Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van a csaladban egy Miriam,...

Van a csaladban egy Miriam, de miota az eszemet tudom a Mira nêv tetszik. Adnatok ilyen nevet a kislanyotoknak ennek ellenere hogy hasonlo a ket nev?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 05:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem egyforma a két név, persze hogy azt adnám ami tetszik.

Majd cikizni fognak hogy a Mira víz és egyebek jutnak majd eszükbe a gyerekedről, de ennek a hátterében az áll hogy például ha szólnak a két kislánynak ne keverjék őket.

Tarts ki az elképzelésed mellett ha ezt szeretnéd!

2015. dec. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
A két név nem annyira hasonló, hogy zavaró lenne, az egyetlen, ami probléma lehetne, ha ugyanazt a nevet akarnád adni, és két olyan gyerekröl lenne szó, akiknek ugyanazok a nagyszülei.
2015. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egyik unokatesom keresztneve ugyanaz mint az enyem. Sose volt zavaro. 2 ev van koztunk. Sot ahogy nottunk mindig jokat nevettunk rajta ha egyuttvagyunk hogy o a kis en a nagy aztan mar 10 eves koromban magasabb volt nalam :))) vagy ha elmentunk bulizni es bemutatkoztunk :))

Nalatok meg eleve nem is ugyanaz a nev. Szerintem nyugodtan adhatod

2015. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, simán adnék. Nem ugyanarról a névről van szó, és lehet, hogy a vezetéknév is különbözni fog, de ezt mondjuk nem írtad.
2015. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

a húgomnak ugyan az a keresztneve ami az én második keresztnevem ...

ezek után nem hiszem h ne adnám

a kicsi lányom is Míra de még senkinek nem jutott eszbe az ásványvíz róla :-)


arra vigyázz h két írásmóddal is lefogadott, és más a jelentésük is !

Míra- Mira

2015. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze.
2015. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát ezt a nevet pont nem, mert nagyon komolytalan, de ha más név lenne ami tetszene, akkor adnám.
2016. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se annyira hasonló a két név, hogy ne adnám emiatt.

A becézését mondjuk nem tudom, hogy mennyire hasonlítana, de akkor esetleg ahhoz igazítva más becenevet választanék. Pl.: ha a Miriamot Mirinek becézik, akkor az én lányom maradna ott Mira vagy Mirus vagy akármi más, hogy elkülöníthető legyen, de otthon meg más környezetben meg még ez se számít.

2016. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Sztem nem is annyira hasonlo nevek, miert ne? En azt javaslom, ha annyira tetszik a Mira nev, akkor a Miriam szüleivel diszkreten konzultalj arrol, mit szolnanak hozza.

Mert sztem ez az eredeti nevadot bosszanthatja, mast nem erdekel... Elöbbit azert gondolom, mert engem bosszantott...

Amikor a nagylanyom megszületett, 3 honappal (!) utana született a ferjem unokatesojanak lanya, akinek majdnem ugyanaz lett a neve, csak a közepen 1 betüvel több (=2 "n"-nel ugyanaz a nev, mint pl. Hanah-Hanna). A 2. lanyom születese utan 5 honappal ugyanabba a csaladba (!) egy fiu született, ugyanazt a nevet kapta, mint a 2. lanyom, csak a vegen 1 betüvel kevesebb (pl.Daniela, Daniel). Mindez par honappal utana, a csaladban a következö születes volt!! Amugy kb 2 evente talalkozunk velük egy-egy kerek születesnapon, ami lakodalmakhoz hasonloan nagy rendezveny ebben a csaladban, de engem kicsit zavar, ill. rossz hallgatni a nevkavarodast, amikor a gyerekek nagymamai egymasnak dicsekednek egymasnak az unokas dolgokkal, amit persze gyakrabban anyosomeknal hallok, ill. anyosomek meselik. Kis tulzassal olyan erzes, mintha egy levedett markanevet valaki jogtalanul hasznalna! Pedig az nem zavar, h pl. ovis csoportjaban is volt egy hasonlo nevü, hiszen születesükkor ki tudta elöre, ez erthetö... vagy h a lanyom egyik baratnöje pont ugyanolyan nevü, mint a masik lanyom... hiszen ezek nem elöre, születeskor tudott dolgok... Hogy meg tovabb tetezzem, a ferjem növerenek 15 evvel korabban született lanya Hanna nevet kapott, es ra szinten par honapra született a fenti unokateso növerenek a Hannes nevü fia!! Tehat mar ott is "kopiroztak"... :)


Az en unokatesoim között is van egyebkent egy Krisztian es egy Krisztina, de emlekszem, h ott a lany szülei megkerdeztek elötte az akkor mar X eves fiu szüleit, h mit szolnak hozza, ha ezt a nevet kapja a lanyuk. Ezt fairnek tartom, sztem igy rendben is van, ha vkinek annyira tetszik az a nev vagy mar regota terveztek... De az eszembe sem jutna, h forditott esetben, ha a mi gyerekeink születnek kesöbb, az unokatesok gyerekeiröl elnevezni az enyemeket. :D Ha pedig regota terveztük ezt a nevet, akkor is keresgelni kezdenek mast, 3-5 honapig meg van idö (!), es ha vegkepp nem talalunk jobbat, tuti megkerdeztem volna az eredeti nevadot...

2016. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

sokan lopkodják a családi keresztneveket (más meg a felmenőik nevét adja, vagy megboldogult rokonét) a gyerekeinek..

én meg pont az vagyok, aki talán még csak a hasonló helyett is mást keresne.

gyermekem születés előtt nagyon tetszett x név, de kezdtem érezni mintha felkapott lenne, ha nem is ezért, de ugye akkoriban több néven gondolkodtam, más lett a neve.

rögtön első nap, amikor épphogy kiléphettünk a kórházból már hallom is, hogy úgy szólítanak valakit..még meg is jegyeztem, de jó, hogy nem ez a név mellett döntöttünk tényleg.

2016. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!