Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vidéki (nem megyeszékhely)...

Vidéki (nem megyeszékhely) kórház megfogadott osztályvezető főorvosának szerintetek mennyit adjak programozott császárért?

Figyelt kérdés

Meg van beszélve vele minden, de az anyagiakra nem tért ki.

Vizsgálatért 7000 Ft-ot kér. Sokat jártam a magánrendelésére, de sokszor a kórházba hívott be uh-ra, vizsgálatra, konzultációra.


2013. szept. 7. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
kérted a császárt, vagy szükséges? ha kérted, én 80-90et adnék, ha szükséges, 70et
2013. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szükséges.

4. műtétem lesz.

2013. szept. 7. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem indítás volt, nem programozott császár, 8000 volt a magánrendelése, az utolsó 2 hónapban a klinikára jártam hozzá, ott nem fogadott el semmit, az nst-t is ő csinálta a szülésznőmmel, így 100-at kapott a szülésznőm 30-at. (Megyeszékhely-Vidék-Osztvez főorvos)
2013. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Èn elèg kis városban szültem mègpedig Kazincbarcikán ès volt fogadott dokim! Igaz nem császár volt! Mindig a kórházba kellett nenni hozzá! Volt mikor 3000 vokt,hogy 5000 adtam neki! A szülèsre 30000 tettem a borítèkba de sokat segített így anyukám kipótolta 40000-re! De beszèlgettem anyukákkal az egyik császáros volt ès ugyan ez volt a dokia ő 10000 adott egy másik anyuka simán szült ő 20000!
2013. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tanácstalan vagyok. Mi 50.000-re gondoltunk. Sok mindent hallottam a városban beszélni. Van aki szerint 100.000 a tarifája, van aki 30.000-ről beszél.

Problémás a terhességem, kórházban is feküdtem már, sokat kell járnom hozzá. Kedves, segítőkész.

2013. szept. 7. 15:49
 6/9 anonim válasza:
56%

Ugyan nem a kérdésre válasz, de ebben az a nagy pofátlanság, hogy osztályvezető főorvos biztosan jól keres, mégis elvárja a hálapénzt. Pedig a beavatkozást a kórház ugyanúgy kiszámlázza a TB-nek, mindenki megkapja érte a pénzét, viszont a kedves főorvosnak ez nem elég, őméltósága külön elvárja a hálapénzt, egyéb esetben le sem szar talán. Rá van szorulva arra a pénzre? Nem hinném, az ilyen beosztású orvosok nem lakásban szoktak lakni és nem középkategóriás autót vezetnek. Ezzel semmi baj, de ha nincs rászorulva, mégis mire föl várja el a hálapénzt, amikor az emberek többségének 50-100e Ft jelentős kiadás.

És ez csak nálunk divat, külföldön nem elvárt a hálapénz, sőt a legtöbb orvost ott fel is háborítja, mondván, hogy ő megkapja ezért a fizetését és tisztességesen megél belőle. Valóban probléma, hogy a kezdő orvosok fizetése alacsony és feltételezem, hogy ez is közrejátszott abban, hogy ez itthon szokássá vált, viszont az osztályvezető főorvos fizetése nem a rezidensi fizetés kategória.

Senki másnak nem adunk ilyen összegű „borravalót”, kizárólag az orvosoknak, pedig más munkáján is múlhat a testi épségünk/életünk. Az autószerelő munkája sem egyszerű, mégsem adunk neki soha ilyen mértékű borravalót, akkor sem, ha a legjobbhoz visszük az autót. Vagy jó hasonlat lehetne az építész, elmegyünk a tervezőirodába, megbeszéljük az egyik ott dolgozóval hogy mit akarunk, ő megcsinálja, közben néha munkaidőn kívül konzultálunk vele x Ft-ért, majd kifizetjük a kész tervet pár 100e Ft-ért az irodának és adunk az általunk választott tervezőnek 100e Ft „borravalót”. Itt az egyetlen különbség az, hogy a munkát közvetlenül mi fizetjük, az orvos esetében pedig a TB.

2013. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze szar a rendszer. Csak ne felejtsük el, hogy az általad említett tárgyak pótolhatóak. Az egészségünk és főleg a gyermekünk élete nem. Ha a fogadott orvos nem ügyeletben van, akkor a szabadidejében van velünk, végzi el a beavatkozásokat, csak ránk figyel, ergo ezért a munkáért ő nem kap külön pénzt csak a kórház, ami amúgy is megkapná.
2013. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a szabadidejét és a szakmai tudását fizeted ki a biztonság érdekében. Szerintem.
2013. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

És ha az autószerelő az autódon a féket szereli, vagy ha az építész elcseszi és rád omlik, nem a testi épséged bízod rájuk (esetleg a többiekét a házban, autóban)?

Ha éppen nem ügyeletben van, akkor kizárólag a szülés levezetése az az idő ami a szabadidejéből elveszik. Ha vizsgálatra mész, az rendelési időben történik, tehát éppen hivatalosan is munkát végez, így a 100e Ft-os hálapénz igen komoly óradíjra jön ki. Ha pedig az út mellett defektet kaptál szombat este 6-kor, és a gumiszerelő megcsinálja ugyanúgy a szabadideje és szaktudása megy rá, mégsem adsz neki 5000 Ft borravalót sem. Persze nem egy kategória, többet kell tanulni az orvossá váláshoz, rendben van, hogy arányosan többet keres egy felelősségteljesebb munkával. Viszont nem is ahhoz kell a nagy tudás, hogy valaki vágni-varrni tudjon, ehhez egy biztos kéz és némi anatómiai tudás kell elsősorban.

Az sem helytálló, hogy ezt meg azt fizetsz ki neki a biztonság érdekében, orvosként ez kötelesség nem opció.

Feltenném újra a kérdést, rá van erre szorulva, hogy elvárt? Amúgy meg a páciensek a másik oldal, ők kezdték erre rászoktatni az orvosokat, még egyet is értenek ezzel. Ha nem akar erre időt szakítani, válasszon másik pályát, senki nem kötelezte erre. Nagyobb probléma, hogy a hálapénzt akkor is sok esetben elvárják, ha egy orvosi beavatkozás fix időpontban történik a normál munkaidejében. A hálapénztől pedig nem figyel rád jobban az orvos, legfeljebb gyakrabban szóba áll veled, amitől az az érzésed, hogy jobban odafigyel.

Kiemelném ismét, hogy külföldön nem elvárás a hálapénz, elfogadni sem szokás azt, akkor sem, ha egyszer nem várt időpontban kell az orvosnak rendelkezésre állnia.

A hozzászólással pedig nem általánosítani akarok, nem szeretném az orvosokat sem leminősíteni, nyilván nem mind ilyen, viszont gusztustalan, hogy néhánynál elvárás a hálapénz.

2013. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!