Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként szoktad azt érezni,...

Anyaként szoktad azt érezni, hogy hiányzik az az életforma, amit gyermeked születése előtt éltél?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 11:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván az első hónapokban nem. De évek múlva már igen.


3 gyerekem van, alapvetően már nem a gyerekek nélküli élet, hanem a spontaneitás hiányzik...

2016. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Én megkerestem a módját, hogy az igazán fontos dolgokat gyerekek mellett is csináljam, így összességében elégedett vagyok.

Az egyetlen ami hiányzik, hogy nem tudok koncertekre járni, vagy csak nagyon ritkán. (Komoly zenei)

2016. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

A lányomnál nem éreztem, akkor természetes volt, hogy megváltozott az életem, és a gyerekről szól. De később, ahogy nagyobb lett és egyre önállóbb, már egyre inkább ijesztőnek tűnt, hogy az egészet lehet elölről kezdeni, ha esetleg tesó születik...

A sors úgy hozta, hogy a házasságom megromlott, új kapcsolatom lett, és most újra babát várok... a lányom már 9 éves! És nagyon ijesztő belegondolni, hogy az elkövetkező években nem igazán lesz önálló életem, mert már megszoktam az egyre növekvő szabadságot... (bár egy 9 éves is sok felelősséggel, alkalmazkodással jár, de közel sem annyival, mint egy csecsemő). Igyekszem úgy alakítani az életem, életünk, hogy ne a mi életünk boruljon fel, hanem a baba illeszkedjen bele a lehető legjobban a megszokott életünkbe, tehát továbbra is el tudjunk járni mondjuk kirándulni, társaságba, stb. Végül is babával is lehet... :)

2016. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 klopusz ***** válasza:
36%

Sohasem jutott eszembe.

Igaz, 28 éves voltam, mikor az első csemetém született, addigra már kibuliztam, kiutazgattam magam, úgyhogy nem éreztem - és azóta sem érzem -, hogy bármiből is kimaradnék a gyerekek miatt.

2016. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
Nekem nagyon ritkán hiányzik, hogy pl. végigjárjak egy plázát leárazáskor. Sajnos most épp olyan korban van a gyerekem, hogy vele nem lehet, erre meg nincs pofám segítséget kérni, mert azt inkább a munkákra, egyéb ügyintézésekre tartalékolom.
2016. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Egy darabig hiányzott, de már egyre szabadabb vagyok. :)

Ahogy nőnek a gyerekek, úgy vagyok én is egyre hosszabb pórázon, pl. suliidő alatt azt csinálok, amit akarok. (Ha épp nem dolgozok).

Sőt, velük is egyre többször lehet kikapcsolódni, pl. a lányommal együtt járunk fodrászhoz, vagy a fiammal plázázunk egyet. Nem azt mondom, hogy én legyek a legjobb barátja, de attól még anya-fia, meg anya-lánya programok alatt is lehet röhögni, viccelődi, beszélgetni.

2016. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Leginkább, mint az első válaszoló, a spontaneitást hiányolom az életemből.

A nyáron a mamánál aludt az összes gyerek, én este hatkor gondoltam egyet, 10 perc múlva már a buszon ültem és fél óra múlva már egy szabadtéri koncerten csápoltam. Isteni volt. Nem a koncert maga, az felejthető volt. Sokkal jobb programokra eljutottam már a gyerekek mellől is, csak azt egy hete szervezkedés előzte meg mindig, hogy ki vigyáz rájuk addig.

2016. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és 3 kicsi gyerekkel egy órával előbb el kell kezdenem készülődni, mint ahogy jönne a busz. Szóval ez a 10 perc múlva a buszon ülök téma hihetetlen boldogság volt. :D
2016. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
15%
Mivel 30 folott szultem, volt idom kielni magam a szules elott rendesen. Ikreim vannak es igazabol az atszokas volt nehez. A szules elott megvolt a rutin, a rendszer, ami persze jott automatikusan a szules utan is, de tudatosan at kellett szervezni az eletem es ez volt a nehez. Ikrekkel kegyetlen faraszto, foleg az, h a allandoan oda kell figyelni rajuk. De akkor is imadom minden pillanatat es egyaltalan nem hianyzik a szules elotti eletformam :)
2016. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Nekem egyáltalán nem hiányzik, 30 évesen szültem, most 2 éves a kislányom. Pont azért vállaltam a gyereket, mert más életformát akartam, bulizni már nincs kedvem, kirándulni meg lehet menni gyerekkel is, csak hozzá kell igazítani a programot. Plázázás sem hiányzik, mai ésszel azt a pénzt inkább másra költöm vagy megspórolom. Ja és ami leginkább nem hiányzik, az az, hogy minden reggel munkába kelljen menni. Ez a mostani élet sokkal jobb. Gyerekkel kicsit nehezebb kimozdulni, akár boltba vagy bárhova, de meg lehet oldani, egyáltalán nem érzem úgy, hogy be vagyok zárva. Ha csak 1-2 órára elmegyek vhova gyerek nélkül, már hiányzik. Utólag visszagondolva nem is értem miért nem akartam gyereket korábban, a legjobb dolog a világon, főleg amíg otthon lehetsz vele.
2016. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!