elég volt otthon akkor még mindig ráérsz keresni valami állást. Egy stresszes munkahely otthagyását baba nélkül is meggondolnék. Én a munkanélküliségtől kevésbé félek, mint egy infarktustól.

2015. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: nagyon érett válasz:-))) köszönöm:-)
2015. nov. 11. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Azért jól gondold át. Ha fizetetlen szabi alatt teherbe esel, akkor szerencséd van, mert védett leszel megint.

Viszont 3 gyerek mellett nehéz munkát találni, vagyis inkább 3 kisgyerek mellett.

Nekem 5 és fél a fiam, 4 és fél a lányom, 21 hónapos a harmadik gyerkőcöm, fiú. Jelentkeztem egy állásra, aminek jobb lenne a munkaidőbeosztása 3 gyerek mellett, mint a mostaninak. Szakmai önéletrajzomba nem írtam bele, hogy 3 gyerekem van, de azt igen, hogy több mint 10 éves gyakorlatom. Be is hívtak 1 héten belül állásinterjúra. Ott már szóba jöttek a gyerekek. Szerinted kit választottak? Engem v. a 20x éves gyerektalen fialal csajt? Hát, nem engem.

2015. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Megpróbálnám valahogy elérni, hogy ezt írásban is közöljék velem,legyenek tanúk majd munkaügyi bíróság, hisz ez zsarolás.

Oda ilyen után már úgyse mennék vissza, szóval nem érdekelne h mit gondolnak, szórakozzanak mással. Kiperelnél egy kis kártérítést és akkor be is lehet fektetni a házba:P

2015. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
"A két gyerek között 2 napos terhesen mentem visszadolgozni, amit nagyon rossz néven vettek." 2 napos terhesen!!!!
2015. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
Akár az is megoldás lehet hogy visszamész dolgozni aztán jöhet a 3. baba.
2015. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem túl szerencsés, hogy a munkahely ultimátumot ad, de azért egy 16 hónapos mellől négy órába visszamenni szerintem nem olyan nagy kunszt - feltéve, hogy a felügyelete meg van oldva arra az időre. Szerintem én rábólintanék, kivenném a szabijaimat, aztán visszamennék 4 órába gyed mellett, és mivel amúgy is akartok harmadik gyereket, el is kezdenék próbálkozni vele.
2015. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!