Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól menjen a...

Hány éves kortól menjen a gyerek egyedül haza a suliból? Pár buszmegálló, kevés séta, vidéki megyeszékhely?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem gyerek függő.

A fiam harmadikos, sok osztálytársa jár egyedül iskolába. DE én még nem látom érettnek erre (sokszor feledékeny, szétszórt még. Féltem a közlekedéstől, és vannak tájékozódásban is gondok. Merre, hol járunk. ilyesmi. Nem is tartom talpra esettnek annyira idegen közegben)


Pár év múlva már szeretném, ha egyedül járna. Szerintem biztonsággal már 5dikes korától járhat.


Mi egyébként Szegeden élünk.

2016. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Legnagyobb fiam 3. osztály elejétől járt haza, ő akkor 8,5 éves volt.

Később, mikor a legkisebb is iskolába került, együtt mentek reggel 4-en a busszal.

2016. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Ötödikes kortól.
2016. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Én ötödiktől engedném egyedül tömegközlekedéssel. Bár az én gyerekeim még kisebbek, a környezetemben a normális szülők így csinálják, én is ennyi idősen kezdtem. Ha nem kéne buszra szállni, akkor szerintem harmadiktól, de ha velünk szemben lenne a suli, akkor akár elsőben is elengedném egyedül oda (haza valószínűleg még elmennék érte).
2016. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 4-es, akkor ezek szerint én nem vagyok "normális szülő", mert harmadiktól járt haza a gyerekem egyedül? Elég sok "nem normális" szülőt ismerek akkor!


A kérdésre válaszolva: gyerekfüggő, és nyilván sok múlik a környéken, a busz közönségén is.

2016. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Gyerekfüggő. A nevelt lányom hatodikos, tőlünk nincs messze a suli, de egy forgalmas úton kell átmenni. Tavaly még átkísértük az úton, mert hajlamos volt rá, hogy ne nézzen szét, meg előfordult, hogy az 500 méteres távon (egyenes járda) elkalandozott, és elkésett. Tavaly óta viszont sokat változott, már egyedül jár.

10 évig egyke gyerek volt, maximálisan kiszolgálták, körülugrálták, épp csak nem rágták meg helyette az ételt. Sajnos ez vezetett az önállótlanságához.

2016. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Elnézést, ha valakit megbántottam, igazából azokra értettem, hogy "nem normális", akik még a középiskolás gyerekeiket sem engedik egyedül, mert sajnos ilyet is tudok nem is egyet. Olyat személyesen nem ismerek, aki harmadiktól engedi buszozni a gyerekét, de ezt nem tartom bajnak.
2016. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Főleg a gyerektől függ. De szrintem olyan ötödiktől.
2016. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még csak most lesz elsős.Engem 5.-től engedtek anno,nekem jó lenne ha valamivel hamarabb elkezdene egyedül hazajárni,mert munka mellett így is szinte a lehetetlen kategória lesz hozni-vinni :(
2016. jan. 14. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:
5. Osztálytol.
2016. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!