Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki bizonyítottan ok...

Ha valaki bizonyítottan ok nélkül, csupán bosszúból feljelent a gyermekvédelmiseknél, van rá jogom vagy lehetőségem, hogy megtudjam ki volt az?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat, kérdésekre szívesen válaszolok!

2016. jan. 15. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Talan kérdezd mmeg a gyermekvédelemiseket vagy a hivatalt,hisz az önkormányzatnak erről a fejelentesrol tudnia kell hisz ott lettel feljelentve;es ok ertesitetek jelentés alapján a gyámhivatalt!
2016. jan. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
63%

Most így hirtelen azt mondanám, hogy nem fogják megmondani, az ilyen dolgokat általában bizalmasan kezelik, hogy elkerülhessék a retorziót.


Hogy tudod bizonyítani, hogy az illetőnek nem volt oka a feljelentésre és bosszúból tette, az azt feltételezi, hogy te tudod, kiről van szó, hiszen a bosszú mindig személyes, vadidegen emberek nem sűrűn állnak bosszút egymáson.

2016. jan. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez biztos, nem fogják tutjolbu, hogy ki volt az.
2016. jan. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
bocsi: titkolni
2016. jan. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nincs rá lehetőség, hogy megtudd. Ha nincs mit takargatni, semmi hátrányos nem lesz belőle, hogy vizsgálatot indítanak. A névtelen bejelentés rendszere azért lett kitalalva, mert az okkal feljelentett simán megfenyegethetne, v a gy bantalmazhatna a feljelentot, ha annak kilétét ismertetnek. Lépj túl rajta, ennyi.
2016. jan. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A végén meg fogjak kérdezni tőled akarod-e őket feljelenteni.
2016. jan. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt mikor almodtad, utolso?
2016. jan. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha az illető azt kérte, hogy a neve ne kerüljön nyilvánosságra, akkor sajnos nem mondhatják el neked, hogy ki volt. Viszont ha ez folyamatos, akkor tehetsz feljelentést rágalmazásért, a rendőrségnek már ki kell hogy adják a feljelentő adatait.
2016. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem! A rendszer lényege pont ez, hogy ne lehessen megtudni! Képzeld csak el, hogy te feljelentesz valakiket, mert tényleg veszélyeztetik a gyereküket, aztán a hivatal kiadja a te nevedet a családnak, azok meg majd nálad verik ki a balhét. És akkor még szépen fogalmaztam. Tudom, most ezt bosszantó, de ha nincs okod félni, akkor ne is tedd.
2016. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem is ez volt a tippem, hogy nem mondják meg! A lényeg az volt, hogy kaptam egy levelet a gyermekvédelmisektől, hogy bejelentés érkezett hozzájuk a nagyobbik gyerekemmel kapcsolatban. (Itt csak azt találtam furcsának, hogy miért csak a nagyobbikra vonatkozott a bejelentés és miért nem a lakcímemre jött a levél, miért édesanyámhoz!) Igazából az se volt benne, hogy mire irányult a bejelentés, ezért felhívtam a megadott ügyintézőt, hogy legalább azt tudjam mi a gond! Persze konkrét választ nem adott csak annyit mondott, hogy kijönnének környezettanulmányozásra. Mondtam, hogy semmi gond, jöjjenek amikor akarnak. Oké, akkor mondja a címet (édesanyámét, ahol ugyan felnőttem, de ahol már nem lakom 10 éve!). Mondom neki, hogy nem jó a cím, vidéken lakunk, 10 éve. Erre mondja a hölgy, hogy akkor tárgytalan. Kérdezem tőle, hogy akkor most mi a helyzet, azt mondja semmi, nyugodjak meg, lehet, hogy még kapok egy levelet, de ne aggódjak, nincs semmi baj! Én ebből arra következtettem, hogy rájött, hogy nincs alapja annak a bejelentésnek, amit egy olyan ember tesz, aki még azt se tudja, hogy hol lakik az a gyerek! Kérdeztem, hogy ki volt a bejelentő, erre annyit mondott, hogy általában rokon. Ebből tudtam, hogy ki volt az, aki azon a környéken lakik, a címemet nem tudja, a gyerekekről meg még annyit se, viszont, ha valakivel összeveszik, akkor feljelenti, bosszúból! A sógorom! A gond az, hogy az anyukám védeni akarja a húgomat (pedig rá nem haragszom, persze ő is magyarázkodik), de szerettem volna, ha van bizonyítékom, amit megmutathatok neki, hogy ő is elfogadja a tényt. Egyébként a bejelentésben szereplő gyermek (a kislányom) óvodába jár, heti 1x-szer zeneoviba, havonta minimum 2x-szer látja a gyerekorvos, a védőnő meg a szomszéd házban lakik. Mindezek mellett heti 2-szer fejlesztő pedagógus jár hozzá, aki rajzolni tanítja. Szerintem ennyi emberből legalább csak egy észrevenné, ha éheztetném, verném, vagy koszos, tetves lenne! Ezt csak azért írtam le, hogy valóban nincs oka a feljelentésnek. A kislányom 5 éves, egy kis hercegnő, barátságos, kedves, egy kis "mosolygyár" (mi csak így hívjuk) mind a 20, hófehér tejfogacskájával. Szóval nem félek, csak a családi konfliktus nem hiányzik! Köszönöm a a válaszokat!
2016. jan. 16. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!