Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez mennyire legális? Apuka...

Ez mennyire legális? Apuka fizet, de nem hivatalosan.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet h terhességem alatt elhagyott, megszületett a pici és úgy tudtunk megegyezni h havonta fizet csak ne kelljen a nevére vennie illetve h hivatalosan ne szerepeljen sehol sem a neve.

Én egyedülállóként szerepelek mindenhol és ugye hivatalosan nem is kapom a gyerektartást. Ez mennyire legális?

Ebbe nem köthetnek bele ugye? H apuka havonta fizet..

Köszönöm aki tud segíteni



2016. jan. 8. 10:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy a bankot nem fogja izgatni, hogy neked ki utal pénzt. Nekem egy időben (két évig) apukám utalt havonta húszezer forintot, a kutyát nem érdekelte. Mondjuk hitelfelvételnél nem számítottak nekem emiatt magasabb jövedelmet, hiszen ez nem munkabér, vagy ilyesmi, úgyhogy a bank nem alapozhatott arra, hogy nekem az ténylegesen állandó bevételem, hiszen "csak úgy" kaptam. Természetesen látták, hogy havonta kapom, de a jövedelmembe nem számították bele.


Viszont a rendszeres gyermekvédelmi kedvezménynél figyelembe vették, hiszen rendszeres volt, havonta kaptam ennyit. Én úgy voltam vele, hogy nem tagadom le. Gyerektartást viszont nem kaptam, hiába kérdezték, hogy az mennyi, oda beírtam, hogy nulla. Ezt te is megteheted, beírhatod, hogy nem kapsz, hiszen hivatalosan nem kapsz. Viszont (nem hitel esetén, hanem támogatás elbírálásánál) elvileg fel kell tüntetned, hogy kapsz valahonnan rendszeresen pénzt. Ott sem firtatja senki, hogy kitől és miért kapod, a lényeg, hogy van.


Mondjuk ha van már új párod, és együtt éltek, vagyonközösséget alkottok, akkor már nem vagy egyedülálló. De ha nem laktok együtt, nem közösen gazdálkodtok, akkor az vagy.


Mellesleg: egyik támogatás sem az egyedülállóság ténye miatt jár, hanem az egy főre eső jövedelem alapján bírálják el, úgyhogy igazából tök mindegy, hogy ki egyedülálló, és ki nem. Egyedül a családi pótlék szempontjából mérvadó a dolog, mert ott tényleg csak az egyedülállóság ténye dönt.

2016. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
Mivel nem hivatalos kapod, így nem kell sehol bevallani. Maradjon köztetek a dolog. Nyilván ha rá is kérdeznek a bankban, nem kell mondani.
2016. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Miert ne lenne legalis?? Nem kotelezo birosagra menni gyerektartasert. Neked nem lesz belole semmi bajod, emiatt ne izgulj. Ha esetleg apuka ugy dont, h nem akar tovabb fizetni, akkor mehetsz birosagra es az koteleheti az apat a gyerektartasra. De ha nem vette a nevere a gyereket, akkor elotte apasagi teszt is kell, mivel gondolom, nem vagytok hazasok.

Semmi gond nincs azzal, ha birosagon kivul megegyeztek az apaval a gyerektartas fizeteseben...

2016. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Ment a zöld kéz

2016. jan. 8. 13:44
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát egy név csak kellene a gyereknek, és tudnia is kellene, hogy ki az apja? Mégis hogy gondolta a párod???
2016. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz utolsó? Jaj istenem légyszíves ne a monitor mögött akarj már /mindenkit/ kioktatni.


Nem fogom neked elmondani részletesen a magánügyemet..

2016. jan. 9. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!