Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar valaki három...

Miért akar valaki három gyereket, tudnátok érveket mondani?

Figyelt kérdés
Mindig meglep, ha valaki kijelenti (még gyerektelenül akár), hogy ő három gyereket szeretne. Nekem két kislányom van, mindig is kettőt akartam és nem tudom, miért szeretne valaki már eleve hármat? Mert mondjuk ha valakinek kettő van és még egyre vágyik, azt értem. De hogy már eleve hármat...nekem nagyon fura. Kérdeztem már erről ismerősöket, egyikőjük nem válaszolt semmi értelmeset a másik azt mondta, hogy mindig nagycsaládosnak képzelte el magát.
2016. jan. 10. 00:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Miért ne?

Én is annyit szeretnék, ha meglesz rá az anyagi keretem és bírom majd egyel, majd kettővel akkor biztos jöhet a harmadik is majd.

Szeretem a páratlan számokat, jól hangzik, hogy három.


Te mindig is kettőt akartál, más meg hármat, kinek mi. Te miért akartál rögtön kettőt? Miért szeretne bárki rögtön kettőt? Mert mondjuk, ha valakinek van egy és még egyre vágyik azt értem...

Ugyanaz a mögöttes logika.

2016. jan. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Egyet értek az előttem szólóval. Te eleve kettőt akartál, mások meg 3-at, vagy egyet, vagy akár egyet sem. Ugyanaz a logika.

Amúgy én is valahogy mindig is 3-at képzeltem el. Nekem nincs testvérem, amit mindig is nagyon sajnáltam, úgyhogy talán emiatt s rajongtam a "nagy" családért. Azért a 4-5 gyerek már túl sok lenne, szóval a 3 olyan jó köztes megoldás. :) Ennyi.

2016. jan. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Én értem a kérdező logikáját. Az én generációmban rengeteg olyan család van ahol két gyerek van, szinte minden osztálytársamnak pontosan egy testvére volt, volt néhány egyke, de olyan akinek két testvére lett volna, talán csak egy, annál több meg senkinek. Emiatt felnőve sokaknál szintén a két gyerek az alap, bár a saját környezetemben azt látom hogy elég sokan vállalnak harmadikat.
2016. jan. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem akik eleve nagy családot akarnak, azok többnyire nagy családban nőttek fel és tetszett nekik. Vagy egykék voltak és nagyon szerettek volna testvéreket. Én 2 gyerekes családban nőttem fel, így nekem ez a természetes, én is két gyereket képzeltem el, akinek meg sok testvére volt, annak az a természetes családmodellje, persze ez változhat is közben mindkét irányba.
2016. jan. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell semmi érv. Haromra vágyik és kész. Te meg kettőre. Nekem még elég egy és soha eszembe nem jutna megkerdezni mástól, hogy neki ugyan miért kell több.
2016. jan. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Én is nehezen tudnám megfogalmazni, miért a 3. vagy inkább 4.

Nálunk nagyon hangos, pörgős a család, szeretem, amikor összeverődünk. Páromék 3-an vannak, mi csak ketten, viszont nagymamámék 4-en voltak és szerencsém volt a hatalmas rokonsággal együtt, sok gyerekkel felnőni. Mindig összeráztak minket a betakartásokra, a karácsonyi ebédre dédiéknél, a húsvétra is és még egy disznóvágás is kb. 20 fs volt. Én ezt nagyon szerettem. Amikor a dédszüleim meghaltak és a nagymamám testvérei is sajnos megkezdték a sort, ez a hagyomány kialudt. Akkor éreztem meg, mennyire hiányzik a nagy és zajos család. Aztán a párommal összekerültünk, ők, ahogy írtam is 3-an vannak testvérek, mindenkinek van külön családja és anyósomék extrém módon szeretik, ha lerohanjuk őket mind egyszerre. 4 unoka van eddig csak, meg mi 6-an és ők ketten + a nagyi, de így is hasonló a hangulat ahhoz, amiben én gyerekként belenőttem. Ezt nehéz leírni, de annyira jó összehúzni egy egy alkalomra a közeli rokonokat, tesókat és családjaikat. Örülnék ha egyszer mi lehetnénk azok a dédik, akiket így lerohannak :)

2016. jan. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki számára mást jelenthet a család, van aki 1 gyerekkel, 2-vel más meg 3-4 gyerekkel képzeli el. A másik eset meg hogy 2 után szeretnének még egy babát de ezt írtad is. Én például sose tudtam volna elképzelni magam sem 1 gyerekesként, sem 3 vagy több gyerekesként, ketten voltunk tesómmal és ez számomra az "ideális" családi kép aztán változhat idővel bármilyen irányba. Szerintem nincs abban semmi, ha valaki eleve három babát szeretne, vagy vállalnak végül annyit, vagy nem, vagy még többet is.
2016. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%

Nekem vagy egy,vagy három gyerek.

Van már egy lányom, az ő apjával nem terveztünk több gyereket.Megromlott a kapcsolat stb.jelenlegi párommal tervezünk gyereket,egyenlőre egyet,de én szeretnék harmadikat is majd.Oka amúgy nagyon egyszerű. Három gyereket könnyebben el tudunj majd tartani,mint kettőt. Mivek munkát nem igazán találok igy sem,így leginkább párom fizetésével kalkulálunk.két gyerekkel lenne a bevétel mondjuk kb 220 ezer plusz cafeteria, három gyerekkel meg 400 ezer plusz cafeteria. Csak a három gyerekre az adó 99 ezer havonta plusz a családi 48 ezer...Étkezés majd féláron, tankönyv ingyen.Persze nem csak emiatt kell harmadikat vállalni, de ugye a gyerekeket fel is kell nevelni.De mi lényegesebben többet tudnánk félretenni három gyerek mellett. A gyed extráról nem is beszélve.

2016. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Mi eleve 2-3 gyerekben gondolkodtunk, (mert szeretjük a babakort ) most a masodik van úton, es mivel o is kislány ezért ugy gondoljuk mindenképpen lesz harmadik is. Szeretnénk megpróbálni, hogy hatha a harmadik kisfiú lesz( ha lány az sem baj,persze)

De a te elved ugyanaz eleve kettőt akartál, mások meg eleve 3-at vagy 4-et. Mi anyagilag akar 4-et is vállalhatnak de 3-at szeretnénk.

2016. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Mi negyen voltunk testverek, de a noverem sajnos meghalt, igy tulajdonkeppen ugy nottunk fel, hogy harman voltunk.

Lehet, hogy epp emiatt, de valamiert nekem a sajat (jovobeli) csaladomrol eleve ugy elt a kep, hogy harom gyermekem lesz.


Ez nem kobe vesett elhatarozas volt, amit lefixaltunk mar az elso gyerek elott a ferjemmel, viszont ha szoba kerult, akkor beszeltunk rola (pl ket gyerek volt, amikor autot csereltunk es megbeszeltuk, hogy most ez jo, de majd egyszer, ha jon a harmadik is, akkor harom gyerekules nem fog konnyen beferni hatra. Vagy amikor uj hazba koltoztunk, akkor meg a 2. gyerek is kicsi volt, evekkel kesobb akartuk a hatmadikat, de mar ugy neztunk harmat, hogy harom gyerekkel is elferjunk majd.)


Szoval nincs semmi kobe vesve, de barmilyen hihetetlen, egyesek fejeben mar eleve 3 gyerekes csalad szerepel a jovokepnel, masoknal meg egy, ketto, vagy epp hat. De nyilvan az elet alakitja a dolgokat, lehet, hogy a hatra vagyo egy utan azt mondja, hogy eleg, aki meg kettot akar, vegul direkt, vagy tervezetlenul, de negyet vallal.

2016. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!