Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi kell 3 gyerekhe...

Szerintetek mi kell 3 gyerekhez? (Hangosan gondolkodom, de örülnék, ha válaszolna, akinek van 3. )

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 gyerekünk van, 56nm-es panel lakás, hitel nincs. Autó nincs, nem is hiányzott eddig. Türelem akad, de nem végtelen.

Szerintetek mi kell a 3 gyerekhez?

Ha kényelmes, de nem luxus életet szeretnénk nekik (pl. állatkert beleférhet, de külföldre nem megyünk nyaralni), ha jó taníttatást szeretnénk (pl. nyelvvizsgát, jogsit, stb.), de külön lakást nem, ... mekkora bevétellel kalkulálnátok?


Mekkora lakás kell vajon 3 gyerekhez?


Muszáj az autó, ti hogy tapasztaljátok?


Kicsi korkülönbség lenne közöttük, max. 1.5-2 év.


2016. jan. 8. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

szerintem ez nem árt: legalább 70-90nm hogy legyen mindenkinek saját szobája

autó kényelmes, jó ha van, de ha nincs rá igényetek nem szükséges, de könnyebb mint három gyerekkel tömegközlekedni

Jövedelem: hát szerintem ennyi gyerekere nem árt ha van 350.000 körül, hogy legyen néha családi program

2016. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Én a következő körülmények meglétekor vállalnék csak 3 gyereket:

Legkésőbb kamaszkor elején legyen külön szobájuk (legalább egy félszoba), külön háló a szülőknek és nappali. Ez sztem nincs meg 80-90 nm alatt.

Ne legyen probléma kifizetni a kajájukat, orvost, ruhát, alap dolgokat.

Autó szerintem kell, én egy gyereket sem vállaltam volna nélküle, bár mi Bp-en kívül élünk Pest megyei városban...

Ha szeretnétek nyelvvizsgát, jogsit stb akkor kell annyi bevétel, hogy félre tudjatok ezekre tenni, de amúgy sem árt ha van tartalék, bármi történhet.

2016. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

én erre nem vállalnék...mi hárman nőttünk fel 74 négyzetméteren...egy szobába a nővéremmel, tiniként nem volt vidám, de 56 nm pláne nem élhető 5 embernek.

Autónk volt és kellett is, hogy nyaralni el tudjunk menni minden évben (persze most már olcsóbb a repülő, el lehet menni azzal is ha telik rá)

de ha nem telik élményekre, nyaralásra, max évi egy állatkertre én nem vállalnék harmadikat. De ez én vagyok...nyilván sokkal rosszabb körülményekre is vállalnak 3-4 gyereket. Én azt mondom, inkább legyen 2 de nekik legyen kényelmes élete és szép gyerekkora, élményekkel mint hogy legyen 3 de egy esetleges műtétet már ne bírjak kifizetni.

2016. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
"Muszáj az autó, ti hogy tapasztaljátok? " Ha nem vagytok túlzottan országjárók, akkor nem. 3 gyereknél jár a nagycsaládos kedvezmény a vonaton, buszon. (csak 10 %-ot kell fizetni)
2016. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Félreértetted... most élünk így. De tudunk nagyobba költözni, csak azt nézem, vajon mennyivel kell nagyobb.

Az életre példákat azért írtam, hogy az igényeink látszanak, mert egyébként keresetre elvárás lehet a csillagos ég is. Most így élünk, csak arra vagyok kíváncsi miben érdemees változtatni, hs jön a 3.

2016. jan. 8. 17:49
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

lakás: 3 gyerek 1 szülői és egy nappali szoba

ez minimum 100nm ha nem akartok apró pici szobácskákban lakni


autó ? ha pl olyan helyen van a lakás akkor felesleges .. a minden napi dolgok elérhető közelben van - ovi suli bevásárlás jó közlekedés

nyaralni olcsóbb vonattal menni - 90% a kedvezmény és ha megfelelően választasz akkor ott is közel van minden


bevétel . nem számszerűsítek mert sok mindentől függ

a lényeg h mindenre jusson és megtakarítani is lehessen belőle


elvileg egy gyerek átlag havi költsége 60e ezzel számolj ebben benne van minden rá eső költség (rezsi kaja és minden más)

2016. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
6-os, leírnád nekem mit tesz ki az általad említett 60e ft/ gyerek? Egyáltalán nem kötözködésből csak kíváncsi vagyok miket számoltál bele, mert nálunk is aktuális kérdés ez.
2016. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Csak az 5 hónapos lányunk "rezsi" nélkül többe van, mint 60. A gyógyszere és a gyógytornája önmagában 50.
2016. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Mi most várjuk a 3. Babánkat. A nagy 7 a kisebb 4 éves lesz. Kb 100nmes a házunk. Mindenkinek saját szobája van. A bevételünk kb 300-350ezer. Most veszünk autót mert a régit kinőttük. Van egy bernáthegyink is és még félre rakni is tudunk. Nyaralni eddig mindig a Balatonra mentünk 4-5napra.hitelünk szerencsére nincs. Szerintem ennyiből azért megvagyunk. A lányom a bernáthegyit kapta szülinapjára az sem két fillér volt szóval össze lehet hozni a dolgokat.
2016. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

ez egy átlag összeg - asszem országos felmérés alapján a KSH számolta ki - nem pontosan ennyi hanem e körül van


havi szinten ennyi a rezsije utazás étel ruha stb... szal minden amit a gyereknek veszel és rá költesz


ok tudom simán lehet akár 200e is, de itt függ attól h hány gyerek van a családban milyen a rezsi költség mit adsz neki enni, meg sok mindent


ezzel az összeggel számolnak pl hitelfelvételnél is ha gyereked van


elvileg egy gyerek 1,26M kerül évente de én ezt spec túlzónak érzem, az havi 105e-t, mivel egy csomó dologban átfedés van (fűtés víz áram számlák ételnél utazás) a havi 60e reálisnak gondolom

de ez összetett dolog mert nem csak milliomosok hanem mély szegénységben élők is vannak az országban és átlagot számolnak

szép is lenne ha minden családnak lenne 105e csak a gyerek költségére :-)

2016. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!