Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírok ébren maradni. Van,...

Nem bírok ébren maradni. Van, ami segít?

Figyelt kérdés

2 évesem van, éjjel még 6-10 alkalommal kel, a 4 leghátsó foga jön. Napközben nem alszik, mert akkor tényleg egész éjjel fent van. 3 órákat alszom megszakításokkal, és már 4 és fél éve ez megy ( ekkora a nagyobbik). Kimerültem, idegileg, fizikailag egyaránt. Reggel kelek, viszem a nagyot oviba, egész nap házimunka, favágás, a kályhát pakolni kell, a gyereket ellátni. De már ébren nem bírok maradni ilyen tájban, pedig ma is pl 5 kávét megittam már. 3 személyes a kávéfőzőm, az nekem egy adag. Aggódom magam miatt is, mert ez a rengeteg kávé tönkre fog tenni, a gyerekek miatt is, mert mi van ha egyszer napközben véletlen elalszom, és valami baj lesz. Sokszor csak állok a konyha közepén, mert tudom, ha csak leülök, elalszom. Segítségem nincs, nem tudom kire bízni a kicsit se, így mindenhova jön velem.

Nincs valami tippetek, praktikátok, hogyan vészeljem át? Hogy maradjak ébren egyáltalán?

A barátaim is sokan nevelnek kisgyereket, rájuk sem tudom bízni, mert a fiam állandóan verekszik, nem szereti a gyerekeket. A nagyobbakkal jól elvab, de a kicsik idegesítik. A szüleim már nem élnek, egyedül vagyok a gyerekekkel.


2016. jan. 8. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Muszáj segítséget kérned, nincs más hátra. Ha nincs pénz sziterre (pl dadus), akkor próbálj egy anyukát megkörnyékezni, hogy kölcsönösen szabadítsátok fel egymást egy-egy délutánra.
2016. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miért nem adod a kicsit bölcsődébe? Jobban el is fáradna és talán az éjszakai alvásán is segítene, te pedig kivehetsz némi szabadságot és néhány délelőttöt átaludhatsz.
2016. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs rá keretem, mármint fizetni valakinek érte. Próbáltam már más anyukával, nem is eggyel, de amikor ők jöttek volna....mar nem értek rá. Ez egy ilyen falu. Itt szinte mindenki azt nézi, kit tud hülyének nézni.
2016. jan. 8. 15:05
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a környéken nincs bölcsi, de közlekedés se nagyon. 3 hónap múlva kezdem beszoktatni az oviba, korkedvezménnyel mehet. De addig ki kéne bírni, és sajnos érzem, hogy nem megy.
2016. jan. 8. 15:07
 5/14 anonim ***** válasza:

De akár alkalmi bébiszittert is fogadhatsz. Egy napig valamelyik hétvégén ő van velük, te meg felborulsz a hálóban és alszol.


Illetve mi újság a gyerekek apjával?

2016. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
Én inkább azon csodálkozom, hogy bírsz hozzá fölkelni éjjel? Vallom, hogy nem szabad sírni hagyni egy gyereket, de ez azért durva túlzás, amin keresztülmész. Éjjel fölkelsz hozzá, mert jön a foga: és mit csinálsz?
2016. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Legalább heti 1-2x nem tudna az apuka kelni a gyerkőchöz?
2016. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

engem is érdekel.

én is majd össze esek épp, már a bőröm is kávészagú a sok kávétól és ragad le a szemem, a gyerek meg itt kukorékol, ebéd után se alszik, éjszaka meg lehet ugrálni minden nyafira, mert nagy sírás lesz belőle, ha nem nyugtatom azonnal.

méghogy a bölcsi kimeríti...délelőtt voltunk, pont, hogy ezért borult a napirend, ebéd után aludt 10 percet a kocsiban míg haza nem értünk. és pont ezt kérik, hogy ebéd után vihetem haza, szóval soha nem fog már ebéd után aludni...ha átesik ezzel a holtpontot, most du se alszik, az embernek egy perc nyugta nincs.

én áttérek holnap energiaitalra, csak apránként inni egész nap.

2016. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Biztos van valami lehetőség, ahol heti néhány alkalommal ellehetne a kicsi fél napot. Annyit megér, hogy fizess érte. Csak 3 hónap, azt írtad. Ráadásul a beszoktatás is könnyebben menne utána.
2016. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Apuka nincs. Itt bébiszitter nincs. Kb 500 fős kis falu, mindenki tele gyerekkel. Egyetlen dolog maradt, én bírom ki. Csak nem tudom hogyan. A családsegítő nem tud segíteni, ők se tudtak ajánlani senkit. Bölcsi, csana itt nincs. Teljesen egyedül maradtam velük. Az tartja bennem a lelket, hogy 3 hónap és vége.

Éjjel van, hogy csak itatom, de van, hogy gyógyszer kell. Be van dagadva, gyulladva az ínye, nagyon fáj neki, van, hogy a kezemben is fél órát üvölt.

2016. jan. 8. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!