Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez mennyire legális? Apuka...

Ez mennyire legális? Apuka fizet, de nem hivatalosan.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet h terhességem alatt elhagyott, megszületett a pici és úgy tudtunk megegyezni h havonta fizet csak ne kelljen a nevére vennie illetve h hivatalosan ne szerepeljen sehol sem a neve.

Én egyedülállóként szerepelek mindenhol és ugye hivatalosan nem is kapom a gyerektartást. Ez mennyire legális?

Ebbe nem köthetnek bele ugye? H apuka havonta fizet..

Köszönöm aki tud segíteni



2016. jan. 8. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
És gondolom, minden létező dolgot igénybe fogsz venni, mint egyedülálló...
2016. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem veszek igénybe semmi..

Nem ez a lényege

2016. jan. 8. 10:39
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy sem tudnék semmit sem kapni hiszen ha egyedülálló vagyok a hivatalos papírokon kérik az apa nevét is és h mennyi gyerektartást fizet. Szóval nem, nem hajtok semmi féle segélyre vagy ilyesmire...
2016. jan. 8. 10:41
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Aztán ha nem akar fizetni, így jártál.


Előbb jön az apasági, aztán perelheted a gyerektartásért.


Nem gondolod hogy 18-20 évig fizet bemondásra...

2016. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem jól tetted, totál rossz eljárás így.
2016. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Senki nem arra válaszol amit kérdeztem :)

De ebből sejtem h akkor ezzel nem követek/ünk el szabálysértést!

2016. jan. 8. 10:54
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha hivatalosan nem a gyerek apja, akkor mint idegen fizet neked ajándékként havi x összeget. Ezt törvény nem tiltja, csak hivatalosan fizetned kell utána személyi jövedelemadót.

Egyébként ha hivatalosan is az apja lenne a gyereknek, Te akkor is egyedülálló lennél, és akkor is járnának az egyedülállókat megillető kedvezmények.

2016. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Feltéve, ha nem töltögetsz ki különböző formanyomtaványokat, ahol rákérdeznek a bevételeidre. Mert biztos, hogy lesz ilyen. És ott eloszlik majd a jövedelem, amit igazolni tudsz, ezt meg ugye le fogod tagadni, mert nincs...
2016. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Röviden leírom a szitut h nagyjából megértsetek.

Van új párom. 2 éve fizet a vérszerinti apa a gyerek után.

Nem akartuk h hivatalos legyen AZÉRT mert akkor mindenhez ő kell, óvoda, iskola beiratkozás, külföldre sem vihetném ki az ő engedélye nélkül stb.. Szóval ezek a hátrányok.

Párommal szeretnénk hitelt felvenni és ugye tudom h látja akkor a bank h nekem havonta jön ennyi összeg, nem kérdeznek rá akkor ugye? H mi ez kitől van stb..

2016. jan. 8. 11:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én megértem a te szempontjaidat, sőt, ha visszamehetnék az időben, akkor én is így tennék, hiszen én is születésétől egyedül neveltem a fiamat, de az apja tett apai elismerő nyilatkozatot, aztán szépen eltűnt. Úgyhogy nekem elég sok esetben meg van kötve a kezem sajnos.

Szóval ha nektek jó így, igazából nem törvénytelen, hogy nincs lepapírozva.

Egyébként akár le lenne papírozva, akár nem, attól még egyedülálló lennél, nem értem, egyesek ebbe miért kötnek bele. Nem csak az egyedülálló, akinél az apa nem ismert.


Viszont tény, hogy ha az apa egyszer csak nem fizet, akkor nem tudsz mit csinálni, nem perelheted gyerektartásért, hiszen hivatalosan nem az apja a gyereknek. De ettől még nem illegális az, amit csináltok.

2016. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!