Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tetszik nektek a Domitill...

Hogy tetszik nektek a Domitilla név? Ti adnátok a hamarosan születendő kislányotoknak?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 22:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%
Semmi szín alatt nem adnám, egyáltalán nem tetszik, erőltetett, értelmezhetetlen műnévnek találom.
2016. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon erőltetettnek tűnik nekem is, nem adnám. Bárhol kérdeznék mi a gyerek neve, nem értenék és visszakérdeznének, hogy Dominika?
2016. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is Donatellácska ugrik be róla :) Valóban erőltetettnek hangzik magyarul. A másik, hogy az életben senki nem fogja rajtad kívül így hívni. Nekem Dominikám van, mindenki Domizza. Idősebb rokonok meg Rozizzák.
2016. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aki azóta írt, ezek a válaszok már valóban hasznosak voltak, teljesen érthető és elfogadható érvekkel alátámasztva. Így már kicsit átértékeltem én is a dolgot, lehet, hogy valóban macerás lenne folyton mindenkinek megmagyarázni, hogy a kislány nem Donatella és nem is Dominika, hanem Domitilla. Azt hiszem, ebben nektek van igazatok.


Ellenben a Titanilla név most nagyon megfogott. :) Arról mi a véleményetek? :)

2016. jan. 6. 10:35
 15/31 anonim ***** válasza:
43%

Én sem adnám, főleg azért, mert mikor tanulja majd a nevét kimondani és leírni, sok kudarc érheti, mivel nem egy egyszerű névről van szó, valamint amit a többiek is mondtak, hogy könnyen félreérthető.

Titanilla az egész jó, nincs vele semmi bajom.

2016. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
72%
Titanilla belefér, bár nem az én világom, én az ennél "természetesebb" neveket kedvelem, ráadásul a jelentése is elég ellenszenves, de a Domitillánál egy nagyságrenddel jobb.
2016. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
9%
A 7. vagyok.A Titanilla nagyon tetszik!
2016. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%

Sem a Domitillát, sem a Titanillát nem adnám. Praktikus oka van: a vezetéknév is hosszú, megőszül szegény gyerek, mire leírja, lebetűzi.

Egyébként nem is tetszenek, de ez kevésbé érdekes.

2016. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
63%
Én nem adnám. Inkább akkor már Dominika, Dorina.
2016. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a Titanilla szép :)

De,ahogy már előttem is írták a gyerek "szívja meg" a legjobban :/

2016. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!