Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol keressek barátokat?...

Hol keressek barátokat? (kifejezetten kismamás kérdés)

Figyelt kérdés

2 gyerekkel vagyok itthon. 3-4 év alatt a nem gyerekes barátok elmaradtak. A gyerekek még nem járnak közösségbe, mert kicsik, ezért "barátaik" és azok szülei még nem jöhetnek szóba, 1-2 évig biztosan nem. A védőnőnél várakozva próbáltam barátkozni, de 1-2 sikertelen kapcsolatépítés után már ez is elmaradt.

Hozzá tartozik az is, hogy nehezen barátkozom, de nagyon szeretnék ismerősöket, barátokat találni, akár csak netes levelezéshez, akár találkozáshoz, sétához, sok gyerekkel közösen megőrüléshez, akármihez :) vagy gyerekmentes 1-2 órára teához, mozihoz.


Tudom, hogy ez nem a legmegfelelőbb oldal ehhez, de akkor hol keresgéljen az ember? Ti hol, hogyan ismerkedtek, barátkoztok? Úgy érzem, fiatalabban, gimiben még jobban, könnyebben ment ez. Most olyan nyögve nyelős, pedig nem vagyok öreg még, szerintem :)


N31


2016. jan. 14. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem írhatsz, ha akarsz.

32/N, 3 éves fiúcskával.

Igaz már dolgozok, de imádom a társaságot, és én is megtapasztaltam ezt a fajta "magányt", nagyon rossz.

2016. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz. Én 3 gyerekkel vagyok itthon 6 éve, és hasonló helyzetben vagyok mint Te. Nálam ráadásul a nagyok hiába járnak már oviba, ők eléggé maguknak valók, nem igazán vannak barátaik, így ovis összejárós barátaink sem lettek.
2016. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Facebook kismama csoportok.
2016. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Játszótér? Nekem sok jó ismerőst és két igazi barátot sikerült szereznem onnan az otthon töltött időben. Vagy a Ringatóhoz hasonló babás programok?
2016. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

SZomszéd kisgyerekes anyuka? Az utcában könnyű beszélgetésbe elegyedni, áthívhatod őket magatokhoz, kialakíthatsz így barátságot.

JÁtszótéren is ha mindig ugyanarra a játszótérre viszed a gyereket jó eséllyel találhatsz más anyukákat barátnőnek.

2016. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még terhesen eljártam kismamatornára. Aztán onnan már együtt mentünk baba-mama tornára.

Majd baba klubba, gyerek foglalkozásojra és igy lettek uj barátok nekem is és a babámnak is.

2016. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is szívesen barátkozom.

Igaz nem írtad, merre éltek- mert a személyes találkozásnál, programoknál azért ez is fontos.


38 éves egyedülálló anya vagyok, egy nagycsoportos kisfiam van.

Már dolgozom, Budapestiek vagyunk, normális, rendezett körülmények között élünk és örülnék neki, ha találnék olyan anyukákat/gyerekeket, akikkel közösen tudnánk néha programokat szervezni.


Mi sokat járunk pl. bábszínházba vagy mindenféle gyerekprogramra (akár környékbeli művház vagy MÜPA pl.) vagy kirándulni (akár csak a budai hegyekben egy séta, de tavaly tavasztól pl. "várfelfedező" napokat tartottunk és 1-1 napos kirándulásokra mentünk az országban, vagy visegrádi palotafesztivál stb., de még a közeli gördeszka pályán is szeret ügyeskedi a kisfiam- olyankor én elég "elveszettnek" érzem magam a padon, mert a nagyobb gyerekek jellemzően nem szülővel járnak- a kisfiam jól elhaverkodik a kiskamaszokkal is.


Van pár ovis barátja, de velük inkább benti időben szoros a kapcsolat, meg 1-2 játszótéri kis barátja is (kislányok főleg:).

Nekem sajnos már nem él a családom, így ennyivel nehezebb helyzetben vagyok.

2016. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!