Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis város vagy nagy város, ha...

Kis város vagy nagy város, ha gyerekvállalásról van szó? Írjatok tapasztalatot, véleményt. (részletek lent)

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek melyik a praktikusabb, melyiknek mik az előnyei, hátrányai. Döntés előtt állunk a párommal, babát szeretnénk. A kérdés az, hogy maradjunk itt albérletben, 30000 fős kisebb városban, ahol az albérlet szó szerint a város közepén van, tehát bank, gyógyszertár, boltok, sétálóutca 10 méterre. Sőt a kórház, a polgármesteri hivatal is, valamint párom munkája is nagyon közel van. De nem szeretünk itt lakni, nem akarunk berendezkedni hosszabb távra, mert a szívünk máshova húz. Vagy költözzünk megyeszékhelyű városba, ahol később több lehetősége lenne a gyereknek, több óvoda, iskola, stb van, viszont tuti, hogy drágább lenne egy lakás, és nem is tudnánk a város közepén kivenni. Ami előnye van, hogy itt vannak a barátaink, néhány családtag. Van még egy harmadik lehetőség is, ami szintén kis város, viszont a szülővárosom, és itt él a család nagy része, tehát szüleim is, és ők biztos jól jönnének a baba körül. Viszont akkor páromnak itt kellene hagynia ezt a munkát. Írjatok légy szíves tapasztalatokat, hát ha könnyebben tudunk dönteni.
2016. jan. 6. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Életlehetőség szempontjából a gyereknek annál jobb, minél nagyobb a város, Budapesten indul a legtöbb eséllyel egy gyerek.


De itt sok egyéb szempont is játszik, azok nem ilyen objektívek.

2016. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi kisvárosban lakunk, viszont közvetlen közelben van Budapest. A nagyobbik gyerek itt járt általános iskolába, viszont a gimit (az előttem szólóval egyetértve a több lehetőség miatt) Bp-en végzi, fel sem merültek a helyi iskolák. Mi kiköltözők vagyunk, a gyerekek már ide születtek , ezt így terveztük, és jó döntés volt. Nyugis hely, békés utcàk, jó levegő, kertes ház, kontra valamennyit utazni kell minden nap a munkahelyre. Nekünk megérte. Viszont messzebb nemennék.
2016. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szóval: messzebb nem mennék.
2016. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én született bp.-i vagyok,ezáltal elfogult is.Bár,Anyukám részéről minden rokon az Alföldön él(Kkfházán).Én nem tudom elképzelni,hogy 30-40-50-100 ezres városban éljek hosszútávon.Az nagyon jó volt,hogy a nyarakat,téli tavaszi szüneteket ott töltöttük.Egy nagyvárosban több lehetőség van(óvoda,iskola választás,tanfolyamok,különórák,szórakozás(bábszínház,cirkusz,színház)sportolási lehetőség,ha-Isten ne adja-fejlesztésre van szüksége a gyereknek,de igaz ez az orvosi ellátásra,a vásárlása,mindenre.

Ami egy kisváros előnye,hogy nagyobb biztonságban,nyugalomban nevelkedik a gyerek,sokkal barátságosabb,összetartóbb közegben.Szerintem az igazán ideális az lenne,ha iskolás korig egy kisebb városban/településen nevelkedne,amikor iskolába kerül egy nagyvárosba élhetne.Nekünk annyi a szerencsénk,hogy Bp. egyik jó,de külső kerületében kertes házas zöldövezetben élünk.Ha bármit szeretnénk csak bemegyünk a belvárosba,és kész.

2016. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!